Międzynarodowy turniej Wolf CUP w Malborku dla roczników 2010, 2012 i 2013

Międzynarodowy turniej Wolf CUP w Malborku dla roczników 2010, 2012 i 2013

29.06.2022

Na zakończenie sezonu, drużyny 2010, 2012 i 2013 udały się do Malborka, gdzie wzięły udział w turnieju Wolf CUP 2022! W turnieju wzięło udział łącznie 51 zespołów z całej Polski oraz Litwy i Łotwy! Rozgrywki podzielone były oczywiście na kategorie wiekowe. Mecze rocznika 2010 rozgrywane były w systemie 9v9, a mecze roczników 2012 i 2013 - 7v7.

W edycji rocznika 2010 oraz 2012 drużyny podzielone były na dwie grupy A i B. Mecze fazy grupowej odbywały się na zasadzie tabeli i gry "każdy z każdym". W rundzie finałowej po dwie najlepsze drużyny faz grupowych (A i B) rywalizowały ze sobą w półfinałach, a później finale. Następnie odbywały się mecze o dalsze miejsca 3-20.

Rocznik 2010 trafił do grupy B, gdzie zmierzył się z następującymi drużynami: Znicz Pruszków, AS Piłeczka Pruszcz Gdański, Olimpia Zambrów, Pomezania Malbork, Huragan Wołomin, APK Jedynka Kartuzy, Błękit Pniewo, Pogoń Grodzisko oraz MKS Piaseczno.

Po 9 rozegranych spotkaniach, Błękitni zdołali uzyskać 23 punkty, z bilansem bramkowym 32 : 3. Chłopcy wygrali 7 meczów, zremisowali 2 razy i nie ponieśli ani jednej porażki! Ten wynik przełożył się na 1 miejsce w grupie B! Podium uzupełniły zespoły Znicz Pruszków i AS Piłeczka Pruszcz Gdański.

W półfinale fazy pucharowej chłopcy zmierzyli się z vice-liderem grupy A - Kosą Konstancin. Mecz był bardzo zacięty i w regulaminowym czasie gry zakończył się bezbramkowym remisem. Zwycięzcę i finalistę wyłonił dopiero pojedynek rzutów karnych, w którym to nasi zawodnicy okazali się bezbłędni! Błękitni pokonali przeciwników 5-4! W finale podopieczni Trenera Wojtka i Marcina podjęli wyzwanie drużyny RKS Okęcie Warszawa. Ku zdziwieniu, mecz ten okazał się łatwiejszym dla błękitnych chłopców, którzy kontrolowali przebieg spotkania i pewnie zwyciężyli 1-0!

Błękitni Wejherowo wznieśli puchar turnieju Wolf CUP, a dodatkowo kapitan drużyny - Robert Brzeski został nagrodzony tytułem gracza MVP! Wielkie gratulacje!!

Brawa i podziękowania dla chłopaków za zaangażowanie i realizację zadań boiskowych, rodzicom za wsparcie każdego dnia i niesamowity doping, który zauważyli organizatorzy, przyznając nagrodę dla najlepszych kibiców turnieju!

Drużyna rocznika 2012 również ulokowana została w grupie B. Chłopcy zmierzyli się z drużynami: Junior Białystok, APK Jedynka Kartuzy, SEMP Siedlce, Wicher Kobyłka I, Jaguar Gdańsk II, AP Kowale, Pomezania Malbork II, Victoria Parczew, Nowy Dwór Mazowiecki II.

Grupa ta okazała się bardzo silna i wymagająca. Chłopcy rozgrywali bardzo dobre mecze, stwarzali sporo sytuacji strzeleckich, dobrze się bronili. Po 9 rozegranych spotkaniach Błękitni zakończyli rundę grupową z osiemnastoma punktami na koncie, wygrywając 6 meczów i przegrywając jedynie 3. To dało 5 miejsce w tabeli.

Chłopcy, mimo silnej pozycji, czują mały niedosyt bo wiedzą, że mogli ugrać nieco więcej, szczególnie po pechowo przegranym meczu z Wichrem Kobyłka (1-2).

Po zakończonej fazie grupowej Błękitni rozegrali mecz o 9 miejsce w turnieju, w którym to zmierzyli się z zespołem, który zakończył potyczki grupowe na 5 miejscu w grupie A - Olimpią Zambrów. Mecz ten niestety nie należał do udanych, chłopcy musieli uznać wyższość przeciwników.

Ostatecznie Błękitni Wejherowo zakończyli turniej na 10 miejscu. Patrząc na naprawdę mocną obsadę rozgrywek oraz niezbyt dobre warunki pogodowe, jest to bardzo solidny wynik! Wielkie brawa dla naszych zawodników, którzy dali z siebie wszytko i grali do końca w każdym spotkaniu!

Edycja rocznika 2013 nieco różniła się od rozgrywek starszych kolegów. Tutaj obowiązywała jedna, duża tabela i drużyny rywalizowały o podium na zasadzie gry "każdy z każdym". W rozgrywkach wzięło udział 11 drużyn: Constract Lubawa, Marupes SC, Pomezania Malbork I, Olimpia Zambrów, UKS Lisek Milówka, Sztorm Kosakowo, AP Kowale, Beniaminek 03 Starogard Gdański, AP Malbork, Pomezania Malbork II i oczywiście Błękitni Wejherowo.

Błękitni pokazali się z bardzo dobrej strony! Chłopcy konstruowali bardzo dużo sytuacji podbramkowych, często uderzali na bramkę przeciwników, dobrze grali w obronie. Trenerów cieszy szczególnie skuteczność, która względem poprzednich turniejów znacznie się poprawiła.

Drużyna odniosła 8 zwycięstw, jeden remis i zaledwie jedną porażkę, z jak się później okazało, zwycięzcą całego turnieju - Constract'em Lubawa. Podopieczni Trenera Darka i Łukasza zebrali łącznie 25 punktów, strzelając przy tym aż 70 goli! Wynik ten przełożył się na zdobycie "Srebrnego Wilka" za zajęcie 2 miejsca w turnieju! Gratulujemy! Podium uzupełniła drużyna z Łotwy - Marupes SC.

Wielkie gratulacje dla całego zespołu!! Trenerzy dziękują wszystkim uczestnikom za wspaniałą predyspozycję na boisku, ale także za wzorowe zachowanie podczas całego wyjazdu!

Gratulujemy wszystkim zawodnikom reprezentującym barwy Błękitnych Wejherowo. Życzymy miłych wakacji, do zobaczenia!