Zaczarowani futbolem

Podaruj nam 1% podatku

Darmowy Program PIT

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017 

energaorlen655

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Beniaminek Cup 2016 dla rocznika 2007 - relacja

2007 28.02.2016Starogard

W rozgrywanych od piątku do niedzieli (26-28 luty 2016) międzynarodowym turnieju Beniaminek Cup 2016 dla rocznika 2007 o nieoficjalne mistrzostwo Polski U-9 drużyna Błękitnych Wejherowo zajęła 1 miejsce. Przed turniejem zapewne mało kto stawiał na to, że uda nam się wygrać, szczególnie że w turnieju brały udział takie zespoły jak Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Zawisza Bydgoszcz, Arka Gdynia, Energie Cottbus, kilka zespołów z Litwy, po jednym zespole z Rosji i Białorusi i wiele innych bardzo dobrych drużyn, łącznie 20 zespołów. 

Żeby móc wystąpić w tak prestiżowym turnieju musieliśmy najpierw przejść przez eliminacje. Do Starogardu Gdańskiego po raz pierwszy pojechaliśmy zatem już 24 stycznia 2016. Do turnieju głównego awansowaliśmy dzięki zajęciu 2 miejsca w turnieju eliminacyjnym. W finale elimnacji przegraliśmy wówczas z gospodarzami Beniaminkiem Starogard Gdański po rzutach karnych, ale cel osiągnęliśmy i otrzymaliśmy zaproszenie do gry w turnieju głównym. Wiedzieliśmy, że w turnieju głównym będziemy mieli bardzo klasowych przeciwników, ale znaliśmy też klasę naszych zawodników i wiedzieliśmy że stać ich na wiele, tak więc do na turniej głównny Beniaminek Cup 2016 do Starogardu Gdańskiego jechaliśmy z nadzieją na dobry występ. 

ZDJĘCIA - część 1, część 2, 27.02.2016, 28.02.2016

FILMY

Relacja Telewizji TTM

Oficjalna strona turnieju : www.beniaminekcup.pl  

 

Relacja z turnieju Beniaminek Cup 2016

...

 

TURNIEJ ELIMINACYJNY

24 styczeń 2016 - niedziela

Mecze grupowe :

Błękitni Wejherowo - Radunia Stężyca         0-0

Błękitni Wejherowo - GKS Kolbudy               1-0 (Maciek Biliński)

Błękitni Wejherowo - GKS Kowale                 1-0 (Maciek Biliński)

Błękitni Wejherowo - Olimpia Elbląg           3-0 (Norbert Lemke, Maciek Biliński 2)

Błękitni Wejherowo - Polonia Gdańsk         4-0 (Dawid Reszke, Kacper Nowak, Maciek Biliński 2) - FILM 1, FILM 2

Półfinał :

Błękitni Wejherowo - Jeziorak Iława            0-0 k. 6-5 (gole z karnych strzelili Kacper Piątkowski 2, Norbert Lemke, Kuba Mróz, Olaf Roppel 2)* łącznie wykonywanych było 10 serii rzutów karnych -FILM 1, FILM - karne

Ten emocjonujący konkurs rzutów karnych przesądził o awansie naszej drużyny do turnieju głównego. 

Finał

Błękitni Wejherowo - Beniaminek Starogard Gdański       0-0   k. 0-2

Królem strzelców turnieju został Maciek Biliński który strzelił 6 goli. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Szymona Smuniewskiego, który w całym turnieju nie puścił żadnej bramki podczas gry.

 

Skład naszej drużyny na turniej w Starogardzie :

 

Szymon Smuniewski - Maciek Biliński, Kacper Nowak, Kacper Piątkowski, Dawid Reszka, Kuba Mróz, Norbert Lemke, Olaf Roppel

 

Trener : Krysitan Kożyczkowski

ZDJĘCIA 

2007 24012016Starogard

 

TURNIEJ GŁÓWNY

27 luty 2016 - sobota

Mecze eliminacyjne - grupa B

Błękitni Wejherowo - FK Spurtas (Litwa)                                     1-0 (Biliński) - dość niemrawy mecz, byliśmy lepszą drużyną ale strzeliliśmy tylko jednego gola

Błękitni Wejherowo - Zawisza Bydgoszcz                                     7-0 (Biliński 4, Lemke 3) - FILM - zdecydowane zwycięstwo naszej drużyny, sporo bramek strzeliliśmy po odbiorze piłki na połowie przeciwnika

Błękitni Wejherowo - Mały Jeziorak Iława                                   1-0 (Roppel) - FILM - bardzo zacięty mecz, przy ogłuszającym dopingu kibiców obu drużyn, decydującą akcję rozpoczął Norbert Lemke, a wykończył Olaf Roppel

Błekitni Wejherowo - FA Panevezio (Litwa)                                1-0 (Biliński) - FILM - początek należał do Litwinów, ale z minuty na minutę graliśmy co raz lepiej, kolejna asysta Norbiego, którą z zimną krwią wykorzystał nasz snajper wyborowy Maciek Biliński

Błękitni Wejherowo - FK Girionys (Litwa)                                   0-0 - FILM - najsłabszy mecz naszej drużyny, dopadł nas lekki kryzys, na boisku więcej było stania niż biegania, stąd też bardzo nieliczne sytuacje podbramkowe i bezbramkowy remis

Błękitni Wejherowo - Pogoń Szczecin                                             2-0 (Biliński 2) - FILM - wyrównany mecz z bardzo dobrym zespołem Pogoni, w którym bylismy skuteczniejsi. Pogoń stwarzała sobie sytuacje pod naszą bramką, ale albo świetnie bronił Szymon, albo akcje przerywał Kacper Nowak, albo z pomocą przychodził nam słupek

Błękitni Wejherowo - Energie Cottbus (Niemcy)                        2-1 (Mróz, Biliński) - FILM - mecz w którym stracilismy jedyną tego dnia bramkę, zresztą po pięknej akcji niemieckiej drużyny, potrafiliśmy się jednak podnieść i najpierw Kuba Mróz po pięknym podaniu Kacpra Piątkowskiego wyrównał, a na minutę przed końcem, zwycięskiego gola strzelił Maciek Biliński

Błękitni Wejherowo - RAP Radomsko                                            1-0 (Lemke) - FILM - decydującą akcję meczu rozpoczął Szymon Smuniewski, który pięknym wyrzutem uruchomił najszybszego w naszej drużynie Norbiego, a ten pięknie wykończył tą akcję.

Błękitni Wejherowo - Beniaminek Starogard Gdański II        3-0 (Biliński, Piątkowski, Błażejewicz) - FILM - zdecydowane zwycięstwo naszej drużyny ani przez moment nie było zagrożone, na uwagę zasługują pierwsze bramki w turnieju Kacpra Piątkowskiego i Szymon Błażejewicza, oraz bardzo dobra gra Jordana Stemplewskiego, cały mecz na obronie rozegrał tym razem Dawid Reszka

W grupie B nasza drużyna zajęła 1 miejsce z dorobkiem 25 punktów, 8 zwycięstw - 1 remis - 0 porażek, bramki 18-1 dzięki takiemu bilansowi awansowaliśmy do grupy Złotej która drugiego dnia miała walczyć o miejsca 1-8 w turnieju. 

 

Tabela grupy B

1. Błękitni Wejherowo            25 punktów           18-1 - awans do grupy Złotej

2. Energie Cottbus                  17 punktów            12-4 - awans do grupy Złotej

3. FA Panevezio                       17 punktów            13-3 - awans do grupy Złotej

4. RAP Radomsko                  16 punktów           12-6 - awans do grupy Złotej

5. Pogoń Szczecin                        14 punktów           12-6 - awans do grupy Srebrnej

6. Mały Jeziorak Iława              13 punktów             8-4 - awans do grupy Srebrnej

7. FK Girionys                              11 punktów             5-6 - awans do grupy Srebrnej

8. FK Spurtas                                 8 punktów            5-10 - awans do grupy Srebrnej

9. Zawisza Bydgoszcz                 2 punkty               2-24 - awans do grupy Brązowej

10. Beniaminek Starogard II    1 punkt                  0-23 - awans do grupy Brązowej  

 

W grupie A najlepszy pierwszego dnia okazał się Chemik Bydgoszcz. Do grupy Złotej awansowały też Arka Gdynia, Beniaminek Starogard Gdański i GOL Brodnica. Do grupy Srebrnej : Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Sdyushor 5, FK Atmosfera, a do grupy Brązowej - AP Tczew i Nemen Grodno. 

 

Grupa Złota - miejsca 1-8

Mecze sobotnie - które zostały zaliczone do końcowej tabeli 

Błekitni Wejherowo - FA Panevezio (Litwa)                                1-0 (Biliński)

Błękitni Wejherowo - Energie Cottbus (Niemcy)                        2-1 (Mróz, Biliński)

Błękitni Wejherowo - RAP Radomsko                                            1-0 (Lemke)

28 luty 2016 - niedziela

Błękitni Wejherowo - Beniaminek Starogard Gdański            2-2 (Biliński 2) - FILM - najlepszy mecz turnieju. Zaczęliśmy bardzo dobrze, gola strzelił niezawodny Maciek Biliński, potem jednak dwa gole z rzutów wolnych strzelili gospodarze i przegrywaliśmy 1-2. Wtedy jednak piękną akcję przeprowadził Norbert Lemke, a wykończył ją mocnym strzałem Maciek Biliński. Takie mecze chcielibyśmy oglądać jak najczęściej.

 

Błękitni Wejherowo - Gol Brodnica                                               0-0 - FILM - mecz bez historii, obie drużyny zagrały tak jakby nie chciały przegrać i cel osiągnęły, emocje były głównie po stałych fragmentach gry lub strzałach z daleka

 

Błękitni Wejherow0 - Arka Gdynia                                                1-1 (Biliński) - FILM - mecz z Arką zaczęliśmy bardzo dobrze, mieliśmy sporo okazji do strzelenia gola, jednak do siatki trafił tylko Maciek Biliński, w drugiej części meczu Arka wyrównała i osiągnęła lekką przewagę, jednak dzięki naszej dobrej grze w obronie więcej goli chłoopcy z Gdyni już nie strzelili i mecz zakończył się zasłużonym remisem.

 

Błękitni Wejherowo - Chemik Bydgoszcz                                    0-0 - FILM - do wygrania turnieju wystarczał nam remis, Chemik musiał ten mecz wygrać, mimo to graliśmy odważnie, stwarzając sobie nawet kilka sytuacji. Nie udało się ich wykorzysyać, ale bez względu na to cieszyliśmy się na koniec gdyż bezbramkowy rezultat oznaczał że to Błękitni Wejherowo zostali zwycięzcą Beniaminek Cup 2016.

 

Tabela Grupa Złotej

1. Błękitni Wejherowo                               13 punktów             7-4

2. Beniaminek Starogard Gdański                12 punktów              11-5

3. Chemik Bydgoszcz                                         12 punktów               8-4

4. Arka Gdynia                                                     10 punktów              5-6

5. Energie Cottbus (Niemcy)                             8 punktów              5-6

6. FA Panevezio (Litwa)                                     7 punktów              5-8

7. RAP Radomsko                                                 7 punktów             6-10

8. Gol Brodnica                                                     6 punktów              1-5

...

kolejne miejsca zajęli

9. Lech Poznań

10. Sdyushor 5 (Rosja)

11. Śląsk Wrocław

12. Pogoń Szczecin

13. FK „Atmosfera” (Litwa)

14. FK Girionys (Litwa)

15. Mały Jeziorak Iława

16. FK Spurtas (Litwa)

17. AP Tczew

18. Nemen Grodno (Białoruś)

19. Zawisza Bydgoszcz

20. Beniaminek 03 II Starogard Gdański

 

Skład naszej drużyny : 

2007 zawodnicy1m

Kacper Nowak,             Szymon Smuniewski,          Kacper Piątkowski,            Norbert Lemke

 

2007 zawodnicy2m

Jordan Stemplewski,                 Maciek Biliński                       Kuba Mróz                             Olaf Roppel

 

2007 zawodnicy3m

 Szymon Błażejewicz,          Dawid Reszka,                      Filip Wachowski,                      Michał Osowski

 

Strzelcy goli : (21 goli)

13 goli - Maciek Biliński - król strzelców turnieju

4 gole - Norbert Lemke

1 gol - Olaf Roppel, Kacper Piątkowski, Kuba Mróz, Szymon Błażejewicz

Bramki Błękitnych - FILM

 

Asysty :

6 asyst - Norbert Lemke

2 asysty - Kacper Piątkowski, Kacper Nowak, Szymon Smuniewski

1 asysta - Dawid Reszka, Maciek Biliński

 

W naszej drużynie wszyscy doskonale wiedzieli jakie mają zadania w tym turnieju i każdy wywiązał się z nich wzorowo. Szymon Smuniewski kapitalnie bronił, Kacper Nowak był nie do przejścia w obronie, na skrzydłach nasze akcję rozpędzali Norbert Lemke i Kacper Piątkowski, bardzo skuteczny był Maciek Biliński, któremu świetne zmiany dawał Olaf Roppel. Kuba Mróz również wnosił dużo jakości do naszej gry, strzelił bardzo ważnego gola w meczu z Eniergie Cottbus. Swoje minuty na boisku bardzo dobrze wykorzystywali też Dwaid Reszka, Filip Wachowski, Szymon Błażejewicz i Jordan Stemplewski, wchodząc do gry dawali z siebie wszystko. Najmłodszy w drużynie Michał Osowski, też na pewno turniej w Starogardzie zapamięta na długo, kto wie gdzie i kiedy to zdobyte przez "Misia" doświadczenie zaprocentuje. 

 

Trenerzy : Krystian Kożyczkowski, Dariusz German i Tadeusz Ciapa

 

Podsumowanie : 

Nie codziennie mamy możliwość uczestnictwa w tego typu turniejach, dlatego cieszymy się bardzo że nasi wychowankowie mieli możliwość zmierzenie się z takimi świetnymi drużynami z kraju i z zagranicy. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa w turnieju, ale nie zamierzamy teraz nosić głowy w chmurach tylko cały czas spokojnie pracować, gdyż wiemy że gra w tego typu turniejach nie jest celem, a jedynie środkiem do celu. Mamy nadzieję, że chłopcy grający w tym turnieju. a także pozostali zawodnicy naszej Akademii uwierzą w to, że marzenia o byciu piłkarzem mogą się spełnić. My ze swojej strony w dalszym ciągu będziemy robić wszystko, żeby poprzez zaanagażowanie w codzienną pracę, współpracę trenerów, stałą wymianę informacji, dzielenie się wiedzą,  stabilną sytuację organizacyjną w spełnieniu tego marzenia pomóc.

Dziękujemy organizatorom za bardzo miłe przyjęcie.

Dziękujemy wreszcie rodzicom, którzy tak dzielnie nas przez cały turniej wspierali, kibicowali, dodawali otuchy i energii naszym małym piłkarzom. Dziękujemy też za wszelką pomoc organizacyjną, jak choćby dowóz chłopców do miejsca noclegu, czy na basen po sobotniej części turnieju.