Zaczarowani futbolem

Podaruj nam 1% podatku

Darmowy Program PIT

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017 

energaorlen655

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa dla rocznika 2004 - podsumowanie.

dekoracjaTurniej o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa zorganizowany przez naszą Akademię dla rocznika 2004 przebiegał w bardzo dobrej atmosferze. Mimo że boiskowa rywalizacja nie dla każdego kończyła się dobrym wynikiem, to na każdym kroku można było dostrzec uśmiechnięte dzieci.

 

W turnieju zagrało łącznie 19 drużyn :

Błękitni Wejherowo - 4 drużyny, Arka Gdynia - 3 drużyny, UKS Jedynka Reda - 2 drużyny, Sztorm Mosty - 2 drużyny, GOSRIT Luzino - 2 drużyny, Sapa Rumia Janowo - 2 drużyny, Santos Gdańsk - 1 drużyna, Olimpic Gdańsk - 2 drużyny, AP 16 Gdynia - 1 drużyna

 

 

Po raz kolejny okazało się że nie wynik meczu dla najmłodszych jest najważniejszy, ale sama możliwość gry w piłkę. Bardzo się cieszymy, że trenerzy, rodzice i opiekunowie drużyn dbali o to, aby dzieci przede wszystkim czerpały radość z uczestnictwa w turnieju piłkarskim. Kto wie może nasze maluchy dzięki takiemu podejściu zostaną podobnie jak ludzie którzy włączyli się w organizację turnieju ZACZAROWANI FUTBOLEM.

ZDJĘCIA

Więcej o turnieju poniżej

...

 

Część 1

Turniej był rozgrywany systemem umożliwiającym uczestniczącym drużynom rozegranie aż 8 meczów w ciągu trzech godzin. Mecze odbywały się równolegle na dwóch boiskach zatem czas oczekiwanie został skrócony do niezbędnego minimum. Na co jak na co, ale na nudę nikt narzekać nie mógł. Dzieci nie bardzo miały czas na rozpamiętywanie swoich występów bo już za moment czekał je kolejny mecz.

Nawet się nie obejrzeliśmy jak trzy godziny porannej rywalizacji było już za nami. Jak to zwykle w dziecięj piłce nożnej bywa, wynik każdego z meczów był sprawą otwartą. Nie może zatem dziwić fakt że w turnieju najlepsi okazali się gracze Sztormu Mosty, którzy mimo że do grupy finałowej awansowali z ostatniego miejsca w decydujących meczach osiągnęli najlepsze wyniki. Tuż za plecami Sztormu rozgrywki zakończyła drużyna z Luzina, która grała cały turniej najrówniej z wszystkich odnosząc 5 zwycięstw i 3 remisy jednak do wygrania turnieju zabrakło jej jednego gola. Świetnie prezentował się też zespół UKS-u Jedynka Reda, który jako jedyny do grupy finałowej wprowadził dwa zespoły. Oba zespoły Sapy Rumia miały niezbyt udany początek za to, końcówkę wręcz piorunującą, dzięki udanemu finiszowi drużyny z Rumii wygrały rozgrywki grupy F, co dało im w efekcie 6 i 7 miejsce w turnieju.

Dwie drużyny naszej Akademii grały ze zmiennym szczęściem, w porannej części turnieju odnosząc 5 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek. W tych meczach naszym chłopcom udało się strzelić 11 goli, które sprawiły im wiele radości. Dodam tylko że po raz pierwszy graliśmy w długooczekiwanych, nowiutkich błękitnych strojach co dla dzieci było niemal tak samo ważne jak strzelane na boisku gole.

turniej-26.02.2012 r. 

Część 2

W drugiej części naszego turnieju najlepszy okazał się zespół Arki Gdynia, który od początku rozgrywek grał najbardziej widowiskowo, strzelał najwięcej goli i zasłużenie wywalczył pierwsze miejsce, (druga drużyna Arki grała niewiele gorzej plasując się w końcowej klasyfiakcji na 4 miejscu). Popołudniowa rywalizacja miała jednak swoją dramaturgię, na prawdę niewiele zabrakło aby Puchar Prezydenta pozostał w Wejherowie. Nasi chłopcy w decydującym meczu grali z Arką, mecz ten zakończył się remisem, a taki wynik premiował w całym turnieju zespół z Gdyni. Nie zmieniło to jednak dobrego wrażenia jakie po sobie pozostawili gracze Akademii. Świetna gra, piękne gole pozstaną naszym dzieciakom na długo w pamęci.

P2260247 

Tuż za naszą drużyną uplasował się zespół Olimpicu Gdańsk, dwa zwycięstwa, remis i porażka w grupie finałowej to na prawdę świetny wynik. Ciepłe słowa należą się też drugiemu zespołowi z tego klubu który nie awansował do grupy finałowej, ale za to w grupie pocieszenia zajął pierwsze miejsce.  

Stawkę w grupie finałowej uzupełniał zespół Santosu Gdańsk, jednak widać było że grając bez żadnego rezerwowego chłopcom z Gdańska nie starczyło już sił na drugą fazę rywalizacji. Mimo to w każdym meczu walczyli o zwycięstwo i turniej kończyli z podniesionym czołem.

Drugie miejsce w grupie pocieszenia tuż za Olimpiciem Gdańsk, zajęła drużyna AP 16 Gdynia. Ta drużyna miała jednak swoją chwilę radości na naszym turnieju kiedy to po zaciętym meczu udało się jej pokonać jeden z zespołów Arki Gdynia.

 

 

Statystycy pewnie by mi nie darowali gdybym nie podał wyników :), ale przy okazji przypomnę rodzicom najważniejszy punkt regulaminu wewnętrznego naszej Akademii

Pamiętaj, że dzieci grają dla zabawy i wynik nie jest rzeczą najważniejszą.

Wyniki turnieju

9.00 - 12.00

9.00 - 10.30 Grupa A i B - PLIK DOC

10.30 - 12.00 Grupa E i F - PLIK DOC

12.00 - 15.00

12.00 - 13.30 Grupa C i D - PLIK DOC

13.30 - 15.00 Grupa G i H - PLIK DOC

 

 

 

PODSUMOWANIE

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim drużynom, trenerom i rodzicom za przyjęcie zaproszenia na nasz turniej.

Dziękujemy Prezydentowi Miasta Wejherowa Bogdanowi Tokłowiczowi za sprawienie dzieciom wiele radości swoją obecnością, za miłe słowa wypowiedziane na zakończenie turnieju i za zapowiedź wspierania kolejnych inicjatyw naszej Akademii.

P2260238

 

Dziękujemy również wszystkim członkom i sympatykom WAPN Błękitni Wejherowo, którzy pomagali w organizacji turnieju.