Brązowy certyfikat PZPN dla Błękitnych na lata 2022 i 2023

January 3, 2022

-

December 31, 2023

Certyfikat - logotyp brązowy

Drodzy rodzice decyzją Zarządu WAPN Błękitni Wejherowo nasza Akademia bierze udział w ogólnopolskim Programie Ccrtyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich który ruszył 23 kwietnia 2019 roku.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.

Przyznanie szkółce piłkarskiej certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem  przez szkółkę szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej są dla dzieci bardzo dobrym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności. Nasza Akademia w grudniu 2019 roku po spełnieniu wszystkich wymagań otrzymała Brązowy Certyfikat PZPN.

Certyfikat ten utrzymaliśmy przez cały czas trwania I cyklu certyfikacji (2020-2021). Dzięki temu otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zarówno w roku 2020 (109 823 zł) jak i 2021 (127 140 zł)

Brązowy Certyfikat PZPN otrzymaliśmy również na kolejny cykl certyfikacji (III cykl - lata 2022-2023), co jest dla naszej Akademii dużym wyróżnieniem, ale jednocześnie sporym wyzwaniem.

Jako szkółka uczestnicząca w procesie certyfikacji musimy utworzyć w systemie PZPN na Łączy nas Piłka dzienniki wszystkich drużyn i dodać wszystkich zawodników na listę obecności (i tylko tacy zawodnicy mogą uczestniczyć w zajęciach).

W związku z powyższym prosimy rodziców dzieci chcących dołączyć do WAPN Błękitni Wejherowo o założenie konta na www.laczynaspilka.pl i złożenie wnioski o potwierdzenie w naszej szkółce piłkarskiej, zgodnie z poniższą instrukcją

...      

KROK 1 - zakładanie konta na portalu www.laczynaspilka.pl

Konto zakłada jeden z rodziców (nie dziecko).

(* rodzice dzieci którzy trenowali w naszej Akademii w roku 2021 powinni już takie konto mieć, ale w związku z przystąpieniem naszej szkółki do III cyklu certyfikacji może być konieczne ponowne założenie konta dziecka i ponowne złożenie wniosku o przyjęcie do szkółki WAPN Błękitni Wejherowo)

KROK 2 - zarejestrowanie dziecka w systemie PZPN

Należy na własnym założonym w KROK-u 1 koncie utworzyć profil dziecka

KROK 3 - złożenie wniosku o potwierdzenie w szkółce piłkarskiej * - uczestniczymy w III cyklu certyfikacji (2022-2023)

INSTRUKCJA FILMOWA - LINK

* proszę zwrócić uwagę, że chodzi o wniosek o przyjęcie do szkółki piłkarskiej a nie do klubu czy klubu nieligowego (system odróżnia te pojęcia).

Jeżeli pojawi się problem techniczny prosimy o bezpośredni kontakt z działem wsparcia PZPN

wsparcie PZPN

 

W razie innych pytań (problemów) prosimy o kontaktowanie się z koordynatorem do spraw certyfikacji w naszej Akademii, tel. 502 560 648.

Prosimy też rodziców o wzajemną pomoc w dopełnieniu tej formalności.