Podsumowanie weekendu 03-04 września

Podsumowanie weekendu 03-04 września

05.09.2022

Za nami pierwszy tydzień września. W tym czasie odbył się szereg meczów ligowych, sparingów, a także zainaugurowane zostały pomorskie turnieje związkowe!

Rocznik 2010

Minionego weekendu najstarszy rocznik Akademii rozegrał dwa mecze w lidze Młodzik D1.

W sobotę (03.09) o godzinie 11:00 odbyło się spotkanie w ramach 3 kolejki meczowej ligi Młodzik D1 gr. 1. Błękitni zmierzyli się z zespołem Arki Gdynia. Zespół pokazał się z dobrej strony, jednak o wyniku gry zadecydowały błędy w obronie naszych zawodników, które przyjezdni z Gdyni doszczętnie wykorzystywali. Mecz zakończył się wynikiem 0-5.

03.09, Kąpino Błękitni 0-5 Arka Gdynia

Skład: Dorszyński, Gaffke, Tabor, Dopka, Mielewski, Klawikowski, Gosz, Koszałka, Bradel, Puzdrowski, Pożarowszczyk, Dettlaf

Tego samego dnia odbył się mecz na najwyższym szczeblu rozgrywkowym na Pomorzu. Podopieczni Trenerów Wojtka i Marcina stanęli do walki z drużyną, z którą spotkali się podczas obozu we Wdzydzach Kiszewskich - Radunią Stężyca. Był to drugi mecz w wykonaniu błękitnych chłopców w tej osłonie ligowej.

Początek meczu był dość nerwowy i wyrównany. Błękitni Wejherowo napierali na bramkę przeciwnika, lecz ten dobrze się bronił. Zawodnicy Raduni stwarzali kilka groźnych kontrataków, szczególnie w 18 minucie, po której niestety piłka wylądowała w siatce. Chłopcy jednak szybko się podnieśli i wyrównali wynik jeszcze przed zakończeniem pierwszej odsłony spotkania. Pięknym strzałem popisał się Piotrek Klecha!

Po przerwie Błękitni od razu ruszyli na przeciwnika, groźnie atakując. Nacisk na bramkę rywali okazał się być bardzo skuteczny i chłopcy umieścili piłkę w siatce jeszcze dwa razy, kolejno w 42 i 56 minucie. Dublet ustrzelił Igor Nowacki!

03.09, Kąpino Błękitni 3-1 Radunia Stężyca Bramki: 1-1 Piotr Klecha, 2-1 Igor Nowacki, 3-1 Igor Nowacki

Skład: Mięsiak, Schemich, Brzeski, Pasternak, Strzecki, Giergiński, Klecha, Undzenas, Nowacki, Lange, Groth, Fetta

Rocznik 2011

Błękitny rocznik 2011 rozegrał w sobotę mecz w ramach 3 kolejki ligi Młodzik D2 gr. 1. Chłopcy pojechali do Darzlubia, gdzie podjęli wyzwanie drużyny złożonej z dziewcząt - Kaperki Puck.

Spotkanie w stu procentach przebiegało pod dyktando Błękitnych Wejherowo. Mimo to, gospodarze stworzyli kilka dogodnych sytuacji i piłka wylądowała w siatce dwukrotnie. Nie wpłynęło to jednak zbytnio na losy meczu, gdyż podopieczni Trenerów Krzysztofa i Piotra nie mieli zamiaru zwalniać tempa. Skutkowało to zdobyciem aż 13 bramek!

Szczególnie obfita w gole była druga odsłona spotkania, kiedy to chłopcy umieścili piłkę w siatce przeciwnika dokładnie 10 razy! Błękitni punktowali średnio co 5 minut i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 13-2! Wielkie gratulacje!

03.09, Darzlubie Kaperki Puck 2-13 Błękitni Wejherowo

Bramki: 1-0 Sebastian Krampa, 2-0 Wojciech Mampe, 3-1 Wojciech Mampe, 4-1 Hubert Wasielewski, 5-1 Ksawery Jezierski, 6-1 Hubert Wasielewski, 7-1 Hubert Wasielewski, 8-1 Wojciech Mampe, 9-1 Ksawery Jezierski, 10-1 Tymon Giniewicz, 11-2 Hubert Wasielewski, 12-2 Wojciech Mampe, 13-2 Filip Formela

Skład: Filip Formella, Tymon Giniewicz, Jan Guziuk, Ksawery Jezierski, Oskar Roppel, Jakub Turzyński, Filip Wandersleben, Hubert Wasielewski, Jan Wicki, Wojciech Mampe, Sebastian Krampa, Jakub Koszałka, Wojciech Kierznikowicz, Bartosz Chlechowicz, Adrian Borski, Kamil Błażejewicz, Tomasz Bednarski

Rocznik 2012

Zawodnicy rocznika 2012 również rozegrali potyczkę ligową. Błękitni zmierzyli się w Kąpinie z zespołem Akademii Piłkarskiej Sopot. Dla naszych młodych zawodników mecz okazał się bułką z masłem! Chłopcy wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani i głodni kolejnej wygranej!

Błękitni stwarzali sobie bardzo dużo sytuacji podbramkowych i pewnie je wykorzystywali! Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wspaniałym wynikiem 7-0!

Po przerwie podopieczni Trenerów Łukasza i Piotra ani myśleli zwalniać tempa. W drugiej odsłonie spotkania wpadło kolejnych siedem bramek na konto Błękitnych Wejherowo! Chłopcy w każdej kwestii zdominowali przeciwnika i z uśmiechami zakończyli ligowe spotkanie!

Jest to trzecie zwycięstwo Błękitnych z rzędu w lidze Młodzik D2! Wielkie gratulacje!

04.09, Kąpino Błękitni Wejherowo 14-0 AP Sopot

Bramki: 1-0 C. Mazurkiewicz (K. Lebiecki), 2-0 C. Mazurkiewicz, 3-0 H. Markowski (A. Miłek), 4-0 A. Miłek (H. Markowski), 5-0 G. Adamiak (H. Markowski), 6-0 M. Gorzelak (H. Karsznia), 7-0 H. Markowski (M. Czwatschka), 8-0 W. Janiszewski, 9-0 H. Markowski (C. Mazurkiewicz), 10-0 H. Markowski (A. Miłek), 11-0 C. Mazurkiewicz (W. Janiszewski), 12-0 G. Adamiak (A. Miłek), 13-0 H. Markowski (C. Mazurkiewicz), 14-0 Sz. Czwatschka (A. Miłek)

Skład: G. Rybinski, J. Bauman, M. Gorzelak, K. Lebiecki, G. Adamiak, C. Mazurkiewicz, A. Miłek, W. Janiszewski, H. Markowski, Sz. Czwatschka, H. Karsznia, L. Kandzora,  P. Kwidzinski, M. Czwatschka

Tego samego dnia rocznik 2012 rozegrał swój pierwszy Turniej Pomorskiego Związku Piłki Nożnej! Błękitni byli gospodarzami w pierwszej kolejce turnieju! Chłopcy rywalizowali z drużynami AP Cassubian, Arki Gdynia, Dragona Bojano, Salos Rumia oraz Ejsmond'u Club.

W tych rozgrywkach nie jest prowadzona klasyfikacja, jednak chłopcy z zaangażowaniem podeszli do rywalizacji i realizowali postawione na treningach cele!

Rocznik 2013

Błękitny rocznik 2013 wziął udział w dwudniowym turnieju eliminacyjnym Stella Cup 2022 organizowanym w Pelplinie. Był to turniej dla rocznika 2012 więc nasi zawodnicy mieli z góry utrudnione zadanie.

W turnieju wzięło łącznie udział 10 drużyn. Rozgrywki prowadzone były na zasadzie gry "każdy z każdym". Chłopcy rozegrali 5 meczów w sobotę oraz 4 w niedzielę.

Podopieczni Trenerów Darka i Łukasza grali z wielkim zaangażowaniem i pasją, widać było pracę włożoną w grę oraz zdrowie pozostawione na boisku! Chłopcom udało się zdobyć łącznie 11 punktów po 9 spotkaniach, strzelając przy tym 14 goli! Ostatecznie Błękitni zajęli 7 lokatę w tabeli.

Błękitni 0-1 Wierzyca I Pelplin

Błękitni 4-2 Potok Pszczółki

Błękitni 3-1 Polonia Pasłęk

Błękitni 2-2 Olimpia I Elbląg

Błękitni 3-0 Wierzyca II Pelplin

Błękitni 0-3 Olimpia II Elbląg

Błękitni 1-4 Beniaminek 03 Starogard

Błękitni 0-1 AP Jedynka Kartuzy

Błękitni 1-1 Zatoka Braniewo

Relacja Trenerów: Jako trenerzy jesteśmy dumni z naszych chłopaków ponieważ we wszystkich meczach podjęli walkę i grali z wielkim zaangażowaniem. Dziękujemy również rodzicom za wspaniały i kulturalny doping. Trzeba również podziękować organizatorom za wzorowo przeprowadzone zawody.

Naszą drużynę reprezentowali: Miłosz Kummer, Antek Tomaszewski, Antek Grubba, Filip Górzyński, Tymon Pionk, Tomek Fetta, Olek Giniewicz, Antek Polański, Kamil Tarnowski, Bartek Sobiecki, Kuba Mucha. Gratulujemy!

Rocznik 2014

Młodzi zawodnicy z rocznika 2014 rozegrali w piątek (02.09) mecze sparingowe. Drużyna udała się do Bożegopola Wielkiego, gdzie zmierzyła się z dwoma innymi drużynami. Przeciwnikami Błękitnych Wejherowo byli Sokół Bożepole Wielkie oraz Orlik Łęczyce.

Chłopcom towarzyszyły uśmiechy na twarzach i z zapałem realizowali nakreślone cele!

Rocznik 2015

W minioną sobotę błękitny rocznik 2015 rozegrał swój pierwszy turniej Pomorskiego ZPN! Chłopcy z pełnym profesjonalizmem podeszli do rywalizacji z innymi zespołami! Padło dużo bramek, chłopcy starali się tworzyć jak najwięcej akcji i próbowali pojedynków 1 na 1. Nie zabrakło emocji, a także łez szczęścia i smutku.

W turniejach związkowych nie jest prowadzona klasyfikacja, co wpływa na efektywny i najlepszy rozwój naszych młodych piłkarzy pod okiem Trenera Mateusza! Gratulacje!

Gratulujemy wszystkim naszym podopiecznym i życzymy powodzenia w następnych meczach!

Działania naszej Akademii, w tym udział naszych drużyn w rozgrywkach Pomorskiego ZPN są dofinansowane przez Urząd Miasta Wejherowa, Urząd Gminy Wejherowo, Urząd Gminy Krokowa, Starostwo Powiatu Wejherowskiego, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu certyfikacji szkółek piłkarskich PZPN.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!