Zwycięski mecz ligowy rocznika 2010!

Zwycięski mecz ligowy rocznika 2010!

29.05.2022

Dzisiaj w Kąpinie odbył się mecz w ramach 21 kolejki Ligi Młodzik D2. Błękitni po przypieczętowaniu sobie w środę awansu do Ligi Wojewódzkiej, rozegrali przedostatni mecz ligowy. Tym razem na "Kąpi-nou" zawitała drużyna Pokolenia Lechii Gdańsk.

Początek meczu zdecydowanie należał do Błękitnych, którzy konstruowali bardzo dużo akcji podbramkowych. Przeciwnicy próbowali zagrozić bramce Olka Mięsiaka, jednak cała nasza linia obrony skutecznie likwidowała próby ataków. W 19 minucie meczu lekkie zamieszanie, które stworzyło się w polu karnym przeciwnika po rzucie rożnym, wykorzystał Hubert Kamiński, który pewnie umieścił piłkę w siatce! Do zakończenia pierwszej połowy wynik się nie zmienił, Błękitni prowadzili 1-0!

W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany. Gościom z Gdańska udało się stworzyć nieco więcej sytuacji strzeleckich po niefortunnych stratach naszych zawodników. Mimo to przeciwnikom nie udało się wpakować piłki do bramki. Błękitni równie często napierali na bramkę Lechii Gdańsk, co przełożyło się na strzelonego w 52 minucie gola, kiedy to Dawid Schemich świetnie wykończył akcję! Zaledwie 6 minut później, kiedy sędzia podyktował rzut wolny na skraju pola karnego, błękitni chłopcy stanęli przed szansą zdobycia kolejnego gola. Do piłki podszedł Hubert Kamiński, który wspaniale posłał futbolówkę w górny róg bramki!

Była to ostatnia bramka tego meczu i Błękitni po kolejnym dobrym spotkaniu zeszli szczęśliwi do szatni!

29.05, Błękitni Wejherowo 3-0 Pokolenia Lechii Gdańsk Bramki: Hubert Kamiński 2x, Dawid Schemich

Skład: Groth, Schemich, Nowacki, Undzenas, Mięsiak, Lange, Klecha, Giergiński, Kamiński, Pasterniak, Tabor, Hazuka