Turniej halowy Wejher CUP 2023 - zapowiedź!

Turniej halowy Wejher CUP 2023 - zapowiedź!

04.01.2023

Już w lutym tego roku po dwóch długich i ciężkich latach powraca dwudniowy, halowy turniej „Wejher Cup”! Tym razem na wejherowskiej ziemi zmierzą się drużyny z czterech roczników: 2011, 2012, 2013 oraz 2014.

Rozgrywki odbędą się na sali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie (ul. Śmiechowska 36). Wyznaczone zostały osobne terminy dla każdego rocznika:

Rocznik 2011 – 4/5 lutego

Rocznik 2012 – 11/12 lutego

Rocznik 2013 – 18/19 lutego

Rocznik 2014 – 25/26 lutego

Mecze rozgrywać się będą na hali o wymiarach 40 x 20 metrów. Rozmiar bramek to 5 x 2 metry.

Zespoły będą podzielone na 3 grupy (A, B, C), w sobotę odbędą się 12-sto minutowe mecze grupowe na zasadzie gry „każdy z każdym”, w systemie 4+1. Po zakończeniu tego etapu, następujące drużyny trafią kolejno do grup finałowych: „Liga Mistrzów”, „Liga Europy” oraz „Liga Konferencji”.  O przydzieleniu do danej grupy finałowej decydować będzie wynik, z jakim drużyny zakończą swoje zmagania w fazie grupowej. Mecze finałowe odbędą się w niedzielę, również będą trwały 12 minut i system także pozostaje bez zmian - 4+1.

Zwycięzca „Ligi Mistrzów” zostanie ogłoszony zwycięzcą całego turnieju. Przewidziane są puchary, medale, upominki, a także nagrody indywidualne! Dostępny będzie również sklepik dla wszystkich zawodników, trenerów i rodziców.

Do pierwszego gwizdka mamy jeszcze sporo czasu, ale już od początku roku zgłaszają się drużyny z całego Pomorza! Na ten moment zapisane są następujące drużyny:

Rocznik 2011: Arka Gdynia, AP Jedynka Reda, Dragon Pomorze, Diego Lębork, Stoczniowiec Gdańsk, Orzełki Żelistrzewo, Barca Bolszewo, Błękitni Wejherowo.

Rocznik 2012: APK Jedynka Kartuzy, Jaguar Gdańsk, Orzełki Żelistrzewo, AP Banino, Lew Lębork, Kaperki Puck, Futbolaki Gryf Słupsk, Błękitni Wejherowo.

Rocznik 2013: Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, AP Jedynka Reda, Jaguar Gdańsk, AP Karol Piątek, AP Cassubian, Błękitni Wejherowo.

Rocznik 2014: AP Jedynka Reda, Stolem Gniewino, GKS Łęczyce, AP Cassubian, Błękitni Wejherowo.

Z doświadczenia wiemy, jak wielkie emocje przynoszą te rozgrywki! Wszyscy zawodnicy podchodzą do swoich meczów z pełnym zaangażowaniem i chęcią zwycięstwa, a to wszystko okraszone jest dużymi uśmiechami na twarzach! Jesteśmy przekonani, że tak będzie również w tym roku.

Do zobaczenia!