Podsumowanie weekendu 10-11 września

Podsumowanie weekendu 10-11 września

12.09.2022

Za nami kolejny weekend pełen emocji z udziałem naszych małych piłkarzy. Oto co działo się przez dwa ostanie dni!

Rocznik 2010

Najstarszy rocznik Akademii rozegrał tego weekendu dwa mecze ligowe!

W sobotę (10.09) o godzinie 11:00 Błękitni zmierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Jantarek Władysławowo. Początek spotkania był bardzo wyrównany, obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji podbramkowych. Jako pierwsza, już w 4 minucie meczu, strzeliła drużyna gospodarzy, jednak kilka sekund po wznowieniu gry błękitni chłopcy wyrównali wynik! Od tego momentu Błękitni nabrali wiatru w żagle i z każdą minutą grali coraz lepiej. Chłopcy próbowali pojedynków 1 na 1 oraz akcji pozycyjnych, po których padały piękne bramki! Ostatecznie mecz zakończył się wysokim wynikiem 12-1! Gratulacje!

10.09. Karwia, Jantarek Władysławowo 1-12 Błękitni Wejherowo Bramki: Maciek Fetta 4x, Dominik Mielewski 2x, Rafał Pasternak, Wojtek Klawikowski 2x, Maciek Hazuka, Michał Gosz, samobój

Skład: Mięsiak, Koszałka, Pasternak, Dopka, Gosz, Klawikowski, Hazuka, Fetta, Dominik i Adam Mielewski, Wojciechowski, Rybicki

W niedzielę (11.09) odbył się mecz w ramach 4 kolejki Ligi Wojewódzkiej D1. Błękitni udali się do Chojnic, gdzie podjęli wyzwanie tamtejszej Chojniczanki.

Chłopcy zagrali bardzo dobre spotkanie. Posiadanie piłki i swobodne rozgrywanie zdecydowanie na korzyść podopiecznych Trenerów Wojtka i Marcina. Błękitni stwarzali groźne sytuacje podbramkowe z czego padły 3 gole w pierwszej połowie, za sprawą Igora Nowackiego i Julka Strzeckiego! Pod koniec pierwszej części spotkania przeciwnikom udało się strzelić gola po ciekawie rozegranym stałym fragmencie gry.

Po gwizdku rozpoczynającym drugie 35 minut, w grze naszych błękitnych piłkarzy wkradł się lekki chaos, po którym zawodnicy Chojniczanki starali się atakować bramkę Olka Mięsniaka. Dobra gra w obronie nie dopuściła jednak do utraty gola. W ostatnich minutach spotkania na konto Błękitnych wpłynęły jeszcze dwie bramki! W 63 minucie spotkania hat-tricka skompletował "Igła", a chwilę później celnie wykończył Hubert Bradel! Ostatecznie mecz zakończył się znakomitym wynikiem 5-1, gratulacje!

11.09. Chojnice, Chojniczanka 1-5 Błękitni Wejherowo Bramki: Igor Nowacki 3x, Julian Strzecki, Hubert Bradel

Skład: Mięsiak, Schemich, Brzeski, Undzenas, Groth, Klecha, Giergiński, Strzecki, Nowacki, Lange, Bradel, Godlewski, Dorszyński

Relację z meczu można obejrzeć na błękitnym kanale YouTube. Serdecznie zapraszamy: LINK Pięknie dziękujemy administratorom kanału!

Rocznik 2011

Zawodnicy z rocznika 2011 również rozegrali mecz ligowy. W sobotę o godzinie 14:30 na boisku w Kąpinie chłopcy zmierzyli się z drużyną Profan'u Gościcino w ramach 4 kolejki ligi Młodzik D2.

Spotkanie okazało się być bułką z masłem dla podopiecznych Trenerów Piotra i Krzysztofa, zmotywowani chłopcy od razu rzucili się na przeciwnika, strzelając gola już w 1 minucie meczu! Chwilę później wpadła kolejna bramka... i kolejna! Błękitni w pełni kontrolowali przebieg spotkania i zesłali na przeciwników grad goli! Pierwsza część meczu zakończyła się wysokim wynikiem 8-0!

W drugich 35 minutach chłopcy nieco zwolnili tempo gry, wciąż nie dopuszczając gości do swojej bramki. W drugiej części meczu padły "zaledwie" 3 gole na konto Błękitnych kolejno w 45, 66 i 69 minucie. Chłopcy strzelali średnio co 8 minut i mecz zakończył się pięknym wynikiem 11-0! Gratulacje!

10.09. Kąpino, Błękitni Wejherowo 11-0 Profan Gościcino Bramki: Hubert Wasielewski 4x, Wojciech Kierznikowicz, Filip Wandersleben, Jakub Koszałka, Adrian Borski 2x, Tymon Giniewicz 2x

Skład: Czurgiel, Giniewicz, Guziuk, Jezierski, Kierznikowicz, Roppel, Turzyński, Wandersleben, Błażejewicz, Borski, Chlechowicz, Formela, Koszałka, Krampa, Wicki

Rocznik 2012

W sobotę o godzinie 11:30 błękitny zespół 2012 zmierzył się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Salos Rumia. Był to 4 mecz w lidze Młodzik D2 gr. 2.

Spotkanie nie należało do najprzyjemniejszych, lecz dobra postawa naszych zawodników, pełne zaangażowanie i twarda gra przełożyła się na dobre i konkretne zwycięstwo 4-1! Jest to czwarta wygrana podopiecznych Trenerów Łukasza i Pawła w ligowych potyczkach! Gratulujemy! Pełna relacja z meczu: LINK

10.09. Stadion MOSiR, Salos Rumia 1-4 Błękitni Wejherowo

Rocznik 2013

W ten weekend drużyny rocznika 2013 wzięły udział w dwóch Związkowych Turniejach Pomorskiego ZPN.

W sobotę rano chłopcy pojechali do Dębogórza, gdzie rywalizowali z pięcioma zespołami: Ejsmond II Club, Sztorm Kosakowo, UKS Lider Dębogórze, Pomorzanin Gdynia oraz Orkan Rumia. Natomiast o godzinie 17:00 w Luzinie Błękitni zmierzyli się z zespołami Salos II Rumia, AP Karol Piątek, Ejsmond Club, AP Jedynka Reda oraz Stolem Gniewino.

Po raz kolejny nasi chłopcy pokazali duże umiejętności indywidualne i zespołowe! Błękitni tworzyli akcje pozycyjne, próbowali pojedynków 1 na 1, a także konsekwentnie grali w obronie! Trenerzy są bardzo zadowoleni z gry Błękitnych, którzy umiejętnie realizują postawione cele!

Błękitni Wejherowo zagrali w składzie: Antek Tomaszewski, Miłosz Kummer, Antek Grubba, Filip Górzyński, Tymon Pionk, Kuba Mucha, Kamil Tarnowski, Bartek Sobiecki, Kuba Rohde, Gabryś Górka, Antek Kaszowski,Hugo Dobrzewiński, Filip Żywicki, Gabryś Pleger,Kuba Czoska,Janek Powaga,Franek Tezlaff,Olek Giniewicz,Wiktor Gołaszewski, Maks Musiał, Misza Shneidmillier, Błażej Bychowski

Rocznik 2016

Zawodnicy z rocznika 2016 bardzo aktywnie spędzili minione dni. W sobotę drużyna zainaugurowała związkowe turnieje PZPN, kiedy to na boisku w Kąpinie chłopcy rywalizowali z zespołami AP Cassubian, AP Cassubian II, Salos Rumia, LZS Dragon Bojano oraz UKS Orlik Przodkowo. W grze widać było duże zaangażowanie i pasję do gry! Podopieczni Trenera Adriana stwarzali sporo ciekawych akcji i pojedynków 1 na 1!

Skład: Maks R., Tymon i Leon R., Jasiu, Olek, Gracjan, Krzysiu oraz Maja Ż. I Zuzia

Dzień później, w niedzielę, chłopcy pojechali do Gdańska, gdzie wzięli udział w pierwszej kolejce ligi JomaFive Junior. Przeciwnikami Błękitnych był Jaguar Gdańsk, MFS Gdańsk i AS Piłeczka. Nasi mali piłkarze pokazali się w bardzo dobrej strony. Padło sporo bramek, ale też była obecna solidność w obronie i duuuże zaangażowanie! Gratulujemy!

W rozgrywkach brał udział również zespół Błękitnych Dziewcząt 2013-15, który w Grupie I rywalizował z drużynami Olimpia Osowa, Jaguar Gdańsk oraz Legendarni A. Dziewczyny dzielnie walczyły w każdym meczu i z pełnym zaangażowaniem przykładały się do rozgrywek! Nasze piłkarki tworzyły akcje, jednak czasem brakowało szczęścia by je wykończyć. Przystępując do rozgrywek z chłopcami Dziewczyny mierzą się z dużym wyzwaniem, lecz bardzo się starają! Gratulujemy!

Gratulujemy wszystkim naszym Zawodnikom i Zawodniczkom i życzymy powodzenia w następnych potyczkach!

Działania naszej Akademii, w tym udział naszych drużyn w rozgrywkach Pomorskiego ZPN są dofinansowane przez Urząd Miasta Wejherowa, Urząd Gminy Wejherowo, Urząd Gminy Krokowa, Starostwo Powiatu Wejherowskiego, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu certyfikacji szkółek piłkarskich PZPN.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!