Zaczarowani futbolem

Podaruj nam 1% podatku

Darmowy Program PIT

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017 

energaorlen655

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.



Turniej o Puchar Starosty Powiatu Wejherowskiego dla rocznika 2005 - relacja

turniejopucharstarosty2005 07022016

Zwycięstwem UKS-u Jedynka Reda zakończyła się dwudniowa rywalizacja o Puchar Starosty Wejherowskiego dla rocznika 2005. Tyle samo punktów co UKS Jedynka Reda zgromadziła w tabeli Ligi Mistrzów drużyna Błękitnych Wejherowo, jednak w bezpośrednim meczu to młodzi piłkarze z Redy okazali się lepsi 2-0, dlatego to oni mogli się cieszyć z końcowego sukcesu. Warto dodać, że w składach obu drużyn było wielu chłopców, którzy jesienią byli powoływani na konsultacje szkoleniowe Kadry Powiatu Wejherowskiego rocznika 2005.

Trzecie miejsce w Lidze Mistrzów rocznika 2005 przypadło drużynie UKS-u Cisowa Gdynia, w której wyróżniał się bramkarz Bartosz Faiga (najlepszy bramkarz turnieju). Drużyna z Cisowej mogła nawet wygrać cały turniej gdyby w ostatnim meczu pokonała KP Gdynia. To zadanie okazało się jednak zbyt trudne i mecz zakończył się wynikiem 1-1. 

Ligę Europy wygrała drużyna KP Gdynia I. Drużyna ta w zeszłym roku wygrała cały turniej i po cichu chłopcy liczyli na powtórzenie tego sukcesu, biorąc jednak pod uwagę spore zmiany personalne jakie nastapiły w zespole z Gdyni to wygranę Ligi Europejskiej sympatycy tego zespołu też mogą uznać za spore osiągnięcie.

W Ekstraklasie najlepsi okazali się piłkarze Błękitnych Łęczyce, którzy pierwszego dnia zawodów ... przegrali wszystkie mecze. Jednak w decydujących meczach pokazali się z bardzo dobrej strony, wygrali trzy razy i jeden raz zremisowali. 

Oprócz nagród drużynowych tradycyjnie przyznaliśmy wyróżnienia indywidualne. Najlepszym piłkarzem turnieju wybraliśmy Szymona Sella z Redy, najlepszym bramkarzem został Bartosz Faiga z UKS-u Cisowa, a  królem strzelców Szymon Wolski z Lęborka. 

 

ZDJĘCIA - DRUŻYNY, DZIEŃ 1, EKSTRAKLASA, LIGA EUROPY, LIGA MISTRZÓW

FILMY - Błękitni TV

 

Opis rywalizacji poniżej

...

RELACJA LIVE Z PIERWSZEGO DNIA

 

EKSTRAKLASA :

 E2005 2016

SOBOTA - 06.02.2016

Piki Gdańsk - Młode Orły Łeba 2:0

Orkan Rumia - ProFan Gościcino 4:0

Orły Osowa - Błękitni Łęczyce 1:0

 

NIEDZIELA - 07.02.2016

8:00 - 8:11 - Piki Gdańsk - Orkan Rumia 0:1  (Hubert Zielonka)

8:13 - 8:24 - Młode Orły Łeba - Orły Osowa 1:0 (Wojtek Staniaszek)

8:26 - 8:37 - ProFan Gościcino - Błękitni Łęczyce 0:5 (Nikodem Kwiatkowski 2, Konrad Szast 2, Michał Filar)

8:39 - 8:50 - Piki Gdańsk - Orły Osowa 3:0 (Wiktor Jarczewski 2, Kuba Stępień)

8:52 - 9:03 - Orkan Rumia - Błękitni Łęczyce 2:2  (Hubert Zielonka, Damian Kowalczyk - Konrad Szast, Filip Gałęziewski)

9:05 - 9:16 - Młode Orły Łeba - ProFan Gościcino 1:0 (Wojtek Staniaszek)

9:18 - 9:29 - Piki Gdańsk - Błękitni Łęczyce 0:2 (Nikodem Kwiatkowski 2)

9:31 - 9:42 - Młode Orły Łeba - Orkan Rumia 0:0 

9:44 - 9:55 - ProFan Gościcino - Orły Osowa 0:0

9:57 - 10:08 - Młode Orły Łeba - Błękitni Łęczyce 0:1 (Konrad Szast)

10:10 - 10:21 - Piki Gdańsk - ProFan Gościcino 0:0

10:23 - 10:34 - Orkan Rumia - Orły Osowa 0:0

Drużyna z Rumi mogła wygrać rozgrywki Ekstraklsy, jednak do pełni szczęścia zabrakło jej skuteczności i zwycięstwa z Orłami Osowa.

 

TABELA EKSTRAKLASY:

 

1.BŁĘKITNI ŁĘCZYCE                  10 pkt.              10:3

2. ORKAN RUMIA                                9 pkt.                 7:2

3. PIKI GDAŃSK                                    7 pkt.                 5:3

4. MŁODE ORŁY ŁEBA                      7 pkt.                  2:3

5. ORŁY OSOWA                                   5 pkt.                  1:4

6. PROFAN GOŚCICINO                   2 pkt.                  0:10

 

Błękitniłęczyce2005 E2016

 

Błękitni Łęczyce

 

najlepsizawodnicye2005 2016

 

NAJLEPSZY BRAMKARZ EKSTRAKLASAY :

Igor Grzybowski (Orkan Rumia)

NAJLEPSZY STRZELEC EKSTRAKLASY:

Konrad Szast - 5 bramek (Błękitni Łęczyce)

NAJLEPSZY ZAWODNIK EKSTRAKLASY:

Wiktor Jarczewski (Piki Gdańsk)

 

najlepsizawodnicydrużynE2005 2016

 

NAJLEPSI ZAWODNICY:

Maks Fischer (Piki Gdańsk)

Wiktor Boborycki (Młode Orły Łeba)

Nikodem Kwiatkowski (Błękitni Łęczyce)

Martyna Jetke (ProFan Gościcino)

Michał Bach (Orkan Rumia)

Kuba Pietrasz (Orły Osowa)

 

 

LIGA EUROPY:

 LE2005 2016

SOBOTA - 06.02.2016

Stolem Gniewino - Zina Połchowo 6:0

KP Gdynia I - Błękitni Wejherowo II 2:1

GAP Dąbrowa - Bałtyk Gdynia 1:0

 

NIEDZIELA - 07.02.2016

11:00 - 11:11 - Stolem Gniewino - KP Gdynia I                    0:0 

11:13 - 11:24 - Zina Połchowo - GAP Dąbrowa                      1:2 (Maciej Bereza - Michał Neufeld, Igor Paprzątka)

11:26 - 11:37 - Błękitni Wejherowo II - Bałtyk Gdynia      0:1 (Kajtek Odorczuk)

11:39 - 11:50 - Stolem Gniewino - GAP Dąbrowa                0:0 

11:52 - 12:03 - KP Gdynia I - Bałtyk Gdynia                        2:0 (Mateusz Domański, Przemek Zakrzewski)

12:05 - 12:16 - Zina Połchowo - Błękitni Wejherowo II     0-2 (Czarek Stankiewicz, Krzysztof Jeziorek)

12:18 - 12:29 - Stolem Gniewino - Bałtyk Gdynia              4-0 (Maciek Toczek 2, Kamil Styn, Adrian Waraksa) 

12:31 - 12:42 - Zina Połchowo - KP Gdynia I                        0-3 (Przemek Zakrzewski, Piotr Koriat, Michał Machaliński)

12:44 - 12:55 - Błękitni Wejherowo II - GAP Dąbrowa       0-0

12:57 - 13:08 - Zina Połchowo - Bałtyk Gdynia                    1-2  (Maciej Bereza - Syzmon Nitaniec, Kajetan Odorczuk)

13:10 - 13:21 - Stolem Gniewino - Błękitni Wejherowo II  3-1 (Bartłomniej Wieczorek, Adrian Waraksa 2 - Krzysztof Jeziorek)

13:23 - 13:34 - KP Gdynia I - GAP Dąbrowa                           1-0 (Michał Machaliński )                  

 

TABELA LIGI EUROPY:

 

1. KP Gdynia                             13 pkt    8-1

2. Stolem Gniewino                   11 pkt     13-1

3. GAP Dąbrowa                         8  pkt      3-2

4. Bałtyk Gdynia                        8 pkt      3-8

5. Błękitni Wejherowo II          4 pkt      4-6

6. Zina Połchowo                        0 pkt      2-15

 

kp gdynia le20052016 male

 KP Gdynia I

 

 

 

najlepsizawodnicyle2005 2016

 

NAJLEPSZY BRAMKARZ LIGI EUROPY

Szymon Hebel (Stolem Gniewino)

NAJLEPSZY STRZELEC LIGI EUROPY:

 Adrian Waraksa (Stolem Gniewino)

NAJLEPSZY ZAWODNIK LIGI EUROPY

Przemek Zakrzewski (KP Gdynia)

 

najlepsizawodnicydrużynLE2005 2016

NAJLEPSI ZAWODNICY

Czarek Stankiewicz (Błękitni Wejherowo)

Maciej Bereza (Zina Połchowo)

Kajetan Odorczuk (Bałktyk Gdynia)

Konrad Rybicki (GAP Dąbrowa)

Oskar Matlewski (Stolem Gniewino)

Oskar Kasprowicz (Kp Gdynia)

 

LIGA MISTRZÓW:

 LM2005 2016

SOBOTA - 06.02.2016

UKS Cisowa Gdynia - UKS Jedynka Reda                                   1:0

UKS Trójka Lębork - KP Gdynia II                                                 4:0

Błękitni Wejherowo I - Sokół Bożepole Wielkie                          2:0

 

NIEDZIELA - 07.02.2016

14:00 - 14:11 - UKS Cisowa Gdynia - UKS Trójka Lębork       0-0

14:13 - 14:24 - UKS Jedynka Reda - Błękitni Wejherowo I    2-0 (Bartosz Pieper, Mateusz Lewicki)

Jak się później okazało mecz starych dobrych znajomych z Kadry Powiatu Wejherowskiego przesądził o wygranej UKS-u Jedynka Reda w całym turnieju. Błękitni zbyt późno się rozkręcili, po przespanym początku nie potrafili już odrobić strat. 

14:26 - 14:37 - KP Gdynia II - Sokół Bożepole Wielkie           0-2 (Dawid Gojtowski 2)

14:39 - 14:50 - UKS Cisowa Gdynia - Błękitni Wejherowo I   0-0

Błękitni ostrzeliwali bramkę UKS-u jednak jakimś cudem piłka ani razu nie wpadła do siatki

14:52 - 15:03 - UKS Trójka Lębork - Sokół Bożepole Wielkie    0-0

15:05 - 15:16 - UKS Jedynka Reda - KP Gdynia II                       2-0 (Mateusz Lewicki 2)

Pewne zwycięstwu UKS-u, wygrana zespołu z Redy nie była ani przez chwilę zagrożona.

15:18  15:29 - UKS Cisowa Gdynia - Sokół Bożepole Wielkie   1-0 (Dominik Rodzik)

Jedyna bramka meczu padła z rzutu karnego.

15:31 - 15:42 - UKS Jedynka Reda - UKS Trójka Lębork             0-0

15:44 - 15:55 - KP Gdynia II - Błękitni Wejherowo I                     1-2 (Koy Adrian - Tymek Hirsch, Jakub Patelczyk)

Zasłużona wygrana Błękitnych mimo tego, że to KP Gdynia jako pierwszy wyszedł na prowadzenie.

15:57 - 16:08 - UKS Jedynka Reda - Sokół Bożepole Wielkie      3-2 (Mateusz Lewicki, Szymon Sell 2 - Wiktor Siwonia 2)

Najbardziej zwariowany mecz turnieju. UKS Jedynka Reda żeby marzyć o zwycięstwie w całym turnieju musiała wygrać i wszystko układało się po myśli tego zespołu niemal do samego końca meczu. UKS prowadził 2-0, jednak wtedy bramkę kontaktową strzelilł Wiktor Siwonia z Bożegopola. Do końca meczu pozostała minuta, trener Sokoła zdjął z boiska bramkarza, jednak tym manewrem nie pomógł zespołowi, który nie bardzo wiedział jak ma to wykorzystać a na domiar złego stracił bramkę na 1-3. Drugi gol dla Sokoła padł równo z syreną i niewiele już zmianiał w sytuacji obu drużyn.

16:10 - 16:21 - UKS Cisowa Gdynia - KP Gdynia II                         1-1  (Franciszek Wodziczko - Ostrowski Kamil)

Faworytem tego meczu była zdecydowanie UKS Cisowa Gdynia, której nawet jednobramkowe zwycięstwo gwarantowało 1 miejsce w turnieju. Gracze KP Gdynia nie zamierzali jednak przejść obok meczu i dzielnie walczyli. Prowadzili nawet 1-0 niemal do samego końca, wtedy to jednak przebudził się Franek Wodziczko z Cisowy i doprowadził do zasłużonego remisu 1-1.

16:23 - 16:34 - UKS Trójka Lębork - Błękitni Wejherowo I             1-3  (Patryk Śliwińśki - Oliwier Osowski 2, Tymek Hirsch)

Błękitni aby stanąć na podium musieli wygrać i trzeba przyznać że zrobili to dosyć pewnie. Chłopcy z Wejherowa podreperowali troszkę celowniki i po raz pierwszy w meczu Ligi Mistrzów strzelili 3 gole

 

TABELA LIGI MISTRZÓW:

 

1. UKS Jedynka Reda                  10 punktów    7-3

2. Błękitni Wejherowo                      10 punktów       7-4

3. UKS Cisowa Gdynia                       9 punktów       3-1

4.UKS Trójka Lębork                          6 punktów       5-3

5. Sokół Bożepole Wielkie                 4 punkty         4-6 

6. KP Gdynia II                                    1 punkt             2-11

Reda2005 LM2016

UKS Jedynka Reda 2005

 

 Błękitni2005 LM2016

Błękitni Wejherowo 2005

 

CisowaLM2005 2016

UKS Cisowa Gdynia

 

najlepsizawodnicyLM2005 2016

NAJLEPSZY STRZELEC LIGI MISTRZÓW:

Szymon Wolski (UKS Trójka Lebork) 

NAJLEPSZY BRAMKARZ LIGI MISTRZÓW:

Bartosz Faiga ( UKS Cisowa Gdynia)

NAJLEPSZY ZAWODNIK LIGI MISTRZÓW:

Szymon Sell (UKS Jedynka Reda)

 

 

najlepsizawodnicydrużynLM2005 2016

 

NAJLEPSI ZAWODNICY:

Wiktor Siwonia (Sokół Bożepole Wielkie)

Tymek Hirsch (Błękitni Wejherowo)

Mateusz Lewicki (UKS Jedynka Reda) 

Oliwier Pleskacz (KP Gdynia)

Szymon Nowocień (UKS Trójka Lębork)

Paweł Łaga (UKS Cisowa Gdynia) 

 

 

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za dostarczenie nam przez te dwa dni wielu emocji, podczas zaciętej ale toczonej w duchu fair-play rywalizacji.

Dziękujemy rodzicom za wspieranie swoich dzieci w rozwijaniu pasji do piłki nożnej.

Dziękujemy trenerom za przygotowanie drużyn do turnieju i za wdrażanie wśród młodych piłkarzy szacunku do siebie nawzajem.

Dziękujemy Staroście Powiatu Wejherowskiego za pomoc finansową i objęcie patronatem naszego turnieju

Dziękujemy Pomorskiemu - ZPN za pomoc finansową  i objęcie patronatem naszego turnieju.

Dziękujemy Pani Kasi Małolepszej za pomoc w organizacji turniejowego sklepiku.

Dziękujemy Julce, Martynie i Pawłowi którzy pomagał nam przy organizacji turnieju.

Dziękujemy firmie GT Sport która jest stałym partnerem naszej Akademii i dostarcza puchary, medale i statuetki na nasze turnieje.

Dziękujemy firmie Foto Koncept z Wejherowa za przygotowanie pamątkowych zdjęc dla uczestników turnieju.

 

 

pomorski zwiazek logo

 

starostwo