Błękitne Półkolonie - lipiec 2022. Podsumowanie

Błękitne Półkolonie - lipiec 2022. Podsumowanie

25.07.2022

W lipcu tego roku nasza Akademia zorganizowała dwa obozy dochodzeniowe (półkolonie). Zajęcia trwały w dwóch terminach: 04-08, oraz 18-22 lipca.

W pierwszym tygodniu większość uczestników stanowiły dzieci z naszej Błękitnej Akademii, głównie z roczników 2014-2016. W drugim terminie zaś uczestniczyły dzieci z przedziału rocznikowego 2010-2015. Łącznie w lipcowych półkoloniach wzięły udział 63 osoby!

Bardzo cieszy nas udział wszystkich zawodników i zawodniczek, a w szczególności fakt, iż w błękitnych półkoloniach wzięły udział dzieci nieuczęszczające na co dzień do Błękitnych Wejherowo. Zapisać mógł się każdy! Z tego miejsca dziękujemy rodzicom za zaufanie i zachęcamy do zapisu swoich pociech do naszej akademii!

Naszą "bazą" była sportowa część szkoły PZS nr 4 w Wejherowie, gdzie dostęp mieliśmy do wspaniale przygotowanej sali, szatni osobno dla każdego rocznika, stołówki, sprzętu sportowego i wielu innych udogodzeń. Pyszne ciepłe posiłki dostarczane były przez catering GastroHouse. Bardzo dziękujemy!

W dniach 04-08 wybraliśmy się m.in. do Lemur Parku w Rumi, Farmy Alexa w Charbrowie, a także odwiedziliśmy stadion WKS Gryf Wejherowo i Park Majkowskiego w Wejherowie. Pojechaliśmy również do Gniewina i Żelistrzewa, gdzie zmierzyliśmy się w meczach sparingowych kolejno z drużynami Stolema Gniewino oraz Olimpijczyka Wałbrzych. Ostatniego dnia wybraliśmy się również na plażę w Pucku!

W drugim terminie Błękitnych Półkolonii nie tylko odwiedziliśmy ponownie Lemur Park i Farmę Alexa, ale również wybraliśmy się do kina w Wejherowskim Centrum Kultury, zaczerpnęliśmy spaceru w Nadleśnictwie Marszewo "Dotknij lasu", gdzie zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla, a także rozegraliśmy towarzyskie mecze z drużyną ŚKS Kolejarz Czeremcha. Co więcej, w środę z racji wyśmienitej pogody wybraliśmy się na plażę, tym razem do Mechelinek!

Oczywiście nie zapomnieliśmy o czysto sportowych zajęciach! Codziennie rano i po południu nasi podopieczni brali udział w szeregu zajęć piłkarskich, ale także doskonalili swoje umiejętności w innych dyscyplinach sportowych: koszykówce, piłce ręcznej, unihokeju i wielu innych!

Bardzo cieszy nas duża frekwencja i dyscyplina u wszystkich uczestników Błękitnych Półkolonii! Jesteśmy przekonani, że dzieciom się podobało, gdyż każdego dnia zajęciom towarzyszyło mnóstwo uśmiechów na twarzach naszych podopiecznych!

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, rodzicom i wszystkim organom, bez których Półkolonie te nie mogły się odbyć!

Bardzo serdecznie dziękujemy i już zapraszamy na kolejne aktywności z Błękitnymi Wejherowo! Przypominamy o wciąż trwającej Akcji Lato, oraz zbliżającym się obozie we Wdzydzach Kiszewskich!

Szczegóły dotyczące Akcji Lato: LINK

Szczegóły dotyczące obozu: LINK

Do zobaczenia!!