Podsumowanie weekendu 01-02 października

04.10.2022

Za nami pierwszy weekend października. Nie obyło się bez kompletu spotkań ligowych, turniejów i sparingów!

Rocznik 2010

W minioną sobotę chłopcy rozpoczęli rywalizację od spotkania z zespołem AP Jedynki Reda w ramach 7 kolejki meczowej ligi Młodzik D1. Mecz w Kąpinie rozpoczął się o godzinie 10:00.

Zespół gości z impetem wszedł w mecz stwarzając sporo akcji podbramkowych. Mimo to, to Błękitni wyszli na prowadzenia jako pierwsi, gol padł po pięknej akcji indywidualnej Wojtka Klawikowskiego. Niestety, drużynie przeciwnej udało się strzelić jeszcze dwie bramki przed zakończeniem pierwszej połowy. Druga część meczu kompletnie nie poszła po myśli błękitnych chłopców, na przestrzeni 5 minut Jedynka Reda strzeliła kolejne dwa gole. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-4.

01.10. Kąpino, Błękitni Wejherowo 1-4 AP Jedynka Reda Bramka: Wojtek Klawikowski

Skład: Dorszyński, Koszałka, Tabor, Dopka, Gosz, Klawikowski, Hazuka, Fetta, Mielewski, Puzdrowski, Pożarowszczyk

Nieco później, już o godzinie 12:30 podopieczni Trenerów Wojtka i Marcina podjęli wyzwanie zespołu GKS AP Kowale w ramach Ligi Wojewódzkiej.

Mimo wyrównanego początku meczu, nasi chłopcy z minuty na minutę grali coraz lepiej! Błękitni konstruowali wiele groźnych akcji, czego efektem były trzy strzelone bramki! Druga połowa to dalsza dobra gra naszych błękitnych chłopców, czasem jednak niestety przeplatana chwilami luźnej gry w obronie, co skutkowało stratą dwóch goli kolejno w 49 i 66 minucie spotkania. Nie zmienia to jednak faktu, że do siatki rywali chłopcy wpakowali piłkę jeszcze trzykrotnie!

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6-2. Gratulujemy!

01.10. Kąpino, Błękitni Wejherowo 6-2 AP GKS Kowale Bramki: 1-0 Julek Strzecki (Igor Nowacki), 2-0 Hubert Bradel (Alan Giergiński), 3-0 Julek Strzecki (Oskar Lange), 4-0 Piotr Klecha (Maciek Groth), 5-1 Piotr Klecha, 6-1 Hubert Bradel (Alan Giergiński)

Skład: Mięsiak, Schemich, Godlewski, Undzenas, Groth, Klecha, Giergiński, Strzecki, Lange, Nowacki, Bradel

Rocznik 2011

Chłopcy z rocznika 2011 rozegrali w sobotę wyjazdowe spotkanie w ramach ligi Młodzik D2. Przeciwnikiem Błękitnych była drużyna Orzełki Żelistrzewo.

Mecz ten nie należał do najłatwiejszych, zacięta i obfita w faule walka na trudnym placu gry nie była najprzyjemniejsza. Drużyna gospodarzy jako pierwsza umieściła piłkę w siatce... i tym akcentem zakończyła się pierwsza część spotkania. Druga połowa również była bardzo wyrównana. Błękitnym udało się strzelić bramkę wyrównującą, jednak nieco później, na konto rywali wpłynął kolejny gol. Pechowy i ciężki mecz, z którego z pewnością chłopcy wyciągną wnioski!

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2. Życzymy powodzenia w kolejnych meczach!

01.10. Starzyno, Błękitni Wejherowo 1-2 Orzełki Żelistrzewo Bramka: 1-1 Adrian Borski

Skład: Borski, Chlechowicz, Czurgiel, Giniewicz, Koszałka, Roppel, Wandersleben, Wasielewski, Wicki, Bednarski, Guziuk, Jezierski, Mampe, Kierznikowicz, Turzyński

Rocznik 2012

Podopieczni Trenerów Łukasza i Pawła również rozegrali mecz ligowy. W niedzielę, w ramach 7 kolejki spotkań w lidze Młodzik D2 gr. 2 Błękitni Wejherowo zmierzyli się z bardzo silnym zespołem, który obecnie zajmuje pozycję lidera - Dragonem Pomorze.

Spotkanie nie przebiegało w myśl błękitnych chłopców, w pierwszej połowie piłka w siatce wylądowała trzykrotnie. Drugie 35 minut mogło się jednak podobać. Błękitni starali się konstruować więcej akcji, częściej uderzali na bramkę przeciwnika. W 46 minucie spotkania do bramki udało się strzelić Julkowi Strzeckiemu! Ostatecznie jednak mecz zakończył się wynikiem 5-1 dla gospodarzy. Jest to dopiero pierwsza porażka Błękitnych 2012 w ligowych rozgrywkach. Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!

02.10. Żukowo, Błękitni Wejherowo 1-5 Dragon Pomorze Bramka: 1-4 Julek Strzecki

Skład: G. Rybinski, M. Gorzelak, J. Bauman, G. Adamiak, K. Lebiecki, C. Mazurkiewicz, W. Janiszewski, H. Markowski, J. Nawrocki, Sz. Czwatschka, M. Czwatschka, oraz wsparcie z 2011: T. Giniewicz, F. Wandersleiben, O. Lange, J. Strzecki

Rocznik 2014

Błękitny rocznik 2014 wziął udział w pierwszym Związkowym Turnieju Pomorskiego ZPN. W sobotę chłopcy pojechali do Redy, gdzie zmierzyli się z następującymi zespołami: Ejsmond Club Gdynia, AP Jedynka Reda, Bałtyk Gdynia i Cisowa Gdynia. Błękitni we wszystkich spotkaniach podejmowali dużo pojedynków 1 na 1 oraz poprzez szukanie wolnych przestrzeni na boisku stwarzali dużo akcji podbramkowych! Gratulujemy!

W niedzielę natomiast, chłopcy pojechali do Gdańska, gdzie rozegrali mecz towarzyski z tamtejszym Jaguarem! Błękitni zaprezentowali się bardzo dobrze, realizując nakreślone wcześniej cele. To przełożyło się na dobrą grę i wspaniałą, profesjonalną rywalizację z dobrym przeciwnikiem!

Rocznik 2016 + Błękitne Dziewczyny

W dniu 01.10 nasi najmłodsi zawodnicy zainaugurowali turniejowe rozgrywki Pomorskiego ZPN. Na boisku w Gościcinie podopieczni Trenera Adriana rozegrali 4 spotkania! W meczach padało pełno bramek okraszonych, co najważniejsze, wielkimi uśmiechami! Gratulujemy!

Skład: Ania, Zuzia, Maja, Hubert, Filip, Marek, Leon, Tymon

Działania naszej Akademii, w tym udział naszych drużyn w rozgrywkach Pomorskiego ZPN są dofinansowane przez Urząd Miasta Wejherowa, Urząd Gminy Wejherowo, Urząd Gminy Krokowa, Starostwo Powiatu Wejherowskiego, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu certyfikacji szkółek piłkarskich PZPN.