Ligowe zwycięstwa rocznika 2010

08.09.2022

W minioną środę zawodnicy rocznika 2010 rozegrali dwa zaległe mecze ligowe.

O godzinie 16:00 w Kąpinie drużyna Błękitnych Wejherowo zmierzyła się z drużyną Pomorzanin Gdynia w ramach okręgowej ligi Młodzik D1.

Mecz od pierwszej minuty przebiegał pod dyktando Błękitnych. Chłopcy tworzyli sobie bardzo dużo sytuacji podbramkowych realizując podane założenia taktyczne. Nasi zawodnicy często podejmowali się pojedynków 1 na 1 i stwarzali dużo groźnych akcji, co skutkowało zakończeniem pierwszej połowy pięknym wynikiem 6-0!

W drugiej części spotkania chłopcy nieco zwolnili tempo gry, przez co gościom udało się trafić do siatki zaledwie 4 minuty po wznowieniu gry. Zmotywowani Błękitni odpowiedzieli jednak trzema bramkami kolejno w 61, 63 i 68 minucie spotkania. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego drużynie z Gdyni udało się strzelić jeszcze jedną bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9-2!

07.09. Kąpino, Błękitni Wejherowo 9-2 Pomorzanin Gdynia Bramki: 1-0 Michał Gosz, 2-0 Michał Gosz, 3-0 Maciej Fetta, 4-0 Maciej Fetta, 5-0 Franciszek Pożarowszczyk, 6-0 Wojciech Puzdrowski, 7-1 Wojciech Klawikowski, 8-1 Maciej Fetta, 9-2 Filip Formela

Skład: Dorszyński, Formela, Roppel, Dopka, Hazuka, Mielewski, Klawikowski, Gosz, Koszałka, Puzdrowski, Pożarowszczyk, Fetta

Niedługo później, już o godzinie 18:00 Błękitni podjęli wyzwanie zespołu AP Gryf Słupsk w ramach rozgrywek Ligi Wojewódzkiej.

Chłopcy zagrali bardzo dobrze, nasza linia obrony była bardzo zdyscyplinowana, a atak zmotywowany do strzelania bramek! Błękitni grali kreatywnie, tworząc sytuacje podbramkowe i konsekwentnie je wykończając! Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1-0 po celnym strzale Macieja Groth już w 8 minucie.

Drugie 35 minut było nieco bardziej obfite w bramki i emocje. Gościom udało się wyrównać wynik spotkania, jednak 2 minuty później wpadła kolejny gol na konto podopiecznych Trenerów Wojtka i Marcina. Na 7 minut przed zakończeniem meczu wpadła jeszcze jedna bramka, kiedy celnym strzałem na 3-1 popisał się Piotrek Klecha!

07.09. Kąpino, Błękitni Wejherowo 3-1 AP Gryf Słupsk Bramki: 1-0 Maciej Groth, 2-1 Julian Strzecki, 3-1 Piotr Klecha

Skład: Mięsiak, Schemich, Brzeski,  Strzecki, Giergiński, Klecha, Undzenas, Nowacki, Lange, Groth, Bradel

Gratulacje dla całego zespołu 2010! Życzymy powodzenia w następnych meczach ligowych!