Podsumowanie ligowego sezonu 2021/2022

Podsumowanie ligowego sezonu 2021/2022

29.07.2022

Sezon 2021/2022 dobiegł końca. Rok ten okazał się być wymagającym dla naszych zawodników. Bardzo częste mecze, czasem nawet w środku tygodnia, świadczyły o dużej intensywności i trudności minionego sezonu. Nasi podopieczni rozgrywali mecze m.in. z klubami takimi jak Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Chojniczanka Chojnice czy Jaguar Gdańsk, co – jak co roku – świadczy o bardzo wysokim poziomie na jakim występowali nasi zawodnicy i zawodniczki.

W sezonie 2021/2022 w ligowych rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wystawionych zostało 5 zespołów Błękitnych Wejherowo na różnym szczeblu wiekowym.

Liga Wojewódzka D1Błękitni WejherowoRocznik 2009

Liga Młodzik D1 gr. 1Błękitni II WejherowoBłękitne Dziewczyny 2007-09

Liga Młodzik D2 gr. 1Błękitni WejherowoRocznik 2010

Liga Młodzik D2 gr. 2Błękitni II WejherowoRocznik 2010

Liga Młodzik D2 gr. 3Błękitni III Wejherowo Rocznik 2011

W tym roku błękitny rocznik 2010 wystawił dwa zespoły w dwóch różnych grupach na tym samym poziomie wiekowym, natomiast zespół Orlików 2011 wziął udział w rozgrywkach dla starszego rocznika.

Drużyny roczników 2011 B, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 oraz Błękitnych Dziewcząt 2013-15 brały udział w Turniejach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W tych rozgrywkach nie była prowadzona klasyfikacja.

Rocznik 2009 na czele z Trenerem Jakubem i Trenerem Remigiuszem wystartował wśród bardzo silnej obsady. Błękitni musieli zmierzyć się z takimi zespołami jak Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Chojniczanka Chojnice, Pokolenia Lechii Gdańsk i wieloma innymi silnymi przeciwnikami.

Chłopcy sezon rozpoczęli z przytupem. Po 11 wspaniale wygranych kolejkach, naszych chłopców zatrzymała Lechia Gdańsk w wyjazdowym meczu dnia 23 października. Błękitni zwolnili nieco tempo by dwie kolejki później rozpocząć kolejną wspaniałą passę zwycięstw. Mówimy tutaj o piętnastu wygranych meczach z rzędu! Nasi podopieczni na przełomie roku pewnie pokonali m.in. Chojniczankę, Pokolenia Lechii, Radunię Stężycę czy Jaguar Gdańsk. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i następne cztery pechowe kolejki Błękitni kończyli „na tarczy”. W tym miejscu bardzo trudno było wrócić na fotel lidera Ligi Wojewódzkiej. Drużyna walczyła jednak dalej o 2 miejsce w tabeli. Tak też się stało. Podopieczni Trenerów Jakuba i Remigiusza pokonali Osiczankę Osice i Gryf Słupsk w dwóch ostatnich kolejkach sezonu i zakończyli rozgrywki na pozycji vice-lidera Ligi Wojewódzkiej.

Błękitni Wejherowo zakończyli sezon z dorobkiem 84 punktów po 34 kolejkach meczowych, zwyciężając 28 razy i przegrywając 6. W tym czasie chłopcom udało się strzelić aż 163 gole i stracić zaledwie 36.

Sezon 2021/2022 jest bardzo szczególnym, gdyż zawodnicy z rocznika 2009 wraz z Trenerem Jakubem Przybylskim kończą błękitną przygodę z naszą Akademią. Wiele pięknych lat minęło bardzo szybko, a teraz czas na kolejny rozdział w piłkarskiej i trenerskiej karierze. Życzymy wielu sukcesów, zwycięstw, strzelonych goli i owoców z ciężkiej pracy jaką już wykonaliście i jaka przed Wami! Mamy nadzieję, że rozdział w Błękitnej Akademii nigdy nie zostanie zamknięty, a wspólnie spędzone chwile na zawsze pozostaną w Waszych sercach!

Dziękujemy!

Błękitna drużyna rocznika 2010 w minionym sezonie wystawiła do oficjalnych rozgrywek dwie drużyny w lidze Młodzik D2. W gdańskiej grupie 1 podopieczni Trenera Wojtka i Trenera Marcina musieli zmierzyć się z takimi zespołami jak Dragon Pomorze, Jedynka Reda czy Korona Żelistrzewo. Druga grupa natomiast postawiła naszych chłopców przed większym wyzwaniem. Błękitni grali m.in. z Arką Gdynia, Lechią Gdańsk, Gedanią Gdańsk, czyli z całą śmietanką pomorskiego futbolu.

Błękitni Wejherowo w obu grupach świetnie rozpoczęli sezon. W grupie 1 po raz pierwszy nasi chłopcy nie wrócili do domu z punktami dopiero w 10 kolejce meczowej, kiedy to niespodziewanie przegrali z drużyną Orkanu Rumia. Przypadki kiedy chłopcy nie zwyciężyli w następnym ligowym starciu zdarzyły się już tylko dwa razy. Ostatecznie Błękitni zajęli 3 lokatę, z najlepszym bilansem bramkowym 150-25!

Jeśli chodzi o predyspozycję naszych zawodników w 2 grupie ligowej, zwycięska passa rozpoczęła się już od pierwszej kolejki i.. trwała aż do ostatniej! Błękitni nie przegrali ani jednego meczu w lidze Młodzik D2 gr. 2!! Chłopcy nie mieli sobie równych i w stu procentach wykorzystali swoją jakość! Podopieczni Trenera Marcina i Wojtka zapewnili sobie fotel lidera na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, a to oznacza, że chłopcy w przyszłym sezonie będą występować w Lidze Wojewódzkiej!

Po 22 rozegranych meczach Błękitni zgromadzili równo 60 punktów, strzelając przy tym 147 goli i tracąc ich zaledwie 11 co jest najlepszym wynikiem w całej lidze!

Gratulujemy tego wielkiego osiągnięcia i życzymy powodzenia na najwyższym szczeblu rozgrywkowym na Pomorzu w sezonie 2022/2023!

Bardzo dobrze przygotowana drużyna rocznika Orlików 2011 została ulokowana ze starszymi kolegami w lidze Młodzik D2 gr. 3. Błękitni musieli zmierzyć się z drużynami Arki, Jaguara, ale także GKS Kowale czy AS Pomorze.

Początek rozgrywek był nieco ciężki dla podopiecznych Trenera Krzysztofa i Trenera Piotra. Po 7 rozegranych kolejkach Błękitni zdołali zgromadzić 7 punktów. Następnie błękitny zespół zaliczył bardzo dobry moment, wygrywając 4 ostatnie mecze rundy jesiennej!

Początek drugiej części sezonu nie należał jednak do najlepszych, Błękitni trafili na bardzo silne zespoły i przegrali swoje mecze. Błękitne Orły powstały jednak z popiołów niczym feniks i swoje cztery ostatnie potyczki pewnie zwyciężyli. Wisienką na torcie był ostatni, wyjazdowy mecz z drużyną Arki Gdynia, w którym chłopcy pokonali gospodarzy 3-1!

Ostatecznie, po 21 rozegranych meczach w lidze Młodzików D2 Błękitni zdobyli łącznie 34 punkty! To przyniosło drużynie 7 lokatę w tabeli. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony i mimo nierównej wiekowo walki pokazali, że są dobrze zorganizowanym zespołem i zostawiają serducho na placu gry!

Gratulacje dla całego zespołu!  

Błękitna drużyna Dziewcząt brała udział w chłopięcych rozgrywkach ligi Młodzik D1 gr. 1. W drużynie gościnnie występowali również zawodnicy z rocznika 2009 i 2010. Sezon zapowiadał się bardzo ciekawie, Błękitni zostali ulokowani w tabeli m.in. z GOSRiTem Luzino, Bałtykiem Gdynia czy Dragonem Pomorze.

Pomimo bardzo napiętego terminarza ligowego Błękitni Wejherowo poradzili sobie bardzo dobrze. Po 11 rozegranych spotkaniach zespół miał na koncie już 25 punktów i rundę jesienną Dziewczyny zakończyły w ligowym Top 5!

Niestety od początku drugiej części sezonu narastały problemy. Błękitni trafili na ciężkie zespoły i pechowo przegrywali mecze. Punkty przyniosły jedynie remisowe mecze z drużynami Latarnika Choczewo oraz Pro-Fan’u Gościcino. Podopieczni Trenera Daniela nie dali jednak za wygraną i w trzech ostatnich spotkaniach dwukrotnie kończyli jako zwycięzcy! Błękitni pokonali drużyny Orkanu Rumia i Dragona Bojano.

Tym zakończył się sezon 2021/2022; po wszystkich – 22 rozegranych spotkaniach Błękitny zespół Dziewcząt miał na koncie 33 punkty, co dało dokładnie 6 pozycję w tabeli. Warto dodać, iż drużyna trafiła do bramki przeciwnika aż 77 razy co jest czwartym najlepszym wynikiem ligi Młodzik D1!

Gratulujemy wszystkim Zawodniczkom i Zawodnikom reprezentującym błękitny zespół; wiemy, że było to nie lada wyzwanie lecz poradziliście sobie z nim wyśmienicie! Zaangażowanie i pasja do gry była obecna przy każdym dotknięciu z murawą, a wykonana ciężka praca na pewno zawsze zaowocuje! Z tego miejsca bardzo dziękujemy i życzymy powodzenia całej drużynie Dziewcząt, gdyż miniony sezon był ostatnim w błękitnych barwach. Mamy nadzieję, że piłka na zawsze pozostanie w Waszych sercach, a chwile spędzone w Akademii będą miło zapamiętane.

Dziękujemy!

Bardzo dziękujemy wszystkim Zawodnikom i Zawodniczkom za ten sezon, kierujemy wielkie gratulacje za pomyślne przejście przez cały ten trudny i wymagający okres ligowych rozgrywek. Cieszy nas Wasze zaangażowanie, radość z gry i oddawanie zdrowia i serca na placu gry! Gratulujemy również wszystkim Trenerom za wspaniałe i profesjonalne podejście do pracy ze swoimi podopiecznymi! Jeszcze raz gratulujemy całemu zespołowi rocznika 2010 za wywalczenie awansu do Ligi Wojewódzkiej!

Gratulujemy i życzymy wszystkim powodzenia!

--------

Od sierpnia w pełni wracamy do drużynowych treningów i rozpoczynamy przygotowania do nadchodzącego sezonu 2022/2023. Przed nami również obóz we Wdzydzach Kiszewskich – 08-14 sierpnia.

Sezon ligowy 2022/2023 oficjalnie rozpoczyna się 20 sierpnia.

Do zobaczenia!