Rocznik 2010 z kolejnym ligowym zwycięstwem!

09.10.2022

W minioną sobotę zespół 2010 rozegrał wyjazdowy mecz w ramach 8 kolejki Ligi Wojewódzkiej D1. Przeciwnikiem Błękitnych Wejherowo był zespół Dragon Pomorze. Spotkanie odbyło się o godzinie 10:00 na boisku w Żukowie.

Podopieczni Trenera Wojtka i Marcina nieco ospale weszli w spotkanie. W pierwszej części rywalizacji obie drużyny od czasu do czasu dochodziły do głosu. Mimo, iż Błękitni stworzyli nieco więcej sytuacji pod bramką rywala, piłka wpadła do siatki zaledwie raz; wspaniałą akcję Piotrka Klechy w 4 minucie wykończył Maciej Groth.

W drugich 35 minutach nasi błękitni chłopcy wykazali się większą skutecznością w ataku. Szybka i płynna gra przełożyła się na strzelenie aż 6 bramek! Warto również podkreślić dobrą, solidną grę w obronie Błękitnych; mimo prawidłowo podyktowanego rzutu karnego na kilka minut przed końcem spotkania, Olkowi udało się zachować czyste konto! Gratulujemy!

Po 8 rozegranych meczach na najwyższym pomorskim szczeblu rozgrywkowym młodzików Błękitni zajmują pozycję lidera z 18 punktami i bilansem bramkowym 30-17. Życzymy powodzenia i utrzymania obecnej pozycji w tabeli! :)

08.10. Żukowo, Dragon Pomorze 0-7 Błękitni Wejherowo Bramki: 1-0 Groth (Klecha), 2-0 Klecha, 3-0 Strzecki (Klecha), 4-0 Strzecki (Nowacki), 5-0 Klecha (Nowacki), 6-0 samobój (Lange), 7-0 Nowacki (Giergiński)

Relację wideo wraz z komentarzem można obejrzeć na błękitnym kanale YouTube: LINK Wielkie podziękowania dla redaktorów kanału!

Skład: Mięsiak, Schemich, Undzenas, Godlewski, Strzecki, Klecha, Giergiński, Groth, Nowacki, Lange, Bradel