1,5 % dla błękitnych

Informujemy, że od kwietnia 2014 roku WAPN Błękitni Wejherowo należy do Organizacji Pożytku Publicznego, nr KRS 0000402007, w związku z powyższym zachęcamy Państwa do przekazywania 1,5 % podatku na rzecz naszej Akademii.

To proste i pozbawione formalności, wystarczy w swój PIT w odpowiednią rubrykę wpisać numer naszego KRS.

Rozliczenie podatku za pomocą programu PITAX

‍Zachęcamy do skorzystania z pomocy Pana Jacka Przybylskiego (pracownika biura Akademii), który od kilku już lat pomaga w wypełnianiu deklaracji podatkowej.


Swoje pieniądze przeznaczycie Państwo na rozwój młodych piłkarzy, których w naszej Akademii jest ponad 300. Zapewnienie tak wielu dzieciom odpowiednich warunków do doskonalenia swoich umiejętności nie jest rzeczą łatwą i nie może się obyć bez sporych nakładów finansowych (pensje trenerów, wynajęcie sal, boisk, zakup sprzętu treningowego). Działalność statutowa naszej Akademii finansowana jest głównie z comiesięcznych składek rodziców trenujących dzieci, rokrocznie otrzymujemy również dofinansowanie na ten cel z Urzędu Miasta Wejherowa, a także Urzędu Gminy Wejherowo. Realizujemy też projekty wspólnie z Starostwem Powiatowym w Wejherowie i Urzędem Gminy Łęczyce. Bierzemy udział w Programie Klub.

Naszą działalność docenił PZPN przyznając nam Brązową Gwiazdkę w procesie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich.

Dzięki tym wpłatom możemy w tym trudnym dla sportu czasie funkcjonować. Co więcej staramy się być Akademią jak najbardziej otwartą na potrzeby wejherowskiego społeczeństwa i bierzemy czynny udział w wielu akcjach promujących zdrowy i aktywny tryb życia, w tym także w akcjach charytatywnych.

Jesteśmy przekonani że 1,5 % Twojego podatku przekazanego na konto naszej Akademii, to będzie dobra inwestycja. Wierzymy, że ludzi zaczarowanych futbolem, którym nie jest obojętny los dzieci i młodzieży nie brakuje. Być może to właśnie dzięki WAM w przyszłości będziemy mogli cieszyć się z sukcesów naszych podopiecznych, za co już teraz serdecznie dziękujemy.


W roku 2015 z 1% podatku na konto Akademii wpłynęło 3 613 zł.

W roku 2016 z 1% podatku na konto Akademii wpłynęło 2 470,8 zł.

W roku 2017 z 1% podatku na konto Akademii wpłynęło 3 611,4 zł

W roku 2018 z 1% podatku na konto Akademii wpłynęło 6 843,6 zł

W roku 2019 z 1% podatku na konto Akademii wpłynęło 3 988 zł

W roku 2020 z 1% podatku na konto Akademii wpłynęło  2016,2 zł

W roku 2021 z 1% podatku na konto Akademii wpłynęło  7051,1 zł

W roku 2022 z 1% podatku na konto Akademii wpłynęło 2882,9 zł

Serdecznie dziękujemy.