Podsumowanie weekendu 17-18 września

Podsumowanie weekendu 17-18 września

20.09.2022

Kolejny pełen emocji weekend za nami. Jak co tydzień nasze błękitne roczniki rozegrały mecze ligowe i brały udział w różnych turniejach!

Rocznik 2010

Najstarszy rocznik Akademii rozegrał dwa mecze ligowe. Po raz kolejny Błękitni rozegrali oba mecze pod rząd na boisku w Kąpinie.

W sobotni poranek chłopcy zmierzyli się z zespołem Stolem Gniewino w ramach ligi Młodzik D1. Początek spotkania był dość wyrównany, oba zespoły stwarzały sporo sytuacji podbramkowych. Jako pierwszym do bramki udało się trafić gościom, jednak Błękitni szybko wyrównali wynik, kiedy to pięknym strzałem popisał się Maciek Fetta. Niestety drużyna gości z każdą minutą powiększała przewagę. Zawodnicy Stolema częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich, które konsekwentnie wykorzystywali.

Mimo niekorzystnego wyniku gra Błękitnych mogła się podobać, chłopcy starali się realizować nauczane elementy oraz konstruować akcje podbramkowe. W drużynie 2010 cieszy również obecność naszych młodszych zawodników z rocznika 2011, którzy z każdym meczem prezentują się lepiej!

17.09. Kąpino, Błękitni Wejherowo 2-9 Stolem Gniewino Bramki: Maciej Fetta, Maciej Hazuka

Skład: Guziuk, Koszałka, Tabor, Dopka, Gosz, Klawikowski,  Hazuka, Fetta, Mielewski, Pożarowszczyk, Puzdrowski

W południe chłopcy rozegrali spotkanie w ramach 5 kolejki Ligi Wojewódzkiej. Tym razem Błękitni podejmowali "u siebie" zespół Jaguara Gdańsk.

Po bardzo dobrej i intensywnej grze w pierwszej fazie meczu, kiedy obie drużyny grały piękny, miły dla oka football nad boiskiem w Kąpinie przeszła ulewa, która totalnie zmieniła losy meczu. Boisko nie przypominało już boiska, lecz basen olimpijski. Diametralnie zmieniła się również gra naszych podopiecznych, mecz był od tego momentu serią przypadków i błędów.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Błękitni, kiedy to Igor Nowacki wykorzystał błąd obrony Jaguara. Niestety w szykach obrony podopiecznych Trenera Wojtka i Marcina również pojawiły się błędy, po jednym z nich padła bramka wyrównująca wynik. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w ostatniej minucie goście wyprowadzili kontrę po której uzyskali prowadzenie. Niedługo później, w ostatniej akcji meczowej, padł kolejny gol.

Spotkanie, mimo dobrej postawy naszych zawodników, zakończyło się porażką 1-3.

Po pięciu rozegranych meczach w Lidze Wojewódzkiej Błękitni zajmują 5 pozycję z dorobkiem 9 punktów. Życzymy powodzenia w następnych potyczkach!

17.09. Kąpino, Błękitni Wejherowo 1-3 Jaguar Gdańsk Bramka: Igor Nowacki

Skład: Mięsiak, Schemich, Pasternak, Undzenas, Groth, Klecha, Giergiński, Strzecki, Lange, Nowacki, Bradel, Godlewski

Rocznik 2011

W sobotę o godzinie 11:00 Błękitni Wejherowo zmierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Korony Żelistrzewo. Było to piąta kolejka w lidze D2.

Po wspaniałej pierwszej połowie spotkania, która zakończyła się wynikiem 0-3, chłopcy jeszcze bardziej naskoczyli na rywala. Błękitni w stu procentach kontrolowali przebieg całego spotkania i wpakowali gospodarzom łącznie 14 goli nie tracąc przy tym ani jednego! Gratulujemy! Pełna relacja z meczu: LINK

17.09. Żelistrzewo, Korona 0-14 Błękitni Wejherowo

Rocznik 2012

Zawodnicy z rocznika 2012 również rozegrali mecz ligowy. W ramach 5 kolejki meczowej Ligi Młodzik D2 gr. 2 chłopcy podjęli w Kąpinie wyzwanie Orkanu Rumia.

Jak się potem okazało, mecz był dla Błękitnych bułką z masłem! Podopieczni Trenerów Łukasza i Pawła od początku do końca dominowali i decydowali o losach spotkania. Ciekawe akcje, sporo strzałów na bramkę rywala i rozważna gra w obronie przełożyła się na wspaniałe, wysokie zwycięstwo. Obie połowy zakończyły się wynikiem 4-0 co w ostatecznym rozrachunku dało rezultat 8-0! Warto dodać, iż w drugiej części spotkania Hubert Markowski trafił do siatki przeciwnika czterokrotnie, kolejno w 37, 40, 43 oraz 63 minucie!

Błękitni Wejherowo triumfowali do tej pory w każdym meczu tego sezonu! Chłopcy po 5 zwycięskich meczach zajmują 2 pozycję w tabeli, tuż za Arką Gdynia, która obecnie ma nieco lepszy bilans bramkowy. Gratulujemy i mamy nadzieję, że ta piękna passa szybko się nie zakończy!

18.09. Kąpino, Błękitni Wejherowo 8-0 Orkan Rumia Bramki: Hubert Markowski 6x, Wojciech Janiszewski, Ksawery Lebiecki

Skład: G. Rybinski, M. Gorzelak, J. Bauman, J. Nawrocki, G. Adamiak, C. Mazurkiewicz, W. Janiszewski, K. Lebiecki, H. Markowski, M. Czwatschka, J. Kaparuk, H. Karsznia, D. Komosinski

W sobotę natomiast, drużyna rozegrała sparing z zespołem Sokół Bożepole. Mimo absencji wielu zawodników Błękitni poradzili sobie dobrze, chłopcy walczyli od początku do końca i oddali serducho na placu gry. Obecne było również pełne zaangażowanie i chęć rywalizacji! 

Rocznik 2013

W ten weekend podopieczni Trenera Darka i Łukasza przystąpili do półfinałowego turnieju Ortu Stella Cup organizowanego w Bydgoszczy.

Chłopcy grali adekwatnie do pogody - zmiennie, raz nad boiskiem pojawiały się chmury i losy spotkania nie przebiegały po myśli Błękitnych, a raz chłopcy błyszczeli w świetle słońca i pewnie wygrywali swoje mecze! Czasem brakowało koncentracji i skuteczności pod bramką rywala. Błędy chłopcy naprawiali wspaniałym pokazem umiejętności indywidualnych!

Błękitni rywalizowali z sześcioma drużynami: Gwiazda Bydgoszcz, Wisła Fordon, MUKS CWZS Bydgoszcz, AP Reissa Piła, Sportis Łochowo i Chojniczanka Chojnice.

Po komplecie rozegranych spotkań Błękitni zdołali uzbierać 7 punktów oraz dodatni bilans bramkowy 15-11. Ostatecznie wynik ten dał 4 miejsce w tabeli. Mimo nie najlepszego rezultatu końcowego Trenerzy są zadowoleni z gry swoich zawodników. Gratulujemy!

Drużynę reprezentowali: Antek Tomaszewski, Miłosz Kummer, Antek Grubba, Kamil Tarnowski, Bartek Sobiecki, Tymon Pionk, Wiktor Gołaszewski, Antek Polański, Kuba Czoska, Błażej Bychowski, Misza Shneidmillier

Dziewczyny 2013-15

Błękitne Dziewczęta rozpoczęły zmagania w Związkowych Turniejach Pomorskiego ZPN. Na boisku w Bożympolu dziewczyny zmierzyły się z pięcioma innymi zespołami!

Podczas turnieju podopieczne Trenera Adriana były niepokonane! Sporo akcji podbramkowych, pełno strzelonych goli i walka do końca przełożyła się na wspaniałe rezultaty! Dziewczyny triumfowały 2 razy, a 3 razy wynik kończył się remisem. Gratulujemy!

Gratulujemy wszystkim Zawodniczkom, Zawodnikom i Trenerom. Życzymy powodzenia w następnych nadchodzących wydarzeniach!

Działania naszej Akademii, w tym udział naszych drużyn w rozgrywkach Pomorskiego ZPN są dofinansowane przez Urząd Miasta Wejherowa, Urząd Gminy Wejherowo, Urząd Gminy Krokowa, Starostwo Powiatu Wejherowskiego, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu certyfikacji szkółek piłkarskich PZPN.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!