Sukces rocznika 2013 na międzynarodowym turnieju Deyna Cup 2022!

Sukces rocznika 2013 na międzynarodowym turnieju Deyna Cup 2022!

22.08.2022

W ten weekend błękitna drużyna rocznika 2013 udała się do Starogardu, gdzie wzięła udział w Finałowym Turnieju Deyna Cup 2022! W czerwcu tego roku podopieczni Trenera Darka i Trenera Łukasza wygrali eliminacje tego turnieju. Błękitni wygrali wszystkie ze swoich meczy i zakończyli turniej eliminacyjny na pierwszym miejscu!

W Turnieju Finałowym wzięło udział łącznie 12 drużyn z całej Polski i Europy! Błękitni musieli zmierzyć się z bardzo dobrymi zespołami takimi jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy Śląsk Wrocław. Obsada turnieju była naprawdę zdumiewająca!

W turniejowej edycji rocznika 2013 obowiązywała jedna, duża tabela. Rywalizacja o podium rozgrywała się na zasadzie gry "każdy z każdym"!

Turniej podzielony był na 3 dni pełne emocji! Wszystkie zespoły rozegrały w piątek po 5 meczów, natomiast w sobotę i niedzielę - po 3.

Pierwszego dnia Błękitni zmierzyli się z topowymi zespołami z Polski oraz z drużyną z Łotwy! Chłopcy prezentowali się znakomicie i zagrali na bardzo wysokim poziomie! Oto wyniki z piątku:

Błękitni 1-3 Pogoń Szczecin

Błękitni 4-1 Gedania Gdańsk

Błękitni 2-0 Śląsk Wrocław

Błękitni 1-1 Daugavpils

Błękitni 2-4 Legia Warszawa

W meczach sobotnich nasi chłopcy triumfowali za każdym razem! Błękitni wysoko pokonali zespół gospodarzy Turnieju, a także pewnie pokonali kolejne dwie silne ekipy:

Błękitni 4-0 Beniaminek Starogard

Błękitni 1-0 Lech Poznań

Błękitni 3-1 Jagiellonia Białystok

Ostatniego dnia turnieju nasze błękitne orły zmierzyły się drużynami z Litwy, Ukrainy i Gruzji! Tym razem Błękitni wygrali dwa z trzech swoich meczów! : 

Błękitni 2-1 Vilniaus Ateitis

Błękitni 0-4 Karpaty Lwów

Błękitni 3-0 Portus Batumi

Ostatecznie chłopcy zakończyli zmagania z dorobkiem 22 punktów z bilansem bramkowym 23-15! Jest to świetny wynik! Nasi podopieczni pokazali naprawdę bardzo dobry football i pasję do gry! Zmotywowani chłopcy oddali serce na placu gry i pokazali, że świetnie grają zespołowo! Widać, że ciężka praca na treningach przynosi owoce!

Błękitni zakończyli turniej na bardzo, bardzo wysokim 3 miejscu!! Na podium znalazły się drużyny Lecha Poznań oraz Legii Warszawa! Błękitni prześcignęli w klasyfikacji takie zespoły jak Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Karpaty Lwów czy Pogoń Szczecin! Jest to wielki sukces błękitnego zespołu!

Dodatkowo, Antek Tomaszewski został wybrany najlepszym bramkarzem całego turnieju! Wielkie gratulacje!

Ten turniej pokazuje, że nasze drużyny mogą rywalizować jak równy z równym z najlepszymi zespołami w Polsce, a nawet Europie! Jest to wielki dzień dla rocznika 2013 oraz dla całej Akademii!

Wielkie gratulacje dla wszystkich Zawodników i Trenerów!!!

Drużynę reprezentowali: Antek Tomaszewski, Antek Grubba, Tymon Pionk, Bart Sobiecki, Filip Górzyński, Antek Polański, Tomek Fetta, Kuba Mucha, Mikołaj Bochentyn, Kamil Tarnowski