Turniej halowy "Wejher Cup 2023" - podsumowanie

Turniej halowy "Wejher Cup 2023" - podsumowanie

02.03.2023

W miesiącu lutym, po ponad dwuletniej przerwie, na wejherowską ziemię powrócił turniej halowy „Wejher Cup”, który corocznie odbywa się na pięknie przygotowanej sali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6. Tym razem do turnieju przystąpiły cztery roczniki, dla których zostały wyznaczone osobne terminy:

Rocznik 2011 – 4/5 lutego

Rocznik 2012 – 11/12 lutego

Rocznik 2013 – 19 lutego

Rocznik 2014 – 26 lutego.

W dwudniowej edycji dla starszych roczników, piętnaście zespołów zostało podzielonych na 3 równe grupy. Ten etap rywalizacji odbywał się w soboty. Następnie, na podstawie osiągniętego wyniku w fazie grupowej, zespoły przydzielone były do trzech Grup Finałowych: „Liga Mistrzów”, „Liga Europy” oraz „Liga Konferencji”. Mecze faz finałowych odbywały się w niedziele. Tym sposobem, zwycięzca „Ligi Mistrzów” został ogłoszony zwycięzcą całego turnieju.

Jako pierwsze turniej zainaugurowały zespoły z rocznika 2011. Po bardzo zaciętej rywalizacji grupowej, o miejsca 1-5 w najwyższej grupie finałowej „Liga Mistrzów” walczyły drużyny AP Jedynka Reda, Arka Gdynia, Orzełki Żelistrzewo, Dragon Pomorze, a także Diego Lębork. Po ponad 3 godzinach intensywnej gry udało się wyłonić zwycięzcę, był nim zespół  AP Jedynka Reda, gratulujemy! Zwycięzcą finałowej grupy „Liga Europy” została drużyna U2 Bytów, natomiast na czele „Ligi Konferencji” uplasowała się Arka Gdynia.

W turnieju brały udział: Arka Gdynia (I, II,III), AP Jedynka Reda (I, II, III), Dragon Pomorze (I, II), Diego Lębork, Orzełki Żelistrzewo, Stoczniowiec Gdańsk, U2 Bytów, Barca Bolszewo oraz Błękitni Wejherowo (I, II).

Edycja turnieju dla rocznika 2011 odbyła się pod patronatem firmy OKNOSFERA, której właścicielem jest Pan Robert Fałkowski, dziękujemy!

Kolejnego weekendu, 11-12 lutego, do Wejherowa zawitały drużyny z rocznika 2012: Kaperki Puck (I, II), Jaguar Gdańsk Zieloni, Jaguar Gdańsk Czerwoni, AP Banino Niebiescy, AP Banino Czarni, Orzełki Żelistrzewo (I, II), Korona Żelistrzewo, AP Karol Piątek, Orkan Rumia, AP Grembocki i Błękitni Wejherowo (I, II, III). Rywalizacja toczyła się o Puchar Starosty Powiatu Wejherowskiego!

Po dynamicznym sobotnim graniu, do najlepszej „5” turnieju, czyli finałowej grupy „Ligi Mistrzów” trafiły dwa zespoły AP Banino, dwa zespoły Błękitnych Wejherowo, a także Orzełki Żelistrzewo. Ostatecznie, po wielu niespodziewanych akcjach i „ścisku” w tabeli, na jej szczycie zasiadł zespół AP Banino Czarni. „Ligę Europy” wygrała drużyna AP Karol Piątek, a „Ligę Konferencji” wygrali Błękitni Wejherowo III. Wielkie gratulacje!  

Edycje dla młodszych roczników – 2013 oraz 2014 rozgrywały się na nieco innych warunkach. Dwanaście drużyn podzielonych zostało na dwie grupy, adekwatnie do poziomu zaawansowania. Rozgrywki prowadzone były na zasadzie gry „każdy z każdym” i po zakończonej rywalizacji grupowej wyłaniano zwycięzcę turnieju.

19 lutego turniej odbył się pod patronatem Prezesa Zarządu MZK Wejherowo, dziękujemy!

W porannej grupie rocznika 2013 rywalizowały ze sobą: AP Cassubian, AP Jedynka Reda, Stolem Gniewino, Arka Gdynia, Jaguar Gdańsk i Błękitni Wejherowo. W tej grupie najlepszą drużyną okazała się być AP Cassubian, która zdołała zatriumfować w każdym rozegranym spotkaniu! Podium uzupełnili Błękitni Wejherowo oraz AP Jedynka Reda.

Popołudniowa grupa, w której udział  wzięli AP Karol Piątek, Arka Gdynia, APK Jedynka Kartuzy, Jaguar Gdańsk, AP Jedynka Reda oraz Błękitni Wejherowo, dostarczyła jeszcze większych emocji! W tabeli panował istny chaos, a z wyłonieniem najlepszych drużyn musieliśmy czekać do ostatniego meczu. Ostatecznie na podium znaleźli się kolejno AP Karol Piątek, Arka Gdynia oraz Jaguar Gdańsk. Wielkie gratulacje!  

W dniu 26 lutego odbył się ostatni etap turnieju „Wejher Cup 2023”. Tym razem, o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa powalczyły drużyny z rocznika 2014.

W porannej grupie działo się dużo! Wysokie wyniki, hat-tricki, samobóje i gole strzelone w ostatnich sekundach przełożyły się na wspaniałe widowisko! Szczególnym popisem umiejętności wykazała się drużyna GKS Łęczyce, która zbierając łącznie 13 punktów, zasiadła na fotelu zwycięzcy! Podium uzupełniły kolejno Diego Lębork i Błękitni Wejherowo, a na miejscach 4-6 znalazły się AP Cassubian, Stolem Gniewino oraz Klif Chłapowo. Gratulujemy!

Popołudniu na salę w Wejherowie zawitał Sokół Bożepole, FC Gowidlino, KS Kamienica Królewska, Stolem Gniewino, AP Cassubian i oczywiście drużyna gospodarzy – Błękitni Wejherowo. Tutaj emocje również sięgały zenitu, sytuacja w tabeli zmieniała się jak w kalejdoskopie! Padło mnóstwo pięknych bramek, widzieliśmy pełno ciekawych akcji zarówno indywidulanych, jak i zespołowych. Świetną predyspozycją wykazała się drużyna FC Gowidlino, która zdobyła komplet piętnastu punktów, a tuż za nimi uplasowali się Błękitni Wejherowo i AP Cassubian! Wielkie gratulacje!

Z doświadczenia wiemy, jak wielkie emocje przynoszą te rozgrywki! Wszyscy zawodnicy podchodzą do swoich meczów z pełnym zaangażowaniem i chęcią zwycięstwa, a to wszystko okraszone jest dużymi uśmiechami na twarzach! Dlatego właśnie wiemy, że turniej „Wejher Cup” pozostanie w pamięci naszym małym piłkarzom i w przyszłym roku z chęcią powrócą do Wejherowa aby po raz kolejny wziąć udział w tych i wielu innych rozgrywkach organizowanych przez naszą błękitną Akademię!

Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim sponsorom, bez których turniej „Wejher Cup” nie mógłby się odbyć!

Bardzo dziękujemy zaczarowanemu futbolem właścicielowi firmy OKNOSFERA Panu Robertowi Fałkowskiemu, który od dłuższego czasu wspiera naszą Akademię. Dziękujemy wszystkim instrumentom Starostwa Powiatu Wejherowskiego, Panu Prezydentowi Miasta Wejherowa, Prezesowi Zarządu MZK w Wejherowie, a także Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej za wsparcie na każdej płaszczyźnie. Cieszymy się, że mogliśmy korzystać z pięknie przygotowanej sali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie, z którą od lat współpracujemy!

Dziękujemy wszystkim Zawodnikom, Trenerom, ale i przede wszystkim Rodzicom za zaufanie i magiczną atmosferę w trakcie tych kilku dni. Dziękujemy również wszystkim innym, których wymienianie zajęłoby tygodnie, a którzy włożyli cegiełkę w organizację turnieju 😊.

Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia!