Podsumowanie weekendu 21-22 maja

Podsumowanie weekendu 21-22 maja

24.05.2022

Minionego weekendu nasze błękitne drużyny wzięły udział w spotkaniach ligowych, turniejach związkowych i meczach sparingowych!

Rocznik 2009

Podopieczni Trenera Jakuba i Remigiusza ponieśli pierwszą porażkę tej rundy w Lidze Wojewódzkiej D1. Błękitni zmierzyli się w sobotę 21.05 z zespołem Lechii Gdańsk na boisku w Kąpinie. Drużyna okazała się być bardzo trudnym, dobrze przygotowanym fizycznie przeciwnikiem. Problemy eskalowała również pogoda, która tym razem nie dopisała naszym błękitnym chłopcom.

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany i zakończył się bezbramkowym remisem, choć każda z drużyn miała swoje okazje. W drugiej połowie Błękitni dali się zdominować, co przełożyło się na większe zamieszanie pod polem karnym i gościom udało się zdobyć gola. Jak się później okazało bramka stracona w 65 minucie okazała się ciosem ostatecznym, gdyż do końca spotkania już żadna piłka nie wpadła do siatki.

Trenerzy dziękują zawodnikom za zaangażowanie i serce do walki w tych trudnych warunkach!

Błękitni Wejherowo 0-1 Lechia Gdańsk

Skład: Dzierzba, Patelczyk, Kowalewski, Sułkowski, Słowi, Spławiński, Strzecki, Tabor, Wejher, Szulist, Tokarz, Czwatschka, Bawarski, Pięta

Rocznik 2010

Chłopcy z rocznika 2010 rozegrali w ten weekend dwa mecze ligowe.

W sobotę 21.05 Błękitni udali się do Gdańska, gdzie na Kompleksie Sportowym Meissnera zmierzyli się z drużyną MFS Gdańsk w ramach 20 kolejki gdańskiej grupy 2. Spotkanie w 100% przebiegało pod dyktando błękitnych chłopców, co przełożyło się na wspaniały wynik. Podopieczni Trenera Marcina i Wojtka wygrali mecz aż 16-0!! Błękitni dokładają 3 punkty i umacniają się na pozycji lidera Ligi Młodzik D2!

MFS Gdańsk 0-16 Błękitni Wejherowo

W niedzielę błękitny zespół podjął wyzwanie Orkanu Rumia na boisku w Kąpinie. Wyzwanie to okazało się bułką z masłem dla naszych młodych piłkarzy. Błękitni pewnie pokonali zespół z Rumi 8-1, stwarzając mnóstwo okazji podbramkowych oraz cierpliwie budując ataki! Wspaniały festiwal bramek przełożył się na dopisanie 3 punktów do ligowej zdobyczy!

Błękitni Wejherowo 8-1 Orkan Rumia

Relacje z meczów można obejrzeć na błękitnym kanale YouTube: LINK. Wielkie podziękowania dla redaktorów kanału!

Rocznik 2011

Błękitny rocznik 2011 miał rozegrać tej soboty mecz w ramach 23 kolejki Ligi Młodzik D2 gr3. Mecz ten planowo się nie odbył i Błękitnym przypisano 3 punkty.

W zamian za to podopieczni Trenera Krzysztofa i Piotra zmierzyli się z zespołem Diego Lębork na Arenie Mistrzów w Gniewinie.

Po bardzo ciężkich warunkach pogodowych i dość wyrównanym meczu, Błękitni musieli niestety uznać wyższość gościom z Lęborka.

Skład: Chlechowicz, Roppel, Wicki, Kierznikowicz, Czurgiel, Wandersleben, Jezierski, Formela, Wasielewski, Turzyński, Błażejewicz, Guziuk, Giniewicz

Rocznik 2012

Zawodnicy z rocznika 2012 rozegrali mecze w ramach dwóch Turniejów Związkowych PomZPN.

W sobotę 21.05 o godzinie 10:00 na obiekcie sportowym LUKS drużyna rozegrała mecze z rówieśnikami z zespołów: Klif Chłapowo, Latarnik Choczewo, MKS Władysławowo, Korony Żelistrzewo oraz Kaszub Połchowo!

Po południu Błękitni byli gospodarzami Turnieju Związkowego! W Kąpinie drużyna zmierzyła się z zespołami Diego Lębork, Jedynki Reda, AP Karol Piątek, oraz Ejsmondu Club.

W rozgrywkach związkowych wyniki nie są zapisywane, jednak nasi zawodnicy wykazali się pełnym zaangażowaniem i pasją do gry! Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony, doskonaląc poznane w danym tygodniu aspekty!

Rocznik 2013

W piątek 20.05 chłopcy rocznika 2013 rozegrali dwa mecze sparingowe na wyjeździe. O godzinie 18:00 i 19:00 Błękitni zmierzyli się z rówieśnikami z zespołu Jedynki Reda.

Następnie w sobotę drużyna wzięła udział w Turnieju PomZPN organizowanym na Gminnym Boisku w Kosakowie. Błękitni zmierzyli się z zespołami AP Cassubian, Jantarka Władysławowo, Zatoki 95 Puck oraz Sztormu Kosakowo.

Niestety, część meczów nie mogła zostać dokończona ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Mimo to, chłopcy rozegrali kilka ciekawych potyczek, prezentując wysoki poziom gry i duże zaangażowanie!

Rocznik 2014

W piątek 20.05 drużyna rocznika 2014 rozegrała wyjazdowy mecz towarzyski z zespołem AP KP Gdynia.

Zespół gospodarzy okazał się być bardzo silnym przeciwnikiem i to pod ich dyktando przebiegały losy meczu. Błękitni natomiast stworzyli bardzo dużo sytuacji podbramkowych, z których zaledwie raz udało się zdobyć gola.

Mimo niekorzystnego wyniku, Trenerzy Tadeusz i Przemek są bardzo zadowoleni z postawy swoich podopiecznych, którzy zostawili mnóstwo serca na boisku i sporo się dzięki tej grze nauczyli!

W sobotę o godzinie 11:00 drużyna rozegrała mecz sparingowy z zespołem Błękitnych Dziewcząt 2013-15! Mecz przebiegał w nieco kiepskich warunkach pogodowych, lecz dzięki wielkim zaangażowaniu obu drużyn i świetnej atmosfery, zawodnicy i zawodniczki niemal zapomnieli o padającym deszczu!

Trenerów cieszy dobra postawa swoich podopiecznych, którzy już nie mogą doczekać się kolejnych spotkań!

Błękitne Dziewczyny 2007-09

W sobotę drużyna Błękitnych Dziewcząt rozegrała spotkanie w ramach 20 kolejki meczowej Ligi Młodzik D1! Po południu, na boisku w Kąpinie zespół spotkał się z drużyną Orkanu Rumia.

Pomimo szybko straconej bramki Błękitni szybko się podnieśli i wpakowali przeciwnikowi 2 bramki jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu. Po rozpoczęciu kolejnych 35 minut zespół zagrał piękny futbol co przełożyło się na strzelenie jeszcze 3 goli, a mecz zakończył się wynikiem 5-2!

Błękitni Wejherowo 5-2 Orkan Rumia

Wielkie gratulacje dla wszystkich błękitnych Zawodników, Zawodniczek i Trenerów!

Działania naszej Akademii w tym udział naszych drużyn w rozgrywkach Pomorskiego - ZPN są dofinansowane przez Urząd Miasta Wejherowa, Urząd Gminy Wejherowo, Urząd Gminy Krokowa, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu certyfikacji szkółek piłkarskich PZPN.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!