Zaczarowani futbolem

Partnerzy Akademii

           

Podaruj nam 1% podatku

Darmowy Program PIT

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017 

energaorlen655

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Turniej Balaton Trofea - Węgry 2018 - relacja

2009 Balaton 25062018

W sobotę 23 czerwca 2018 rozpoczęliśmy kolejną wakacyjną przygodę. Tym razem wybraliśmy się na międzynarodowy turniej piłkarski Trofea Balaton na Węgry.

Do turnieju zgłosiliśmy 3 drużyny z naszej Akademii (dwie drużyny w kategorii U-11 i jedną w kategorii U-9). Wspólnie z nami na turniej wybrała się także drużyna WKS Gryf Wejherowo z rocznika 2006, która w turnieju wystąpiła w kategorii U-12. Łącznie w wyjeździe wzięło udział 42 dzieci.

W drodze do naszej bazy w Clubie Aliga nad Balatonem na Węgrzech spędziliśmy kilka godzin w Wiedniu (24.06), a także wieczór, noc i przedpołudnie (25.06) w Budapeszcie. - ZDJĘCIA

Nad Balaton dotarliśmy w godzinach popołudniowych w poniedziałek 25 czerwca, a we wtorek 26 czerwca rozpoczęliśmy już grę w turnieju

Poniżej relacja z turnieju

...

Wiedeń, Budapeszt 24,25.06 - ZDJĘCIA

2006 w Budapeszcie

2007 w Budapeszcie

 

2009 w Budapeszcie

Relacje filmowe zostały zamieszczone na FB - LINK

Turniej Trofea Balaton 26-29.06 - ZDJĘCIA 1, ZDJĘCIA 2

Błękitni Wejherowo 2009/2010 - kategoria U-9 - 7 miejsce

Wyniki :

2009 wyniki Balaton 

Przebieg turnieju :

Turniej rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Najpierw po bardzo dobrym meczu pokonaliśmy naszych rodaków z Ostrowa Mazowieckiego 5-1, później po ostrej walce uporaliśmy się z Chorwatami 4-3, a na zakończenie meczów grupowych rozbiliśmy drugi zespół naszych węgierskich gospodarzy 9-1. Takie wyniki dały nam 1 miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału. W 1/4 finału graliśmy z drużyną z Łotwy i niestety minimalnie ulegliśmy 1-2, co spowodowało że w kolejnym meczu rywalizowaliśmy o miejsca 5-8 z drużyną ze Słowacji. Mecz ze Słowakami zapamiętamy głównie z ulewnego deszczu i bardzo mokrego boiska, ale także z zaciętej walki z obu stron, w której odrobinę lepsi okazali się młodzi Słowacy. Mecz o 7 miejsce w którym mieliśmy wystąpić niestety się nie odbył, drużyna FK Zeleznićar z którą mieliśmy się mierzyć zrezygnowała z gry, tak więc do turniejowej rozpiski został wpisany wynik 3-0. Oczywiście walkower w żaden sposób nas nie satysfakcjonował bo na turniej pojechaliśmy przede wszystkim grać i zbierać doświadczenia piłkarskie, tak więc korzystając z tego że było wolne boisko rozegraliśmy w tym czasie towarzyski mecz z drużyną z Łotwy z którą ulegliśmy w ćwierćfinale. Tym razem wygraliśmy 1-0 i w dobrych nastrojach zakończyliśmy turniej.

Podsumowując nasza najmłodsza drużyna zaprezentowała się na miarę swoich możliwości. Oczywiście przy odrobinie szczęście miejsce w turnieju mogło być wyższe. Wiemy jednak, że zdobyte przez chłopców doświadczenia i międzynarodowe obycię będą procentować w przyszłości.

Skład drużyny : Aleksander Mięsiak - Kuba Słowi, Tymek Kwidziński, Janek Strzecki, Julek Strzecki, Bartek Reszka, Filip Olczyk, Michał Bochentyn, Piotr Klecha. Trenerzy : Dariusz German, Tadeusz Ciapa.

 

2009 Balaton 29062018

2009 Balaton 26062018 z rodzicami

Błękitni I Wejherowo 2007 - kategoria U-11 - 2 miejsce

Wyniki :

2007 1 wyniki Balaton 

 

Błękitni II Wejherowo 2007 - kategoria U-11 - 4 miejsce

Wyniki :

2007 2 wyniki Balaton 

 

Przebieg turnieju : Pierwszy zespół z rocznika 2007 od początku turnieju szedł jak burza. Trzy mecze w grupie A zakończył wysokimi zwycięstwami 6-1, 7-0 i 6-2. Zgodnie ze schematem rozgrywek dało to naszej drużynie awans do grupy finałowej i możliwość gry o miejsca 1-4. W walce o zwycięstwo w turnieju na początku zmierzyliśmy się z chorwacką drużyną NK Poljicanin 1921, która o dziwo grała bardzo prosty futbol opierający się na wybijaniu piłki przez bramkarza bezpośrednio w nasze pole karne. Ta taktyka okazała się na tyle skuteczna, że mecz skończył się remisem 4-4. W drugim meczu nie bez problemów uporaliśmy się z drużyną gospodarzy Siofoki Banayasz 3-2, tak więc przed ostatnim meczem grupowym mieliśmy wszystko w swoich rękach. Zwycięstwo z bośniacką ekipą BAAP BiH - Evrogol dawało nam pierwsze miejsce w turnieju. Rywal okazał się jednak bardzo wymagający i mecz skończył się remisem 0-0. Tak więc ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w turnieju, a Bośniacy pierwsze. 

Drugi zespół spisał się równie dobrze jak pierwszy. Co prawda w grupie nasza drużyna przegrała ze wspomnianymi wyżej Chorwatami 2-0, ale pozostałe mecze wysoko rozstrzygnęła na swoją korzyść, co w efekcie dało jej możliwość gry o miejsca 4-6. Finałowa grupa była bardzo wyrównana ale po dwóch remisach i zwycięstwie nad Czechami to nasza ekipa mogła się cieszyć z 4 miejsca.

Błękitni Wejherowo 1 : Bartłomiej Dzienisz - Szymon Ziemann, Kacper Piątkowski, Artur Wasilewski, Jakub Konkol, Jordan Stemplewski, Filip Wachowski, Olaf Roppel, Norbert Lemke, Paweł Bojke

Błękitni Wejherowo 2 : Eryk Kwidziński - Szymon Błażejewicz, Maciek Wargowski, Robert Blok, Mateusz Tarnowski, Dorian Kupc, Maksymilian Topp, Kryspin Erazmus, Michał Pruc

Trener : Jakub Przybylski

 2007 29062018 Balaton

Gryf Wejherowo 2006 - kategoria U-12

Wyniki : 

 2006 wyniki Balaton

Podsumowanie turnieju przez trenera Wojtka Waśka :

Jeśli chodzi o turniej to piąte miejsce w gronie 15 zespołów trzeba uznać za wynik przyzwoity . Oczywiście mogło być lepiej ale drugie miejsce w grupie eliminacyjjnej wśród 5 zespołów i tak jest wynikiem niezłym. Porażka z późniejszym zwycięzcą zespołem z Siofok wstydu nie przynosi .

Mecze finałowe o miejsca 4-6 z drużynami z Węgier i Polski były bardzo wyrównane. Porażka z Węgrami 0-1 i zwycięstwo z Ostrowią Ostrów Wielkopolski pozwoliły na zajęcie 5 miejsca.

Najlepszymi strzelcami naszego zespołu byli Kuba Markuszewski 4 gole i Paweł Biniek 3 bramki ale słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom bo warunki do gry nie były łatwe szczególnie ostatniego dnia kiedy temperatura dochodziła do 26 stopni w cieniu. Także słowa podziękowania dla wszystkich którzy przez 4 dni ciężko pracowali na ten wynik.

Cieszy także powrót do składu Nikodema Dąbrowskiego który mimo że nie był do końca zdrowy był dziś jednym z najlepszych naszych zawodników.

Cały pobyt należy uznać w naszej ocenie za udany . Pobyt w urokliwym miejscu oddalonym od centrum Siofok o 15 km sprawiał że mogliśmy w spokoju przygotowywać się do kolejnych spotkań . Ośrodek otoczony pięknymi połaciami zieleni znakomicie wkomponował się w to miejsce którego atrakcją jest robiące wrażenie jezioro Balaton z którego korzystaliśmy właściwie codziennie regenerując zmęczone ciało. Mamy nadzieję że chłopcy będą miło wspominać ten pobyt a doświadczenia które zdobyli na boisku będzie procentować w przyszłości. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się żeby ten wyjazd doszedł do skutku (rodzicom) i przedewszystkim władzom Akademii Błękitni którzy po raz kolejny świetnie zorganizowali ten projekt.

Skład drużyny : Szymon Smuniewski, Tristan Kowalewski, Jakub Mróz, Igor Nagel, Kacper Pozańśki, Paweł Biniek, Jakub Kałuski, Mateusz Borski, Kamil Klimczak, Piotr Płocki, Bartek Małolepszy, Nikodem Dąbrowski, Jakub Markuszewski, Jakub Bukowiecki. Trenerzy : Wojciech Wasiek, Marcin Funk

2006 29062018 Balaton 

Bardzo dziękujemy rodzicom zawodników, którzy przyjechali na turniej na Węgry i wspierali naszych zawodników.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Wejherowa i Starostwu Powiatowemu w Wejherowie za wsparcie dla naszych drużyn.