Podsumowanie weekendu 22-23 października

Podsumowanie weekendu 22-23 października

25.10.2022

Przedostatni weekend października za nami. Sprawdźcie jak poradzili sobie nasi zawodnicy!

Rocznik 2010

Błękitny rocznik 2010 rozegrał dwa wyjazdowe spotkania ligowe. W sobotę chłopcy pojechali do Gdyni, gdzie w ramach 10 kolejki ligi Młodzik D1 zmierzyli się z drużyną złożoną z dziewcząt - Checz Gdynia.

Błękitni w stu procentach zdominowali mecz i w pełni kontrolowali jego przebieg. Pierwsze 15 minut było dość zacięte i żadna drużyna nie strzeliła gola, jednak później rozwiązał się worek z bramkami! Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy chłopcy umieścili piłkę w siatce dokładnie 8 razy! W drugich 35 minutach gry Błękitni nie zamierzali zwalniać tempa, na konto wpłynęło jeszcze 5 goli! Dokładnie w 68 minucie spotkania drużyna gospodarzy strzeliła honorową bramkę.

Gratulacje dla całego zespołu i strzelców wspaniałych bramek!

22.10 Gdynia, Checz Gdynia 1-13 Błękitni Wejherowo Bramki: Klawikowski 4x, Bradel 3x, Gosz 3x, Fetta, Pożarowszczyk, Mielewski

Skład: Dorszyński, Klawikowski, Mampe, Pożarowszczyk, Gosz, Bradel, Żebrowksi, Groth, Fetta, Mielewski, Wojciechowski

W niedzielę podopieczni Trenera Marcina i Wojtka podjęli wyzwanie Gedanii Gdańsk na szczeblu Ligi Wojewódzkiej.

Spotkanie było bardzo miłe dla oka, cierpliwie kreowane akcje, ataki pozycyjne i dobra, solidna gra w obronie przełożyła się na rywalizację na najwyższym poziomie! Na prowadzenie wyszli Błękitni, po celnym strzale Maćka Hazuki wykańczającym cierpliwą akcję całego zespołu. Wynik ten zmienił się dopiero u końca meczu. Przeciwnicy z Gdańska wyprowadzili szybką kontrę i wykorzystując błąd obrony wyrównali wynik spotkania. Błękitni po dobrym meczu przypisują sobie 1 punkt do ligowej zdobyczy.

Relację wideo można obejrzeć na błękitnym kanale YouTube: LINK Serdecznie zapraszamy i dziękujemy redaktorom kanału!

W dniu jutrzejszym (26.10) o godz. 18:30 Błękitni zmierzą się w zaległym meczu z Arką Gdynia na boisku w Kąpinie. Życzymy powodzenia!

23.10. Gdańsk, Gedania 1-1 Błękitni Wejherowo Bramka: Hazuka

Skład: Mięsiak, Schemich, Undzenas, Godlewski, Strzecki, Hazuka, Giergiński, Groth, Nowacki, Lange, Bradel, Brzeski

Rocznik 2011

Podopieczni Trenera Krzysztofa i Piotra rozegrali w niedzielę mecz ligowy w Kąpinie. Przeciwnikiem Błękitnych był zespół MKS Władysławowo.

Chłopcy już od pierwszego gwizdka naskoczyli na rywali, Błękitni przez całe spotkanie pokazali ofensywny futbol. Szybkie akcje, celne strzały i solidna gra w obronie przełożyła się na wspaniałe zwycięstwo! Do siatki zespołu gości piłka wpadła aż 12 razy, a trzech naszych zawodników ustrzeliło hat-tricka! Wielkie gratulacje!

Błękitni zajmują obecnie 3 pozycję w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Gratulujemy!

23.10. Kąpino, Błękitni Wejherowo 12-0 MKS Władysławowo Bramki: Błażejewicz 4x, Wasielewski 3x, Giniewicz 3x, Piotrowski, Morysryczenko

Skład: J. Guziuk, A. Borski, K. Jezierski, W. Kierznikowicz, F. Wandersleben, O. Roppel, T. Giniewicz, J. Koszałka, H. Wasielewski, K. Błażejewicz, B. Chlechowicz, J. Wicki, T. Bednarski, W. Morysryczenko, J. Piotrowski, J. Turzyński

Rocznik 2012

Zespół rocznika 2012 również rozegrał swoje spotkanie ligowe. W niedzielę na boisku w Kąpinie chłopcy rywalizowali z drużyną Pomorzanin Gdynia.

Podobnie jak starsi koledzy z rocznika 2010 i 2011, chłopcy poradzili sobie wyśmienicie! Mecz przebiegał pod dyktando Błękitnych od samego początku. Podopieczni Trenera Łukasza i Pawła rozpoczęli strzelanie już w 4 minucie gry i z każdą następną akcją czuli się coraz pewniej, co przełożyło się na strzelenie wielu bramek! Druga połowa spotkania była bardziej obfita w bramki niż pierwsza - w 35 minut chłopcom udało się strzelić aż 7 goli!

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 11-2! Bardzo cieszy fakt, iż w meczu zadebiutowali nowi zawodnicy! Gratulacje!

23.10. Kąpino, Błękitni Wejherowo 11-2 Pomorzanin Gdynia Bramki: Janiszewski 4x, Adamiak 2x, Kandzora 2x, Markowski, Czwatschka, Chromicz

Skład: G. Rybinski, J. Konkol, J. Bauman, M. Gorzelak, J. Nawrocki, K. Lebiecki, G. Adamiak, Sz. Czwatschka, W. Janiszewski, H. Markowski, M. Czwatschka, P. Kwidzinski, J. Kaparuk, O. Sitarz, L. Kandzora, A. Chromicz, H. Karsznia

Rocznik 2013

Błękitny rocznik 2013 wziął udział w dwóch turniejach związkowych. W niedzielę o godzinie 09:00 chłopcy udali się do Gdyni gdzie zmierzyli się z zespołami Ejsmond'u Club, Pomorzanina Gdynia, Sztormu Kosakowo, UKS Lidera Dębogórze oraz Orkanu Rumia.

Również w niedzielę, lecz o godzinie 15:30 Błękitni byli gospodarzami turnieju. Na boisku w Kąpinie zjawiło się 5 zespołów: Salos Rumia, Stolem Gniewino, AP Jedynka Reda, Ejsmond Club, a także AP Karol Piątek.

Zarówno na wyjeździe, jak i w domu chłopcy wykazali się bardzo dobrą grą! Błękitni konstruowali cierpliwie akcje, często uderzali na bramki przeciwników, solidnie grali w obronie. Jak to chłopcy mają w zwyczaju, próbowali również wielu pojedynków 1 na 1, z których praktycznie zawsze wychodzili zwycięsko :) . Gratulacje również za grę zespołową i oddanie serca na placu gry!

Rocznik 2016

Podopieczni Trenera Adriana również wzięli udział w turnieju PomZPN. W sobotę chłopcy pojechali do Przodkowa, gdzie rozegrali ostatni tego typu turniej w tym roku kalendarzowym. Mimo iż pogoda tym razem nie dopisała, Błękitni z pełnym zaangażowaniem podeszli do rywalizacji. Szansę dostali również mali debiutanci! Gratulujemy!

Następnego dnia błękitny rocznik 2016 wraz z Dziewczynami 2013-15 pojechali do Gdańska, gdzie rozegrali mecze w ramach 4 kolejki ligi JomaFive Junior!

Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta pokazali się z bardzo dobrej strony. W meczach obecne było duże zaangażowanie i chęć rywalizacji! Padło mnóstwo goli i pojedynków 1 na 1. Gratulujemy!

Była to przedostatnia kolejka meczowa JomaFive. Finałowa kolejka odbędzie się 6 listopada, życzymy powodzenia!

Działania naszej Akademii, w tym udział naszych drużyn w rozgrywkach Pomorskiego ZPN są dofinansowane przez Urząd Miasta Wejherowa, Urząd Gminy Wejherowo, Urząd Gminy Krokowa, Starostwo Powiatu Wejherowskiego, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu certyfikacji szkółek piłkarskich PZPN.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!