Zapowiedź weekendu 03-04.09

Zapowiedź weekendu 03-04.09

02.09.2022

Przed nami pierwszy tydzień września. Miesiąc ten kojarzy się wszystkim z rozpoczęciem roku szkolnego, ale w gronie piłkarskim oznacza również coraz częstsze mecze ligowe, turnieje czy mecze towarzyskie.

Po kilku rozegranych potyczkach ligowych, czasem zwycięskich lecz czasem przegranych, czas na kolejne! Niektóre zespoły zagrają na zbliżających się turniejach ogólnopolskich, a także zbliża się inauguracja Turniejów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dla młodszych roczników!

Oto harmonogram na pierwszy weekend września:

Rocznik 2010

W ten weekend najstarszy rocznik Akademii rozegra dwa mecze na szczeblach ligowych rozgrywek D1. W sobotę (03.09) o godzinie 11:00 Błękitni zmierzą się z zespołem Arki Gdynia w ramach 3 kolejki Ligi Młodzik D1. Mecz odbędzie się na pięknie przygotowanym boisku w Kąpinie.

Niedługo później, bo już o godzinie 13:30 chłopcy rozegrają swój drugi mecz Ligi Wojewódzkiej. Tym razem Błękitni podejmą wyzwanie Raduni Stężyca, z którą rozegraliśmy sparing podczas obozu we Wdzydzach Kiszewskich. Spotkanie również odbędzie się w Kąpinie!

Rocznik 2011

Zawodnicy rocznika 2011 udadzą się w sobotę do Darzlubia, gdzie zmierzą się z zespołem Kaperki Puck. Początek spotkania o godzinie 11:00 na boisku piłkarskim przy ul. Leśnej 5. Będzie to mecz w ramach 3 kolejki ligowej w rozgrywkach Młodzik D2 gr. 1.

Rocznik 2012

Podopieczni Trenerów Łukasza i Pawła również rozegrają mecz ligowy. Błękitni Wejherowo stoczą domową potyczkę z Sopocką Akademią Piłkarską. Mecz odbędzie się w niedzielę (04.09) o godzinie 11:00. Będzie to trzeci mecz ligowy w wykonaniu rocznika 2012 po wspaniałych zwycięstwach z drużynami Ejsmond'u Club i Ogniwa Sopot!

W niedzielę (04.09) chłopcy zainaugurują również turniejowe rozgrywki Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Błękitni będą gospodarzami w pierwszej kolejce związkowego turnieju. Chłopcy zmierzą się z następującymi zespołami: AP Cassubian, Arka Gdynia, Dragon Bojano, Ejsmond Club oraz Salos Rumia. Początek turnieju w Kąpinie o godzinie 13:30!

Rocznik 2013

Błękitny rocznik 2013 weźmie udział w dwudniowym turnieju Stella Cup 2022! Turniej rozgrywany będzie w Pelplinie, weźmie w nim udział łącznie 10 drużyn: Wierzyca Pelplin I, Wierzyca Pelplin II, Potok Pszczółki, Polonia Pasłęk, Olimpia Elbląg I, Olimpia Elbląg II, Beniaminek 03 Starogard Gdański, Zatoka Braniewo, AP Jedynka Kartuzy oraz Błękitni Wejherowo.

Oficjalne rozpoczęcie turnieju odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Czarnieckiego 8, o godzinie 14:00. Turniej będzie miał charakter dużej tabeli na zasadzie gry "każdy z każdym". Mecze rozgrywane będą w systemie 6+1.

W sobotę podopieczni Trenerów Darka i Łukasza rozegrają 5 meczów, zaś drugiego dnia - 4.

Drużynę Błękitnych reprezentować będą: Antek Tomaszewski, Miłosz Kummer, Jakub Mucha, Kamil Tarnowski, Bartek Sobiecki, Filip Górzyński, Tymon Pionk, Tomek Fetta, Olek Giniewicz, Antek Polański i Antek Grubba.

Chłopcy bardzo optymistycznie podchodzą do rozgrywek po wielkim sukcesie na międzynarodowym turnieju Deyna Cup. Powodzenia!

Życzymy powodzenia wszystkim zawodnikom i trenerom!

Działania naszej Akademii, w tym udział naszych drużyn w rozgrywkach Pomorskiego ZPN są dofinansowane przez Urząd Miasta Wejherowa, Urząd Gminy Wejherowo, Urząd Gminy Krokowa, Starostwo Powiatu Wejherowskiego, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu certyfikacji szkółek piłkarskich PZPN.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!