Zaczarowani futbolem

Podaruj nam 1% podatku

Darmowy Program PIT

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017 

energaorlen655

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Nasze drużyny

Nasze drużyny liczą około 20-25 zawodników. Każdą drużynę prowadzi dwóch wykwalifikowanych trenerów.

Do każdej z drużyn może zapisać się zarówno chłopak jak i dziewczyna (dziewczyna może być o rok lub nawet dwa lata starsza niż chłopcy trenujący w drużynie). 

Dokładne terminy naborów do naszych drużyn będą podawane w zakładce Dołącz do nas

logo-blekitni


Docelowo planujemy utworzyć po dwie drużyny w każdym roczniku, w następujących kategoriach wiekowych

 

Przedszkolaki (3-5 lat)

Zajęcia w Błękitnym Przedszkolu Piłkarskim odbywają się z aktywnym udziałem rodziców.

Dzieci poprzez zabawę kształtują swoją zwinność, gibkość i koordynację ruchową uczą się także podstawowych elementów z zakresu piłki nożnej.

Dzieci podczas zajęć korzystają z małych piłek (rozmiar 1 lub 2) przynoszonych na zającia przez trenera. 

Zajęcia trwają 60 minut i odbywają się na sali gimnastycznej (w przypadku ładnej pogody i dostępnego boiska - trener może zadecydować o zorganizowaniu zajęć na powietrzu).

Grupa treningowa może liczyć około 12 osób. Zajęcia prowadzi trener, który może mieć do dyspozcji pomocnika.

 

Skrzaty (6 lat) 

Skrzaty trenują dwa razy w tygodniu po 60-75 minut. Co roku organizujemy dla tej grup rodzinny turniej w którym dzieci uczestniczą wspólnie ze swoimi rodzicami. W tej kategorii wiekowej dzieci mają przede wszystkim poznać piłkę za pomocą ogólnych zadań ruchowych. Treningi najczęściej przeprowadzane są w formie ćwiczeń oswajających z futbolówką - zabaw i gier.

 

Żaki (7-8 lat)

Drużyny żaków trenują dwa razy w tygodniu po 75-90 minut, biorą też udział w różnego rodzaju turniejach organizowanych przez Akademię lub zaprzyjaźnione z Akademią inne kluby. 

Podczas tego etapu dzieci mają nabyć obszerną zręczność z piłką - najlepiej ucząc się jak radzić sobie na boisku poprzez małe gry (głównie 3x3, 4x4). Podczas nich przyswajają ogólne umiejętności techniczne, głównie skupiamy sie na nauce prowadzenia piłki, zwodów, gry 1x1. Dalej także pracują nad rozwojem koordynacji ruchowej i motoryki. 

Junior F2 (7 lat)

Junior F1 (8 lat) 

 

Orliki (9-10 lat)

Drużyny orlików trenują 2 lub 3 razy w tygodniu po 90 minut, biorą też udział w różnego rodzaju turniejach organizowanych przez Akademię lub zaprzyjaźnione z Akademią inne kluby (także w turniejach rangi ogólnopolskiej). Drużyny te występują również w turniejach w ramach rozgrywek Pomorskiego - ZPN.

W tym wieku młodzi piłkarze rozpoczynają systematyczną naukę i doskonalenie podstawowych elementów technicznych (prowadzenie piłki, drybling, przyjęcie i podanie piłki). Pojawiają się ćwiczenia tzw. "sztuczek" piłkarskich. Wyuczone elementy stosuje się podczas małych gier (3x3, 4x4, 6x6).

Junior E2 (9 lat) 

Junior E1 (10 lat) 

 

gryf wejherowo

Dzieci kończące przygodę z WAPN Błękitni Wejherowo mogą kontynuować naukę gry w piłkę nożną w WKS Gryf Wejherowo, który prowadzi zajęcia dla następujących grup wiekowych

Młodziki

Junior D2 (11 lat) 

Junior D1 (12 lat)

 

Trampkarze

Junior C2 (13 lat) 

Junior C1 (14 lat)

 

Junior młodszy

Junior B (15 -16 lat)

 

Junior starszy

Junior A (17-18 lat)