Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2022/2023

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2022/2023

27.11.2022

Jesienna runda ligowa sezonu 2022/2023 dobiegła końca. Ta edycja okazała się być wymagającą dla naszych błękitnych zawodników. Często rozgrywane mecze, czasem nawet w środku tygodnia, świadczyły o trudności minionej rundy. Nasi podopieczni rozgrywali spotkania m.in. z klubami takimi jak Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Chojniczanka Chojnice, czy Jaguar Gdańsk, co – jak co sezon – świadczy o bardzo wysokim poziomie na jakim występują nasi zawodnicy.

Przypomnijmy, nasza Akademia w sezonie 2022/2023 wystawia 4 zespoły do oficjalnych rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na różnym szczeblu wiekowym.

Liga Wojewódzka D1 – Błękitni Wejherowo – Rocznik 2010

Liga Młodzik D1 gr. 1 – Błękitni II Wejherowo – Rocznik 2010

Liga Młodzik D2 gr. 1 – Błękitni Wejherowo – Rocznik 2011

Liga Młodzik D2 gr. 2 – Błękitni II Wejherowo – Rocznik 2012

Dzięki wspaniałej predyspozycji w zeszłym sezonie ligi Młodzik D2 gr. 2 drużyna błękitnego rocznika 2010 ma możliwość gry na najwyższym szczeblu pomorskich rozgrywek! Dodatkowo, zespół Orlików - rocznik 2012 bierze udział w rozgrywkach dla starszego rocznika.

Rocznik 2010 na czele z Trenerem Wojtkiem Waśkiem i Trenerem Marcinem Funkiem wystartował wśród bardzo silnej obsady. Błękitni musieli zmierzyć się z takimi zespołami jak Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Chojniczanka Chojnice, AP Energa Gryf Słupsk i wieloma innymi silnymi przeciwnikami.

Błękitni rozpoczęli sezon od domowego zwycięstwa z drużyną Gryfa Słupsk, które zakończyło się wynikiem 3-1. Niestety, już w drugiej kolejce spotkań chłopcy ulegli rozgrywając wyjazdowy mecz z Lechią Gdańsk. Od tego czasu Błękitni Wejherowo praktycznie z każdego meczu wywozili punkty, nasi podopieczni na przełomie minionych miesięcy pewnie pokonali m.in. Chojniczankę, Arkę Gdynia, Radunię Stężyca czy Beniaminek 03 Starogard Gdański. Drugą i jednocześnie ostatnią porażkę drużyna zaliczyła rozgrywając domowy mecz z zespołem Jaguara Gdańsk.

W ostatniej kolejce meczowej rozgrywanej 26 listopada, chłopcy mieli okazję wskoczyć na fotel vice-lidera Ligi Wojewódzkiej, kiedy to przeciwnikiem Błękitnych był zespół Pomezanii Malbork. Tak też się stało! Nasi zawodnicy, rozgrywając mecz na boisku w Kąpinie, pewnie pokonali gości z Malborka aż 5-0! Tym oto sposobem Błękitni Wejherowo we wspaniałym stylu zwieńczyli jesienną rundę najwyższych ligowych rozgrywek pomorskiego futbolu – Ligi Wojewódzkiej. Chłopcy po 14 rozegranych spotkaniach zajmują 2 pozycję w tabeli, zbierając przy tym okrągłe 30 punktów. Wielkie gratulacje!

Drugi zespół prowadzony przez Trenera Marcina i Trenera Wojtka składający się z zawodników z rocznika 2010 oraz 2011 występuje na szczeblu ligi okręgowej Młodzik D1 gr. 1. Chłopcy znaleźli się w grupie z takimi zespołami jak AP Jedynka Reda, Arka II Gdynia, czy Stolem Gniewino. Błękitni rundę rozpoczęli dwoma zwycięstwami, kolejno z drużynami Orkanu Rumia oraz Pomorzanina Gdynia. Już zaledwie po tych dwóch meczach na koncie chłopców widniało aż 15 goli!

Od 3 kolejki spotkań Błękitni zwolnili nieco tempo, w następnych 7 meczach zwycięsko wychodzili zaledwie 2 razy, wysoko pokonując na wyjeździe zespoły Jantarka Władysławowo (1-12) oraz gdyńską AP Dąbrowę (1-9). Na cztery kolejki przed końcem rundy jesiennej Błękitni Wejherowo wrócili na dobre tory! Na dwanaście możliwych punktów nasi zawodnicy zdobyli ich dziesięć, zasypując swoich przeciwników bramkami!

Ostatecznie, po 13 rozegranych spotkaniach, Błękitni zajmują 7 pozycję w tabeli, zbierając przy tym 22 punkty oraz ustanawiając bilans bramkowy 79-39. Bardzo cieszy fakt, iż w drużynie coraz więcej minut dostają młodsi zawodnicy z rocznika 2011, gratulujemy!

Błękitny rocznik 2011 ma za sobą 13 rozegranych spotkań w ramach rozgrywek ligi Młodzik D2 gr. 1.  Pierwszy mecz w sezonie 2022/23 nie należał do udanych, chłopcy zostali pokonani w wyjazdowym spotkaniu przez drużyną AP Karol Piątek (4-1). Spotkanie to można zakwalifikować jako falstart, gdyż kolejne 5 potyczek Błękitni Wejherowo wygrali śpiewająco! Podopieczni Trenera Krzysztofa Karmazego i Trenera Piotra Basińskiego w pięknym stylu pokonali AP Cassubian, Kaperki Puck, Koronę Żelistrzewo, Pro-Fan Gościcino, a także Orkan Rumia. Warto zaznaczyć, iż w tych pięciu spotkaniach Błękitni umieścili piłkę w siatce przeciwnika łącznie aż 58 razy!

Dopiero w 7 kolejce meczowej błękitna drużyna zaliczyła potknięcie. 1 października po pechowym meczu chłopcy przegrali z zespołem Orzełków Żelistrzewo (1-2). Kolejny i zarazem ostatni mecz, z którego Błękitni wychodzili „na tarczy” przytrafił się już tylko raz, kiedy to podejmowali na boisku w Kąpinie rówieśników z AP Jedynki Reda w ramach 12 kolejki ligowej. Spotkanie to również zakończyło się wynikiem 1-2. W pozostałych pięciu meczach błękitna drużyna triumfowała za każdym razem, tracąc przy tym jedynie 4 bramki!

W ostatecznym rozrachunku Błękitni Wejherowo zdobyli 30 punktów, strzelając przy tym niesamowitą sumę, bo aż 120 goli! Te statystyki dają drużynie obecnie trzecią pozycję w tabeli ligowej. Oklaski dla całego zespołu!

Drużyna rocznika 2012 nowy sezon rozpoczęła z porządnym przytupem! Po pierwszych sześciu spotkaniach Błękitni mieli na koncie komplet osiemnastu punktów! Przypomnijmy, że chłopcy biorą udział w rozgrywkach dla rocznika 2011. Mimo to, zespół prowadzony przez Trenerów Łukasza Czarneckiego oraz Pawła Spławińskiego wykazał się niesamowitym zaangażowaniem, zgraniem oraz oddaniem serca na placu gry; różnica w wieku młodych zawodników nie była kompletnie widoczna! Błękitni Wejherowo pokonali Ejsmond Club, Ogniwo Sopot, AP Sopot, Salos Rumię, Orkan II Rumię, a także Gedanię Gdańsk.

Dopiero w 7 kolejce meczowej Błękitni zaliczyli pierwszą porażkę. Miało to miejsce 2 października w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Dragon Pomorze. Od tego momentu nasza drużyna nieco zwolniła tempo, zdarzały się wysokie zwycięstwa, ale i porażki. Warto jednak wspomnieć, że podopieczni Trenera Pawła i Trenera Łukasza nie przegrali ani jednego domowego spotkania! Taka sztuka udała się jedynie dwóm innym zespołom ligi Młodzik D2 gr. 2.

Po zakończonej rundzie jesiennej sezonu 2022/23 Błękitni Wejherowo uplasowali się na 4 pozycji w tabeli, zbierając przy tym 25 punktów. W tym czasie chłopcy wpuścili 32 goli, jednak udało im się strzelić ich prawie dwa razy więcej - 56! Gratulujemy!

Tak oto prezentują się wyniki naszych zespołów w połowie sezonu 2022/2023. Gratulujemy wszystkim błękitnym Zawodnikom oraz Trenerom i wierzymy, że rezultaty w rundzie wiosennej będą równie wspaniałe, lub jeszcze lepsze! Powodzenia!