Zaczarowani futbolem

Podaruj nam 1% podatku

Darmowy Program PIT

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017 

energaorlen655

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Obóz we Wdzydzach Kiszewskich 2016

wdzydze2016 tytułowe

Od 8 do 14 sierpnia 2016 roku dzieci trenujące w WAPN Błękitni Wejherowo przebywały na obozie piłkarskim w Domu Wczasowym Zacisze we Wdzydzach Kiszewskich.

W obozie wzięło udział łącznie 78 dzieci (z roczników 2006, 2007 i 2008), 7 trenerów (R. Sarbak, K. Przybylski, K. Jezierski, A. Nowak, D. Kowalski, G. Wojciecjowski, T. Ciapa) oraz kierownik obozu Dariusz German.

Poniżej relacja z obozu

...

I. Uczestnicy obozu

Rocznik 2006 - 26 dzieci + 2 trenerów (Adrian Nowak i Krzysztof Jezierski)

FILMY

2006 wdzydze2016

 

W górnym rzędzie od lewej : Krzysztof Jezierski (trener), Oskar Cieloch, Rafał Labudda, Paweł Jancewicz, Aleks Sokół, Hubert Gostkowski, Mateusz Borski, Michał Pietrzak, Paweł Kurt, Tristan Kowalewski, Kuba Mróz, Oliwier Zaputowicz, Adrian Nowak (trener)

W dolnym rzędzie od lewej : Piotr Płocki, Artur Woronowicz, Jakub Kałuski, Kacper Piątkowski, Xavier Balicki, Patryk Kusz, Oskar Sztygiel, Olek Marszałkowski, Mateusz Naskręt, Maciek Baranowski, Sebastian Woś, Szymon Foryś, Paweł Biniek

Na zdjęciu brakuje : Szymona Smuniewskiego (jest w 2007) i Kamila Klimczaka

 

Rocznik 2007 - 24 dzieci + 2 trenerów (Kuba Przybylski i Grzegorz Wojciechowski)

FILMY

2007 wdzydze2016 2

W górnym rzędzie od lewej : Jakub PRzybylski (trener) Oliwier Rohde, Mikołaj Kłosowski, Piotr Szymański, Olaf Roppel, Szymon Błażejewicz, Jordan Stemplewski, Eryk Kwidziński, Jakub Nowociński, Marcel Szrot, Maciek Drozdowski, Mateusz Tarnowski, Wojtek Cirocki, Szymon Smuniewski, Grzegorz Wojciechowski (trener)

W dolnym rzędzie od lewej : Tomek Górlikowski, Robert Blok, Franek Wandtke, Michał Pruc, Mika Strzelka, Norbert Lemke, Maciek Wargowski, Filip Wachowski, Maksymilian Topp, Konrad Ellwart, Wiktor Jaroszek

 

Rocznik 2008 - 28 dzieci +2 trenerów (Dawid Kowalski i Remigiusz Sarbak)

FILMY

2008 wdzydze2016

Z tyłu : Dariusz German, Dawid Kowalski i Remigiusz Sarbak (trenerzy)

W górnym rzędzie od lewej : Amelka German, Wiktor Sztygiel, Krzysztof Różański, Michał Wiertel, Jakub German, Filip Babiarz, Aleks Malc, Fabian Abraham, Oskar Kunikowski, Jakub Będźkowski, Kordian Pienczyn, Dawid Sarbak, Nikodem Komosiński, Nikodem Tabor, Jan Lipiński

W dolnym rzędzie od lewej : Borys Grubba, Nikodem Komkowski, Michał Nowociński, Olgierd Pepłowski, Franek Pleger, Olek Nurek, Leoś Ciapa, Tymek Kwidziński, Antek Maciejewski, Piotrek Sobiecki, Nina Abe

Na zdjęciu brakuje : Ksawerego Jezierskiego i Oskara Słowego 

   

W roli fotoreportera i organizatora igrzysk obozowych : Tadeusz Ciapa  

Kierownik obozu : Dariusz German


Razem : 78 zawodników + 8 trenerów  

 

II. Dzień po dniu

Poniedziałek - 8 sierpnia 2016 - zdjęcia

Wdzydze dzień 1 8082016

Z Wejherowa wyjechaliśmy około godziny 12.20, we Wdzydzach byliśmy o godzinie 14.30. Zakwaterowanie poszło bardzo sprawnie, potem chwilka na zapoznanie uczestników obozu z regulaminem, zwiedzanie ośrodka i pierwszy trening. Po kolacji nasze dwie starsze grupy (2006 i 2007) jeszcze raz trenowały, a młodsi (2008) wspólnie bawili się na placu zabaw. Pierwsza noc upłynęła nam bez przygód. 

 

Wtorek - 9 sierpnia 2016 - zdjęcia

Wdzydze dzień 2 9082016

Drugi dzień obozu najwcześniej rozpoczęli zawodnicy z rocznika 2006, którym jakoś nie chciało się spać. Tak więc z samego rana udali się na dość długi trening biegowy. Pozostałe grupy zgodnie z planem również rozpoczęły dzień od porannej zaprawy, ale było to dopiero około 8.00.

Po zaprawie oczywiście śniadanko, na którym królowały płatki z mlekiem. Po śniadaniu wszycy trenowaliśmy. Najmłodsi oczywiście cały czas trenują grę 1x1, 2x2 w grupie z rocznika 2007 trenerzy wprowadzają już naukę podania i wyjścia na pozycję, a w roczniku 2006 chłopcy pracowali nad uderzeniem piłki na bramkę.

Jednym z ważniejszym punktów dzisiejszego dnia była pierwsza wizyta w sklepiku. Chłopcy korzystając z dobrej słonecznej pogody najczęściej kupowali oczywiście lody.

Na popołudniowym treningu odbył się mini turniej. Startowało łącznie 7 drużyn (rocznik 2008 i część rocznika 2007), najlepsza okazała się drużyna żółych w składzie : Tymek Kwidziński, Eryk Kwidziński, Nina Abe, Leoś Ciapa i Jakub German. Królem strzelców turnieju został Filip Babiarz, który łącznie wbił aż 12 goli. W turnieju oprócz zawodników ze zwycięskiej drużyny super zaprezentowali się Maksymilian Topp i Konrad Ellwart.

Rocznik 2006 i pozostali chłopcy odbyli planowe jednostki treningowe, a po treningu wszyscy kibicowaliśmy naszym piłkarzom ręcznym, którzy niestety przegrali z Niemcami w Rio 29-32.

Po emocjach związanych z igrzyskami w Rio, rozpoczęliśmy swoje własne igrzyska obozowe. Tradycjnie podzieliliśmy uczestników obozu (łącznie 78 dzieci) na 8 drużyn. Pierwszą konkurencję sztafetę biegową 10x 100 metrów wygrała drużyna FC Błękitni w składzie : Paweł Kurt, Hubert Gostkowski, Oskar Sztygiel, Tomek Górlikowski, Jakub Nowociński, Norbert Lemke, Aleks Malc, Michał Nowociński, Borys Grubba, trener Dariusz German.

 

Środa - 10 sierpnia 2016 - zdjęcia

Wdzydze dzień 3 10082016

Druga noc upłynęła nam spokojnie. Rano nakręciliśmy z wszystkimi grupami wybierającymi się na zaprawę pozdrowienia dla rodziców i bliskich (do znalezienia na naszym kanale Błękitni TV na youtubie). Oczywiście mamy na obozie grupę śpiochów, którzy nie tryskają rano humorem, ale większość naszych obozowiczów całkiem nieźle daje sobie radę z porannym wstawaniem. W grupie z rocznika 2007, chłopcy sami wybierają czy chcą być w porannej biegowej grupie żółwi czy zajęcy i tych drugich jest całkiem sporo, co nas bardzo cieszy. Po śniadaniu mieliśmy tradycjne porządki, jak się okazało w samą porę, gdyż około godziny 11.30 odwiedziła nas kontrola z sanepidu, ale nasi chłopcy spisali się na medal.
W trakcie kontroli dokończyliśmy poranne treningi i udaliśmy się na plaże, korzystając z tego że pogodę mamy jak na zamówienie. Nie jest może jakoś super ciepło, ale co najważniejsze nie pada.
Po obiedzie, oczywiście stały punkt programu czyli sklepik, a po południu mini turniej dla rocznika 2008, trening dla rocznika 2007 i sparing z Wdą Świecie, która również ma obóz w ośrodku Zacisze dla rocznika 2006. Sam mecz towarzyski trenerzy obu drużyn wykorzystali na sprawdzenie jak największej liczby zawodników, więc wynik nie był najistotniejszy, ale z relacji naszych chłopaków ponoć wygraliśmy 14-7.

Wdzydze dzień 3 10082016.jpg2
Wieczorem rozegraliśmy drugą konkurencję obozowych igrzysk – drużynowy bieg pod górkę. Najlepsza okazała się drużyna Zbychy FC dowodzona przez trenera Adiego w składzie : Mateusz Borski, Artur Woronowicz, Kacper Piątkowski, Paweł Jancewicz, Piotr Szymański, Maciek Wargowski, Maksymilian Topp, Nikodem Komosiński, Tymek Kwidziński, Wiktor Sztygiel
Odbył się też bieg indywidualny na tym samym dystansie, w którym najlepszy okazał się Norbert Lemke przed Sebastianem Wosiem i Pawłem Kurtem. Łącznie w biegu wzięło udział 33 na 78 uczestników obozu.

 

Czwartek - 11 sierpnia 2016 - zdjęcia

Wdzydze dzień 4 11082016

FC Błękitni - 1 miejsce w olimpijskim turnieju piłkarskim - Wdzydze 2016

Dzień 4 rozpoczął się od olimpijskiego indywidualnego konkursu rzutów karnych. Wystartowało łącznie 66 zawodników na 78 uczestniczących w obozie. Warto dodać, że konkurs karnych nie był obowiązkowy gdyż rozpoczynał się o 7.30 i kto chciał mógł dłużej pospać     
Klasyfikacja indywidualnego konkursu rzutów karnych
1. Mateusz Borski – złoty medal
2. Olek Marszałkowski – srebrny medal
3. Hubet Gostkowski – brązowy medal
Zwycięzca konkursu rzutów karnych Mateusz Borski wkorzysytał 6 karnych z rzędu. Warto dodać, że na bramce uwijali się Szymon Smuniewski, Oskar Sztygiel i Aleks Sokół.
Po konkursie karnych zjedliśmy śniadanie, szybko ogarnęliśmy pokoje i od godziny 10.30 rozpoczęliśmy olimpijski turniej piłkarski.
Walka w turnieju była bardzo wyrównana, o poszczególnych miejscach decydowały pojedyncze gole, a czasem nawet rzuty karne. W turnieju wystartowało 8 olimpijskich drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup po 4 zespoły. Po meczach grupowych odbyły się półfinały i mecze o poszczególne miejsca. Najlepsi w turnieju okazali się FC Błękitni prowadzeni do zwycięstwa przez trenera Darka Germana, kapitana drużyny Pawła Kurta i najlepszego strzelca Norberta Lemke. W pozostałych drużynach na szczególne słowa uznania zasłużył Michał Pruc, który popisywał się świetnymi akcjami indywidualnymi i doprowadził swoją drużynę do trzeciego miejsca.

Najlepsi strzelcy turnieju
7 goli – Kamil Klimczak (Przepychaczki) i Norbert Lemke (Błękitni FC)
Po południu rocznik 2006 odbył trening w niewielkim deszczu (a zanosiło się że może mocno popadać), w tym samym czasie chłopcy z rocznika 2008 grali w gry karciane i planszówki, w międzyczasie oglądając mecz piłki ręcznej Polska – Egipt. Królem gry dobble wsród najmłodszych został Leoś Ciapa, który w finale pokonał Dawida Sarbaka 3-2.
Wieczorem odbyły się pierwsze obozowe podchody w których wzięli udział chłopcy z roczników 2006 i 2007, a nasi najmłodsi zaliczyli jeszcze jedną solidną jednostkę treningową.

 

Piątek - 12 sierpnia 2016 - zdjęcia

Wdzydze dzień 5 12082016

Jako pierwsi ponownie wstali zawodnicy z rocznika 2006, którzy poranna zaprawę rozpoczęli już o 7.15. Tym razem była to zaprawa typowo biegowa. Świetną formą rano imponowali Maciek Baranowski i Tristan Kowalewski, którzy w większości okrążeń przybiegali w czubie stawki.
Około godziny 7.30 na boisku pojawili się też zawodnicy z rocznika 2007, którzy swoją zaprawę odbyli w całości z piłkami. Sporo było biegania, ale też dużo zabaw z piłką.
Najdłużej pospała najmłodsza grupa, ale też nie ominęło ich poranne bieganie.
Kolejnym ważnym punktem dnia były igrzyska obozowe, które rozpoczęliśmy od uroczystej dekoracji zwycięzców dwóch konkurencji indywidualnych (biegu pod górkę i rzutów karnych), a następnie rozegraliśmy trzy konkurencje zespołowe (dobble, darts i żonglerka). W dobblach triumfowała ekipa FC Drewna w której brylował Leoś Ciapa, w dartsie Top Ten głównie dzięki świetnemu wynikowi Oliwiera Zaputowicza, a w żonglerce Przepychaczki, które do zwycięstwa poprowadził Kamil Klimczak. FC Błękitni tym razem nie wygrali żadnej konkurencji, ale cały czas byli w czołówce i w klasyfikacji generalnej po 6 konkurencjach zajmują pierwsze miejsce, tuż za nimi jest Biedra i FC Zbychy
W sobotę zostaną rozegrane ostanie konkurencje, zapowiada się bardzo ciekawa walka o medale.
Po igrzyskach odbyły się dwa mecze towarzyskie. Rocznik 2007 został podzielony na dwie grupy, jedna z nich zagrała z Wdą Świecie (rocznik 2006), a druga z rocznikiem 2008. Mecz z Wdą Świecie był bardzo ciekawy. Nasi chłopcy uczyli się gry w ustawieniu 1-3-1-2, z przejściem na 1-1-3-2. Początkowo szło im bardzo ciężko. Pierwszą część meczu przegrali 1-5 (FILM), ale później dzięki wskazówkom trenera grali co raz lepiej. Drugą część to Błekitni wygrali 3-2 (FILM). W trzeciej części nasi chłopcy grali bardzo ambitnie i na minutę przed końcem był wynik 8-8, wtedy jednak bardziej doświadczeni gracze ze Świecia strzelili zwycięskiego gola (FILM)

2007-wda
Dla naszej ekipy gole strzelali : Norbert Lemke 3, Kuba Mróz 2, Olaf Roppel, Mateusz Tarnowski i Maciek Wargowski. Świetne zawody w środku boiska rozegrał Olaf, który dzielił i rządził i być może dzięki temu występowi w odbywającym się wieczorem głosowaniu na kapitana drużyny dostał najwięcej głosów. Zastępcą Olafa został Norbert Lemke.
Po południu wszystkie grupy jeszcze raz trenowały, a wieczorem najmłodsi mieli podchody (FILM), rocznik 2007 miał analizę wideo meczu z Wdą Świecie (mecz nagraliśmy prawie w całości, a fragmenty można obejrzeć w Błękitni TV) i wykład o zdrowym odżywianiu, a najstarsi mieli czas na gry i zabawy własne.

 

Sobota - 13 sierpnia 2016 - zdjęcia

Wdzydze dzień 6 13082016

Sobota przywitała nas lekką mżawką, mimo to poranne zaprawy odbyły się zgodnie z planem. 
Po śniadaniu rozegraliśmy trzy indywidualne konkurencje igrzysk obozowych (dobble, darts i żonglerka), w któych wystartowało wielu naszych obozowiczów. Najlepsi okazali się  Sebastian Woś w dobble, Mateusz Borski w Dartsie i Olaf Roppel w żonglerce.Po emocjach związanych z igrzyskami przyszedł tradycyjnie czas na treningi. Tym razem towarzysko zagrali ze sobą chłopcy z rocznika 2006 i 2007, a na drugim boisku trenował rocznik 2008.

Po południu odbyła się ostatnia konkurencja drużynowa obozowych igrzysk – hydraulik.
Konkurencja ta polega na wyłowieniu z dość wysokiej rury w której są dziury piłeczek do ping-ponga, żeby to zrobić należy do rury wlać wodę, w tym samym czasie dziury zamykając palcami. Jak łatwo się domyśleć było sporo śmiechu, sporo wody, spektakularnych upadków i oczywiście wielkie sportowe emocje. Najlepsza w tej konkurencji okazała się drużyna Mrowiska (kapitan Szymon "Mrówa" Foryś), która w finale pokonała Przepychaczki, trzecie miejsce zajęli zawodnicy FC Drewna.

Po zakończeniu zabawy w hydraulika odbył się WIELKI MECZ. Kadra trenerów kontra Kadra obozu, w której znaleźli się wyróżnieni przez trenerów poszczególnych roczników zawodnicy (Szymon Foryś, Kuba Mróz, Mateusz Borski, Aleks Sokół, Sebastian Woś, Szymon Smuniewski, Tristan Kowalewski, Olaf Roppel, Szymon Błażejewicz, Mika Strzelka, Norbert Lemke, Nina Abe, Filip Babiarz, Piotr Sobiecki, Leoś Ciapa, Antek Maciejewski). Mecz zakończył się zwycięstwem trenerów, ale nasi młodzi zawodnicy też zrobili kilka fajnych akcji i strzelili 6 bramek (Norbi 2, Antek, Leoś, Mika i Olaf po 1)

Przed kolacją odbyła się jeszcze niezwykle efektowna rywalizacja w ramach igrzysk obozowych na trampolinie. Złoty medal w tej konkurencji zdobyła Nina Abe, która nieznacznie wyprzedziła Szymona Forysia. Trzecie miejsce i brązowy medal przypadł Kubie Mróz. Warto dodać że w składzie komisji sędziowskiej byli trener Krzysiu oraz Aleks Sokół i Mati Borski.

Na kolację zjedliśmy sobie pieczoną na ognisku kiełbaskę, i żeby jeszcze uatrakcyjnić wieczór rozegraliśmy turniej piłkarzyków. W wielkim finale tego turnieju Paweł Kurt i Maciek Baranowski pokonali Wiktora Jaroszka i Filipa Wachowskiego 10-8. Trzecie miejsce zajęła para Olek Marszałkowski i Piotr Płocki

Ta konkurencja była ostatnim akordem obozowych igrzysk. Wieczorem uroczyście wręczyliśmy medale za skoki na trampolinie i turniej piłkarzyków, oraz podsumowaliśmy klasyfikację drużynową, w której od pierwszej do ostatniej konkurencji zdecydowanie prowadzili Błękitni FC i zasłużenie zdobyli złote medale. Srebro przypadło drużynie Biedra FC, a brąz zdobyli Zbychy.
Pozostałą część wieczoru chłopcy spędzili na podsumowaniach wspólnie ze swoimi trenerami. Ostatnia noc była bardzo spokojna.

 

Niedziela - 14 sierpnia 2016 - zdjęcia

Wdzydze dzień 7 14082016

Ostatni dzień obozu upłynał nam na pakowaniu rzeczy ... szukaniu swoich rzeczy, pytania czyje to są rzeczy, ponownym szukaniu rzeczy, wkładaniu rzeczy do autokarów i jeszcze raz szukaniu rzeczy itp, itd ..., ale znaleźliśmy też czas na sesję zdjęciową i na nagranie filmów w każdym roczniku o wspólnym tytule "Co się nam podobało na obozie".
Podróż do domu upłynęła nam bez większych przygód, jeden mały przystanek zrobiliśmy, ale mimo to w Wejherowie byliśmy około 14.20 czyli nawet przed czasem.

 

olimpiada logo2016

III. Igrzyska Olimpijskie - Wdzydze 2016 - konkurencje drużynowe

FILMY

Podobnie jak w roku 2014 i 2015 podczas obozu odbyły się igrzyska olimpijskie, które miały na celu integrację uczestników obozu. Trenerzy podzielili uczestników obozu na 8 drużyn (9 lub 10 osobowych), w każdej z drużyn byli przedstawiciele wszystkich roczników (2006, 2007 i 2008).

W ramach igrzysk odbyło się 7 konkurencji drużynowych (sztafeta 10x100 metrów, drużynowy bieg pod górkę, turniej piłkarski, dobble, darts, żonglerka oraz hydraulik)

Igrzyska rozpoczęły się od sztafety, którą wygrała drużyna FC Błękitni prowadzona przez trenera Darka Germana. To dodało temu zespołowi przysłowiowych skrzydeł i w kolejnych konkurencjach Błękitni prezentowali bardzo wysoki równy poziom w efekcie wygrywając całe Igrzyska. Oprócz sztafety FC Błękitni wygrali również turniej piłkarski.

Skład FC Błękitnych : Paweł Kurt, Hubert Gostkowski, Oskar Sztygiel, Tomek Górlikowski, Jakub Nowociński, Norbert Lemke, Aleks Malc, Michał Nowociński, Borys Grubba. Dekoracja drużyny : FILM

 FC Błękitni wdzydze2016

Drugie miejsce w Igrzsyskach zajęła drużyna Biedra FC prowadzona przez trenera Tadeusza Ciapę, która nie wygrała żadnej konkurencji, ale trzy razy była druga (bieg pod górkę, darts, żonglerka)  

Skład Biedry FC : Szymon Smuniewski, Xavier Balicki, Piotr Płocki, Franek Wandtke, Olaf Roppel, Maciek Drozdowski, Nikodem Komkowski, Krzysztof Różański, Nina Abe. Dekoracja drużyny : FILM

 Biedra Fc wdzydze2016

Trzecie miejsce zajęła drużyna trenera Adriana Nowaka - FC Zbychy. Drużyna ta uzyskała najlepszy czas w drużynowym biegu pod górkę.

Skład FC Zbychów : Mateusz Borski, Artur Woronowicz, Kacper Piątkowski, Paweł Jancewicz, Piotr Szymański, Maciek Wargowski, Maksymilian Topp, Nikodem Komosiński, Tymek Kwidziński, Wiktor Sztygiel. Dekoracja drużyny : FILM

FC Zbychy wdzydze2016

 

Klasyfikacje poszczególnych konkurencji *: 

Sztafeta 10 x 100 metrów : 1. FC Błękitni, 2. Top Ten, 3. FC Zbychy, 4. Biedra FC, 5. Przepychaczk, 6. FC Drewna, 7. Żabki, 8. Mrowisko

sztafeta

Bieg eliminacyjny 1 - film, Bieg eliminacyjny 2 - film, Bieg finałowy - film 

 

Bieg pod górkę : 1. FC Zbychy, 2. Biedra FC, 3. FC Drewna, 4. FC Błękitni, 5. FC Zbychy, 6. Top Ten, 7. Mrowisko, 8. Żabki

bieg pod górkę

FILM

 

Turniej piłkarski : 1. FC Błękitni, 2. Przepychaczki, 3. Żabki, 4. Top Ten,  5. FC Zbychy, 6. FC Drewna, 7. Biedra FC, 8. Mrowisko

Mecze finałowe - FILM

FC żabki

3 miejsce w turnieju piłkarskim zajęły Żabki w składzie : Wachowski, Kałuski, K. German, Marszałkowski, Kusz, Rohde, Pepłowski, Sobiecki, Pruc, Nurek

 

Dobble : 1. FC Drewna, 2. FC Błękitni, 3. FC Zbychy, 4. Biedra FC i Mrowisko, 6. Przepychaczki i Top Ten, 8. Żabki

FILM

FC Drewna

1 miejsce w dobble FC Drewna w składzie : Będźkowski, Cirocki, Pietrzak, Kowalewski, Stemplewski, Babiarz, Kłosowski, Ciapa, Jezierski, Naskręt

 

Darts : 1. Top Ten, 2. Biedra FC, 3. FC Błękitni, 4. Mrowisko, 5. FC Zbychy, 6. FC Drewna, 7. Żabki, 8. Przepychaczki

top ten

1 miejsce w dartsie Top Ten w składzie : E. Kwidziński, Baranowski, Biniek, Zaputowicz, Mróz, Słowy, Pienczyn, Pleger, Fijoł, Błażejewicz 

 

Żonglerka : 1. Przepychaczki, 2. Biedra FC, 3. FC Błękitni, 4. FC Zbychy, 5. FC Drewna, 6. Mrowisko, 7. Top Ten, 8. Żabki

Przepychaczki

 

1 miejsce w żonglerce Przepychaczki w składzie : Labudda, Kllimczak, Abraham, Szrot, Sokół, Tabor, A. German, Maciejewski, Tarnowski, Jaroszek 

 

Hydraulik : 1. Mrowisko, 2. Przepychaczki, 3. FC Drewna, 4. FC Błękitni, 5. Top Ten, FC Zbychy, Żabki, Biedra FC

hydraulik13082016

Mrowisko - Żabki - FILM

FC Błękitni - Top Ten - FILM 

Biedra FC - FC Drewna - FILM

Przepychaczki - FC Zbychy - FILM

Mecz o 3 miejsce : FC Drewna - FC Błękitni - FILM

Finał : Mrowisko - Przepychaczki - FILM

mrowisko

 

1 miejsce w hydrauliku Mrowisko w składzie : Foryś, Sarbak, Woś, Kunikowski, Cieloch, Lipiński, Wiertel, Ellwart, Blok, Strzelka 

 

* Za 1 miejsce - 100 punktów, 2 miejsce - 80 punktów, 3 miejsce - 60 punktów, 4 miejsce - 50 punktów, 5 miejsce - 40 punktów, 6 miejsce  - 30 punktów, 7 miejsce - 20 punktów, 8 miejsce - 10 punktów

Klasyfikacja generalna Igrzysk Olimpijskich - Wdzydze 2016

1. FC Błękitni – 500 punktów
2. Biedra FC – 400 punktów
3. FC Zbychy - 390 punktów
4. Przepychaczki - 380 punktów
5. Top Ten - 350 punktów
5. FC Drewna - 350 punktów
7. Mrowisko - 270 punktów
8. FC Żabki -170 punktów

 

IV. Igrzyska Olimpijskie - Wdzydze 2016 - konkurencje indywidualne

FILMY

 

BIEG POD GÓRKĘ - dekoracja

medaliści bieg pod górkę 2016

1. Norbert Lemke

2. Sebastian Woś

3. Paweł Kurt

4. Mika Strzelka - drugi z 2007
5. Kamil Klimczak
6. Mateusz Baranowski
7. Tristan Kowalewski
8. Paweł Jancewicz
9. Robert Blok - trzeci z 2007
10. Filip Babiarz - pierwszy z 2008
11. Leoś Ciapa - drugi z 2008
12. Nina Abe - pierwsza dziewczyna
13. Olgier Pepłowski - pierwszy z 2009
14. Franek Pleger - trzeci z 2008
15. Xavier Balicki

łącznie wystartowło 33 zawodników

 

RZUTY KARNE - dekoracja

medaliści rzutów karnych 2016

1. Mateusz Borski

2. Olek Marszałkowski

3. Hubert Gostkowski - film

4. Aleks Sokół
5. Michał Nowociński
6-8 Witktor Sztygiel, Olaf Roppel, Kuba Mróz

łącznie wystartowało 66 zawodników

4 runda - FILM

Walka o medale - FILM

 

DOBBLE - dekoracja

medaliści dobble 2016

1. Sebastian Woś

2. Leon Ciapa

3. Amelia German

4. Nina Abe

5-8 - Paweł Biniek, Oskar Sztygiel, Olak Marszałkowski, Mateusz Borski

łącznie wystartowało 16 zawodników (po dwóch najlepszych z każdej drużyny)

 

DARTS - dekoracja

medaliści darts2016

1. Mateusz Borski

2. Filip Wachowski

3. Piotr Szymański

4. Franek Wandtke

5-8 - Mateusz Naskręt, Marcel Szrot, Michał Pietrzak, Maciek Baranowski

łącznie wystartowało 78 zawodników (wszyscy)

 

ŻONGLERKA - dekoracja

medaliści żonglerki 2016

1. Olaf Roppel

2. Norbert Lemke

3. Kamil Klimczak

4. Marcel Szrot

5-8. Maciek Baranowski, Mateusz Tarnowski, Tristan Kowalewski, Xavier Balicki

łączie wystartowało 78 zawodników (wszyscy)

Fragmenty rywalizacji - FILM

 

SKOKI NA TRAMPOLINIE - dekoracja

medaliści trampoiny 2016

1. Nina Abe

2. Szymon Foryś - film

3. Kuba Mróz - film

w czołówce byli Leoś Ciapa, Sebastian Woś, Mika Strzelka i Oliwier Rohde, Amelka German

łącznie wystartowało 15 zgłoszonych zawodników 

 

PIŁKARZYKI - dekoracja

medaliści piłkarzyków 2016

1. Paweł Kurt i Maciek Baranowski

2. Wiktor Jaroszek i Filip Wachowski

3. Olek Marszałkowski i Piotr Płocki

4. Szymon Foryś, Mateusz Borski

5-8. Sebastian Woś i Aleks Sokół, Tymek i Eryk Kwidzińscy, Amelka German i Nina Abe, Oskar Cieloch i Artur Woronowicz

łącznie wystartowało 16 zgłoszonych par zawodników.

Finał - film

 

V. Wielki Mecz

FILMY 

Wielki mecz to pojedynek Trenerów z wyróżniającymi się zawodnikami podczas obozu, którzy nominowani są przez trenerów poszczególnych roczników i tworzą tzw. Kadrę obozu.

kadra obozu wdzydze2016

Mecz skończył się zwycięstwem Trenerów 11-6. Trenerzy od początku uzyskali sporą przewagę i już po kilku minutach prowadzili 4-0. Około 10 minuty mecz się wyrównał, sygnał do ataku dał młodym zawodnikom Antek Maciejewski który po ładnej indywidualnej akcji strzelił gola na 4-1, minutę później gola wbił Mika Strzelka i było już tylko 4-2. Pod koniec pierwszej połowy trenerzy strzelili jeszcza dwa gole, a zawodnicy odpowiedzieli tylko trafieniem Olafa Roppela i do przerwy było 6-3 dla trenerów.

kadra obozu wdzydze2016.jpg2

 

W drugiej połowie trenerzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, mimo to Zawodnikom udało się strzelić jeszcze trzy gole. Dwa z nich strzelił Norbert Lemke, a jednego Leoś Ciapa. Leoś miał jeszcze okazję z rzutu karnego, ale jego strzał obronił trener Tadeusz. 

W meczu zagrali :

Trenerzy : Tadeusz Ciapa - Krzysiu Jezierski Adrian Nowak, Remik Sarbak, Dawid Kowalski, Jakub Przybylski

Zawodnicy * : Szymon Foryś, Kuba Mróz, Mateusz Borski, Aleks Sokół, Sebastian Woś, Szymon Smuniewski, Tristan Kowalewski, Olaf Roppel, Szymon Błażejewicz, Mika Strzelka, Norbert Lemke, Nina Abe, Filip Babiarz, Piotr Sobiecki, Leoś Ciapa, Antek Maciejewski (trener Darek German)

* do kadry zawodników zostali wybrani wyróżniający się zawodnicy z każdego rocznika

Sędziowie : Paweł Jancewicz i Maciek Baranowski

Mecz trwał 2 x 20 minut.

 

VI. Podsumowanie

Dziękujemy właścicielowi Dom Wczasowego Zacisze we Wdzydzach Kiszewskich za bardzo ciepłe przyjęcie.

Dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji obozu,

Dziękujemy rodzicom za pokrycie kosztów obozu.

Dziękujemy uczestnikom obozu, za wiele radości i uśmiechu którym dzieliliście się z nami każdego dnia.

Zapraszamy na kolejne obozy z WAPN Błękitni Wejherowo.

#zaczarowanifutbolem