Awans do Ligi Wojewódzkiej rocznika 2010!

26.05.2022

W środę 25.05 na boisku w Kąpinie odbył się zaległy mecz w ramach 16 kolejki Ligi Młodzik D2 gr2. Błękitni Wejherowo zmierzyli się z vice-liderem tabeli, Lechią Gdańsk!

Mecz ten zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ decydował on o sukcesie naszego błękitnego zespołu - awansie do Ligi Wojewódzkiej!

Spotkanie rozpoczęło się bardzo intensywnie, Błękitni stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. W 11 minucie meczu chłopcy wykorzystali zawahanie przeciwników i po błyskawicznym wznowieniu gry z autu szybko przenieśli piłkę na drugą stronę boiska, której adresatem był Maciej Groth! Nie myśląc dwa razy Maciek uderzył "z pierwszej" posyłając futbolówkę tuż pod poprzeczkę! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0.

Tuż po rozpoczęciu drugich 35 minut spotkania, rówieśnikom z Gdańska udało się zdobyć bramkę wyrównującą po dobrej akcji indywidualnej. Podrażniło to błękitnych zawodników, którzy już zaledwie 7 minut później strzelili drugiego gola w tym meczu! Po wspaniałym pressingu zespołu, błąd linii obrony przeciwników wykorzystał Oskar Lange, który we wspaniałym stylu pokonał bramkarza Lechii! Po 50 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 2-1.

Przez ostatnie 20 minut mecz był dość wyrównany. Drużyna z Gdańska nacierała na szyki obronne Błękitnych, jednak chłopcy umiejętnie odpierali ataki. Wieloma wspaniałymi interwencjami popisał się Olek Mięsiak!

W doliczonym czasie gry, Lechii Gdańsk udało się zdobyć szczęśliwie bramkę. Gol ten nie zmienił jednak losów Błękitnych w walce o awans, gdyż sędzia niedługo potem użył gwizdka po raz ostatni. Mecz zakończył się wynikiem 2-2 i nasza Błękitna Rodzina miała powody do świętowania!!

Błękitni Wejherowo mają przed sobą jeszcze dwa spotkania ligowe oraz przewagę 6 punktów nad Lechią Gdańsk. Mimo ewentualnego remisu punktowego na koniec rozgrywek, rozstrzygnięciem pozycji lidera jest bezpośredni mecz między dwiema drużynami. Jednak w jesiennej rundzie rozgrywek, 19 września, Błękitni pokonali w Gdańsku zespół Lechii 5-0!

To wszystko składa się na bezpośredni awans Błękitnych Wejherowo do Ligi Wojewódzkiej! Gratulujemy wszystkim młodym Zawodnikom oraz Trenerom!! Dziękujemy również za wspaniały doping najlepszych na świecie Kibiców! Wielkie gratulacje!!

25.05.2022, Kąpino, Błękitni Wejherowo 2-2 Lechia Gdańsk, bramki: Maciej Groth, Oskar Lange.

Skład: Mięsiak, Schemich, Brzeski, Undzenas, Tabor, Groth, Klecha, Kaminski, Godlewski, Hazuka, Lange, Nowacki, Gierginski

Bardzo dziękujemy za wspaniałe zdjęcia Panu Andrzejowi Koszałce!