Ostatni ligowy mecz rocznika 2009

Ostatni ligowy mecz rocznika 2009

20.06.2022

W sobotę 18.06 zespół rocznika 2009 rozegrał ostatni, domowy mecz w ramach Ligi Wojewódzkiej D1. Przeciwnikiem Błękitnych był zespół AP Energa Gryf Słupsk.

Spotkanie w Kąpinie nie obyło się bez wspaniałego dopingu błękitnych kibiców!

Mecz rozpoczął się bardzo intensywnie, nasi chłopcy często atakowali na bramkę przeciwników. Mimo wielu strzałów na bramkę gości, Błękitnym udało się trafić tylko jednego gola po celnym strzale Janka Strzeckiego już w 4 minucie meczu. Do końca pierwszej połowy wynik ten się utrzymał.

Na drugie 35 minut Błękitni wyszli bardzo zmotywowani i z impetem ruszyli na zawodników Gryfa Słupsk; wtedy rozwiązał się worek z bramkami! Druga połowa meczu przebiegała pod pełną kontrolą podopiecznych Trenera Kuby i Remigiusza, chłopcy w pełni zdominowali swoich oponentów. Błękitni konstruowali wiele sytuacji podbramkowych, często uderzając na bramkę gości. To wszystko przełożyło się na sześć strzelonych bramek kolejno w 37, 43, 47, 49, 55, 66 minucie spotkania!

Chłopcy swoją wspaniałą predyspozycją w pełni zasłużyli na zwycięstwo; po dopisaniu 3 punktów po sobotnim meczu, Błękitni kończą sezon na bardzo wysokim, drugim miejscu w tabeli Ligi Wojewódzkiej!

Po 34 rozegranych kolejkach Błękitni Wejherowo zdołali uzyskać 84 punkty, wygrywając 28 spotkań i polegając zaledwie 6 razy. Chłopcom udało się strzelić aż 163 goli, a stracić ich tylko 36. Dzięki temu chłopcy zajęli pozycję vice-lidera Ligi Wojewódzkiej, ulegając zaledwie Arce Gdynia.

Trenerzy zrelacjonowali ostatni mecz w wykonaniu drużyny: Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszej drużyny tym bardziej, że był to ich ostatni rok w naszej Akademii. Dziękujemy zawodnikom za wiele lat wspólnej pracy, za osiągniecie wielu sukcesów i wspólnych przygód przeżytych w gronie przyjaciół. Dziękujemy rodzicom za wzorowe zachowanie i świetną współpracę! Dziękujemy zarządowi, kierownikowi biura oraz wszystkim trenerom naszej Akademii bo każdy z nich przyłożył się do tego sukcesu. Jesteśmy wdzięczni za możliwość prowadzenia tak wspaniałej drużyny i bycie częścią Błękitnej rodziny.

Gratulujemy chłopcom osiągnięć minionego sezonu 2021/2022, a także za wspaniałą, wieloletnią przygodę z naszą Błękitną Akademią okraszoną wieloma spędzonymi wspólnie pozytywnymi chwilami, które przyczyniły się do Waszego rozwoju, a także naszej Akademii. Życzymy powodzenia oraz wielu zrealizowanych celów w dalszej części Waszej kariery! Dziękujemy!

18.06, Kąpino Błękitni Wejherowo 7-0 AP Energa Gryf Słupsk Bramki: 1-0 Strzecki (Słowi), 2-0 Kwidziński (Słowi), 3-0 Strzecki (Kwidziński), 4-0 Sułkowski (Tabor), 5-0 Wejher (Tabor), 6-0 Czwatschka (Strzecki), 7-0 Tabor.

Skład: Dzierzba, Zielonka, Patelczyk, Dawidowski, Kowalewski, Olczyk, Szulist, Tokarz, Pięta, Słowi, Spławiński, Baranowski, Czwatschka, Tabor, Strzecki, Kwidziński, Wejher, Sułkowski