Obóz we Wdzydzach Kiszewskich - lato 2022 - Podsumowanie

Obóz we Wdzydzach Kiszewskich - lato 2022 - Podsumowanie

19.08.2022

Trwające wakacje 2022 są obfite w aktywności i wydarzenia prowadzone przez naszą Akademię. Półkolonie, Akcje Lato czy WLPN Kids to obowiązkowe aktywności sportowe. Stałym punktem naszej wakacyjnej działalności jest również obóz dochodzeniowy.

Od wielu lat Błękitna Akademia korzysta z usług Domu Wczasowego ‘Zacisze’ we Wdzydzach Kiszewskich. Wspaniałe zakwaterowanie, dobrze przygotowane boiska trawiaste i wachlarz atrakcji dookoła składają się na idealne miejsce na obóz sportowy.

W tym roku nasza Akademia musiała zmierzyć się z dużym wyzwaniem. Na obóz do Wdzydz zapisanych zostało łącznie 112 zawodników! Jest to większa liczba dzieci patrząc na poprzednie lata.

W kadrze obozu we Wdzydzach Kiszewskich znalazło się 23 zawodników z rocznika 2010, 22 z rocznika 2011, 20 młodych graczy z rocznika 2012, 24 zawodników rocznika 2013 oraz 23 chłopaków z roczników 2014/2015. Opiekę nad naszymi podopiecznymi sprawowało dziesięciu trenerów oraz trzech wolontariuszy, którzy są jednocześnie wychowankami Błękitnych Wejherowo.

W poniedziałek dojechaliśmy na miejsce bez zbędnych komplikacji. Po pierwszym przywitaniu i omówieniu regulaminu obozu, od razu ruszyliśmy z pierwszymi treningami grupowymi. Wieczorem tego samego dnia odbył się również powitalny turniej piłkarski.

We wtorek odbyła się pierwsza obozowa zaprawa, odwiedziliśmy również wszystkich zawodników w pokojach, sprawdzając czystość i porządek. Tego dnia zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie całego błękitnego zespołu. We wtorek rozpoczęliśmy również coroczne, obozowe Błękitne Igrzyska!

Trzeciego dnia obozu, poza codzienną zaprawą i treningami, starsze roczniki rozegrały mecze towarzyskie z zespołem Wierzyca Stara Kiszewa. Młodsze roczniki, korzystając z chwili wolnego czasu między jednostkami treningowymi a posiłkami, wybrały się nad jezioro.

W czwartek wszyscy nasi goalkeeperzy odbyli typowy trening bramkarski z Trenerem Piotrem, który dołączył do nas tego dnia. Ponadto, najmłodsze roczniki rozegrały popołudniu miniturniej!

Piąty dzień obozu był bardzo intensywny. Roczniki 2010, 2011 oraz 2012 udały się do Stężycy, gdzie rozegrały przygotowawcze mecze sparingowe z drużynami Raduni Stężyca. Chłopcy z roczników 2010 i 2011 grali systemem 8+1, w wymiarze czasowym 2x35 minut, natomiast młodszy rocznik zagrał 3x20 min, w systemie 6+1.

Wszystkie spotkania stały na bardzo wysokim poziomie zarówno motorycznym, jak i taktycznym. Ostatecznie wszystkie trzy nasze roczniki wyszły zwycięsko ze swoich potyczek! Takie mecze towarzyskie odgrywają ważną rolę w przygotowaniach do zbliżającego się sezonu ligowego 2022/23!

Sobota była dniem regeneracji, odbyliśmy tylko jedną jednostkę treningową i większość roczników udała się nad jezioro i na lody. Rocznik 2010 rozegrał również emocjonujący turniej siatkonogi w parach! Po kilku godzinach wspaniałej rywalizacji wyłoniono zwycięzców – Oskar Lange i Wojtek Klawikowski! Gratulacje!

No i nadeszła niedziela – dzień wyjazdu. Wszyscy zawodnicy bez problemu się spakowali i po pysznym śniadanku pożegnaliśmy Wdzydze Kiszewskie.

W tzw. "międzyczasie" zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia indywidualne naszym błękitnym zawodnikom.

112 dzieci to duże wyzwanie dla naszej Akademii, jednak mimo sprawnej organizacji i wzorowego zachowania naszych podopiecznych wszystko udało się znakomicie!

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim Zawodnikom za dobrą postawę i czynny udział w obozie we Wdzydzach Kiszewskich.

Dziękujemy wszystkim Trenerom, Wolontariuszom i Rodzicom za wspólną pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia. Dziękujemy serdecznie firmie przewozowej ‘Patrycja’ za bezpieczną podróż, a także Gospodarzom Domu Wczasowego ‘Zacisze’, którzy ciepło przywitali nas z sercem na dłoni i jak co roku odgrywają niepodważalnie ważną rolę w rozwoju naszych dzieci w Akademii!

Jesteśmy pewni, że tegoroczny obóz zapadnie wszystkim w pamięci i mile będzie wspominany. Wiemy też, iż nasi chłopcy nie mogą doczekać się następnego letniego czy zimowego obozu z Błękitnymi!

Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia!

WAPN Błękitni Wejherowo