Zaczarowani futbolem

Podaruj nam 1% podatku

Darmowy Program PIT

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017 

energaorlen655

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Certyfikacja szkółek PZPN - kryteria

Certyfikacja PZPN - kryteria

Informujemy, że w wyniku planowanego przez Zarząd WAPN Błękitni Wejherowo udziału w Programie Certyfikacji PZPN nasza działalność poddana zostanie szczegółowej ocenie przez PZPN w zakresie kryteriów które przedstawiamy poniżej

...

1. Kwalifikacje trenerów i wielkość grupy treningowej

2. Infrastruktura sportowa na której prowadzone są zajęcia

3. Licza drużyn w Akademii z podziałem na kategorie wiekowe (Junior D - 12,13 lat, Junior E - 10,11 lat, Junior F - 8,9 lat, Junior G - 6,7 lat)

4. Rejestracja uczestników zajęć w bazie zawodników na portalu Łączy nas Piłka oraz w Extranecie (elektronicznym systemie ewidencji klubów i zawodników)

5. Organizacja turniejów.

6. Porwadzenie własnej strony internetowej, a także w przyszłości aktualizowanie informacji o Akademii na portalu Łączy nas Piłka.

7. Realizacja programu szkoleniowego zaakceptowanego przez PZPN

8. Posiadanie odpowiedniego sprzętu treningowego dostostosowanego do wieku trenujących dzieci (m.in. odpowiednich bramek)

9. Posiadanie zgody rodziców na udział dzieci w zajęciach oraz posiadanie karty zdrowia sportowca przez dzieci.

10. Regularne prowadzenie testów motorycznych na podstawie ćwiczeń przygotowanych przez PZPN (przynajmniej 2 razy w roku)

11. Wymagania formalno prawne, w tym aktualne zaświadczenie o niekaralności każdego trenera z KRK oraz Rejestru z dostępem ograniczonym.

 

Powyższe kryteria szczegółowo opisane są TUTAJ

Nasza Akademia na tą chwilę przygotowana jest do procesu certyfikacji bardzo dobrze (nawet na poziom Certyfikatu Złotego). Większość kryteriów wymaganych przez PZPN spełnialiśmy jeszcze przed wejściem Programu Certyfikacji. Nasi trenerzy mają odpowiednie kwalifikacje trenerskie, a także zaświadczenia o niekaralności, grupy treningowe są odpowiednie pod kątem liczebności, w Akademii jest odpowiednia liczba drużyn na każdym poziomie szkolenia, od lat organizujemy mnóstwo turniejów, prowadzimy stronę internetową, realizujemy program szkoleniowy w oparciu o Narodowy Model Gry, posiadamy mnóstwo sprzętu sportowego, w tym dostosowane od wieku dzieci certyfikowane bramki. 

Stele współpracujemy z rodzicami i wiemy że wymagania polegające na rejestracji zawodników w bazie na portalu Łączy nas Piłka z pewnością spełnimy w 100% (piszemy o tym TUTAJ). Mamy zgody rodziców na udział dzieci w zajęciach, rodzice dzieci na bieżąco pilnują ważności karty zdrowia sportowca.  

Nie znaczy to, że zamierzamy spocząć na laurach. Wręcz przeciwnie, Program Certyfikacji jeszcze mocniej utwierdził nas w przekonaniu, że najważniejszą rzeczą o którą musimy się wspólnie starać to poprawa wejherowskiej infrastruktury sportowej. 

Poniżej prezentujemy wymagania w tym zakresie :

certyfikacja infrastruktura

Wymaganie te na tą chwilę możemy zrealizować na poziomie Certyfikatu Brązowego.

Od lat wspólnie z mieszkańcami Wejherowa staramy się o wybudowanie pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej w Wejherowie, z odpowiednim zapleczem satnitarnym, szatniami oraz magazynem sportowym. Dwukrotnie nasz projekt wygrał w głosowaniu mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Wejherowa, zebraliśmy też mnóstwo podpisów pod petycją żeby takie boisko wybudować ze środków finansowych Budżetu Miasta. W roku 2018 został złożony wniosek przez Urząd Miasta Wejherowo do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie tego zadania. Niestety dotacja nie została przyznana. Mamy jednak nadzieję, że to nie koniec i że wysiłek wielu ludzi, a także poczynione prace nie pójdą na marne i takie boisko w Wejherowie w najbliższej przyszłości powstanie. 

Mamy też nadzieję, że uda się poprawić warunki na istniejących już boiskach. Wspólnie z dziećmi cieszymy się z wymiany murawy na boisku przy ulicy Partyzantów, wiemy jednak jak bardzo potrzebne byłyby w tym miejscu szatnie i odpowiednie zaplecze sanitarne.

W 2018 roku podjęliśmy wysiłek doprowadzenia do używalności boiska trawiastego w Kąpinie (pisaliśmy o tym TUTAJ). W roku 2019 prace przy boisku w Kąpinie kontynuujemy, w dużej mierze dzięki życzliwości Wójta Gminy Wejherowo i pomocy zaangażowanych rodziców. Na tą chwilę boisko wygląda już całkiem dobrze, możemy korzystać z jednej szatni, lada dzień gotowa będzie druga. Potrzebny jest jeszcze zakup kontenera sanitarnego.

Za wszelką pomoc w tym zakresie bardzo serdecznie dziękujemy i oczywiście w miarę możliwości prosimy o więcej (tel. 662 058 981).

 

Oczywiście o tym czy nasza Akademia otrzyma Certyfikat PZPN będziemy Państwa na bieżąco informować.